HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem techniczny z Marantzem. 2005/03/30 16:16 #24072

Witam i bardzo proszę o pomoc!!!

Jestem posiadaczem wzmacniacza Marantz pm-66SE. Ostatnio zauważyłem pewien problem. Otóż jeden kanał (lewy) gra nieco ciszej od prawego. Różnica jest na granicy słyszalności. Wydaje mi się, że było tak od początku, ale ostatno to sprawdziłem metodą pomiaru napięcia. Z odtwarzacza CD puściłem płytkę z nagranym sinusem 50 Hz - identyczny syganł na prawym i lewym kanale. I gdy na wzmacniaczu napięcie wyjściowe wynosiło ok 2V to różnica pomiedzy kanałami wynosiła ok 0,2 V.
Nie sądze aby było to jakieś uszkodzenie, a raczej wada fabryczna. Być może potencjometr głośności nie jest idealnie zestrojony. Można to wyrównać balansem, ale ja zawsze słucham w trybie direct, więc chciałbym aby tak pozostało. Może ktoś wiue jak to naprawić, albo ile mogłaby taka naprawa kosztować u elektronika?
Jeżeli nie jest to coś skomplikowanego to sam nawet bym się podjął tej korekcji.
Pytanie jest bardziej dla osób obeznanych z elektroniką i może powinno trafić na nieco inne forum, ale pomocy trzeba szukać gdzie się da.
Z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

" Muzyka jest jak morze. Stoimy na jednym brzegu i widzimy dal,
ale drugiego brzegu dojrzeć niepodobna. "
(Henryk Sienkiewicz)

Problem techniczny z Marantzem. 2005/03/30 18:23 #24094

Ja też mam taki problem ze swoim Nad'em.Ma on pół roku i najprawdopodobniej winny jest potencjometr, ale wysyłałem do dystrybutora to powiedziali, że wszystko jest ok, chociarz, żeby nastąpilo wyrównanie trzeba przkręcić balance o pół skali (wzgledem zera).
wiecej tutaj :
www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?t=1257

Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem techniczny z Marantzem. 2005/03/30 18:27 #24100

Na forum Lukara ([ur]www.audiostereo.pl[/url]) kręci się kilku ludzi, którzy takie naprawy mogą wykonać. Może warto tam zajrzeć i zapytać?...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Problem techniczny z Marantzem. 2005/03/30 18:28 #24101

Czemu nie da się edytować postów?!


link raz jeszcze: www.audiostereo.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Problem techniczny z Marantzem. 2005/04/01 16:15 #24601

Sprawdziłem - to ewidentnie jest wina potencjometru. Wprawdzie jest to Alps, ale różnica pomiędzy prawym a lewym kanałem wynosi ok 10 ohm. To daje potem różnićę w napięciach.
Ale różnica jest prawie niesłyszalna.
Poszedłem do serwisu i zapytałem ile kosztowała by wymiana potencjometru. Facet zawołał minimum 150 zł, ale powiedział, że to minimalna kwota. Ja mu powiedziałem HA HA HA HA
I wyszedłem. Zbir jeden! Sam sobie wymienię, tylko lutownicę lepszą kupię :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

" Muzyka jest jak morze. Stoimy na jednym brzegu i widzimy dal,
ale drugiego brzegu dojrzeć niepodobna. "
(Henryk Sienkiewicz)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator