HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wtyki bananowe czy cinch??? 2009/01/08 14:20 #281554

czy ma to jakieś znaczenie??
witam mam z 10szt. w domy cinchy NAKAMICHI GOLD PLATED i zastanawiam sie czy nie moge z nich zrobic bananow/zmiamiast bananow cinche/? bedzie jakas roznicA? oczywiscie gniazdko w scianie miałbym cinch a ...z drogiej strony kabla banany do kolumn glosnikowych/ prosze o szybka odp. POZDRAWIA

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wtyki bananowe czy cinch??? 2009/01/20 22:30 #283657

Do jakiej ściany chcesz podłączyć kolumny ?
Chyba nie zamierzasz podłączyć kolumn do gniazdka w ścianie :roll: , to wytrzymują tylko niektóre modele Cabasse.
Poza tym obawiam się, że średnica bolca we wtyku typu banan jest większa niż we wtyku RCA (czyli tzw. chinch) więc przerobiony w ten sposób wtyk będzie zbyt luźno wchodził w gniazdo. Druga sprawa, w co niby masz zamiar wsadzić drugą końcówkę kabla z nieprzerobionym wtykiem RCA ? - bo chyba nie do line out. Przecież we wzmacniaczu również masz terminale przystosowane do wtyku typu banan, ewentualnie widełek lub gołego kabla.

Kup 8 szt. wtyków bananowych i po sprawie. Takie pozłacane można dostać już od 4-5 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wtyki bananowe czy cinch??? 2014/11/27 17:26 #420312

Polecam zajrzeć tutaj, gdyby ktoś był zainteresowany kupnem przez internet www.poweraudio.pl/wtyki-bananowe-c-112_114.html . W ofercie mają właśnie wtyki bananowe miedziane do kolumn oraz kable, przewody, przełączniki, wtyki itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez endriuu.

Wtyki bananowe czy cinch??? 2015/04/16 10:42 #424248

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wtyki bananowe czy cinch??? 2015/04/16 18:44 #424261

Wątek śmierdzi starością. Połączenie kolumn obustronnie męską cinchą widziałem tylko przy monitorach bliskiego pola. W tanich konstrukcjach 2.1 często podłącza się satelitki do subwoofera za pomocą jednostronnej cinchy (drugi koniec na stałe wlutowany).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wtyki bananowe czy cinch??? 2015/04/21 16:51 #424337

Fakt, nie spojrzałem na datę.
:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator