HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/03/31 20:13 #160827

Adamo_0 napisał: ... Ale skoro sadzisz ze mi sie nie udalo (skojarzenia sa zbyt dalekie) to moze bys umiescil cos co kontrastowac moglo z "Panie Waldku".


Proza niejakiej Anji Ortodox, radnej SLD.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/03/31 23:23 #160849

Adam Szulc napisał:

Adamo_0 napisał: ... Jak widac wszytsko ma nie jedno dno ...


Kukiz pieprzył głupoty (których pewnie dzisiaj się wstydzi), bo wiedział że znajdzie łaskawe ucho. A najbardziej żenujące jest to, że tę płyte sprzedawano jako rock.

Pozdrawiam


A moze jednak nie?

(..)B.org: Kilkanaście lat temu nagrał Pan piosenkę "ZChN zbliża się", która wzbudziła spore kontrowersje. Dlaczego dzisiaj jej nie było na koncercie?

Paweł Kukiz: To było kilkanaście lat temu, kiedy sytuacja polityczna w Polsce była całkowicie inna. Utwór miał swój sens w tamtych latach, dzisiaj nie ma żadnego sensu. Miałem duże wątpliwości, czy w ogóle tę piosenkę nagrywać, ponieważ jestem człowiekiem wierzącym, a to była bardzo znaczna prowokacja. Z drugiej strony gdybym użył innej melodii do tych słów, to nie odniosłaby takiego skutku, jaki był zamierzony. Nie, nie, nie. Nie chcę do niej wracać. Kościół wrócił na swoje miejsce i tyle.(...)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/03/31 23:38 #160855

Poprawka.
Antyk:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/03/31 23:38 #160856

Adam Szulc\n


Ech Ty nadal wybiorczy :)

Ale i Pudelsi nie sa tacy jednoznaczni:

www.przeglad-tygodnik.pl/index.p ... a&name=247
"Muzyczna odtrutka na IV RP

(...) Tak ostro dawno nie było.
Chodzi przede wszystkim o album formacji Masala Sound System „Obywatele IV Świata” i skromniejszą w wymowie płytę Püdelsów (już bez Macieja Maleńczuka) „Zen”. W historii wolnej Polski, żadna formacja polityczna nie doczekała się tak ostrych i wyraźnie zaadresowanych protest songów jak ta kierowana przez miłościwie nam obecnie panujących braci.(...)"

A tu do posluchania fragmenty
www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 90C649.LB2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/03/31 23:40 #160857

I wykon:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/03/31 23:41 #160858

Adam Szulc napisał:

Adamo_0 napisał: ... Ale skoro sadzisz ze mi sie nie udalo (skojarzenia sa zbyt dalekie) to moze bys umiescil cos co kontrastowac moglo z "Panie Waldku".


Proza niejakiej Anji Ortodox, radnej SLD.

Pozdrawiam


Tej z Closterkeller? A feeee....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/04/01 09:05 #160871

Adam_O:

" Na pewno kazdy z nas zna szereg utworow ktore sa zwiazane z ciekawymi i kluczowymi wydarzeniami na swiecie.
Czy to w pojedynczych utworach czy tez poswiecaja im cale plyty sa one historycznym zapisem minionych czasow i ich komentarzem."

Prima Aprilis i dałem się nabrać.Cały świat to Polska a jej historia to ostatnie 20-30lat.Dziękuję za wytłumaczenie a z tamtym nickiem masz trochę racji.

Mogłeś inaczej sformułować wątek i nie byłoby problemów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/04/01 09:14 #160872

Adamo_0 napisał: (...) Tak ostro dawno nie było.
Chodzi przede wszystkim o album formacji Masala Sound System „Obywatele IV Świata” i skromniejszą w wymowie płytę Püdelsów (już bez Macieja Maleńczuka) „Zen”. W historii wolnej Polski, żadna formacja polityczna nie doczekała się tak ostrych i wyraźnie zaadresowanych protest songów jak ta kierowana przez miłościwie nam obecnie panujących braci.(...)

A czemu tu się dziwić? Przedstawiciele niezbyt wyszukanego gatunku muzycznego tzw. szarpidruty, często z mózgami przeżartymi alkoholem czy prochami które wpędzają w psychozy (jak tego nieszczęsnego strażnika więziennego) w dodatku w przypadku Maleńczuka - kryminaliści i śmiecie społeczne a może i pedały (siedział w więzieniu za unikanie służby wojskowej). Przecież to jasne że każdy kto będzie wymagał od takich znajomości nut, zakaże prochów i będzie domagał się wypełnienia obowiązków obywatelskich spotka się z wrzaskiem tych ćpunów, pijaków i szkodników.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Wchodząc do Unii Europejskiej, uzyskamy prawo współdecydowania o naszych własnych sprawach" A. Olechowski

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/04/01 11:03 #160882

Adamo_0 napisał: ...Paweł Kukiz: To było kilkanaście lat temu, kiedy sytuacja polityczna w Polsce była całkowicie inna. Utwór miał swój sens w tamtych latach, dzisiaj nie ma żadnego sensu. Miałem duże wątpliwości, czy w ogóle tę piosenkę nagrywać, ponieważ jestem człowiekiem wierzącym, a to była bardzo znaczna prowokacja. Z drugiej strony gdybym użył innej melodii do tych słów, to nie odniosłaby takiego skutku, jaki był zamierzony. Nie, nie, nie. Nie chcę do niej wracać. Kościół wrócił na swoje miejsce i tyle.(...)


Właśnie o tym pisałem: Kukiz wycofuje się rakiem, tworząc jakieś teorie o grożącej nam kiedyś dyktaturze katolicko-faszystowskiej, która jednak udalo sie pokonać (zapewnie głównie dzięki niemu). Ta metamorfoza ma związek z wyrosnięciem z krótkich spodenek (co u wielu następuje sporo po trzdziestce) i zapewne z wyleczeniem się z alkoholizmu.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/04/01 11:07 #160883

Adamo_0 napisał: "W historii wolnej Polski, żadna formacja polityczna nie doczekała się tak ostrych i wyraźnie zaadresowanych protest songów jak ta kierowana przez miłościwie nam obecnie panujących braci.(...)"


Z całym szacunkiem do tego co pisuje tutaj Zygfryd, nikt nie opisał tego zjawiska lepiej niż swojego czasu Ziemkiewicz jednym tytułem: "Karne szeregi nonkonformistów". A bardziej oględnie i rozwlekle Kaczmarski w mało znanej piosence "Jonathan Swift pod pręgierzem".

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/04/01 17:20 #160904

ekse napisał:

Adamo_0 napisał: (...) Tak ostro dawno nie było.
Chodzi przede wszystkim o album formacji Masala Sound System

A czemu tu się dziwić? Przedstawiciele niezbyt wyszukanego gatunku muzycznego tzw. szarpidruty, często z mózgami przeżartymi alkoholem czy prochami które wpędzają w psychozy


Gdyby ktos miał wątpliwości, wyznanie animatora Masala Sound System:
"Po amfetaminę po raz pierwszy sięgnąłem, gdy pracowałem w Radiu Kolor - praca była tak intensywna, że potrzebowałem dopalacza. Później i to nie wystarczyło,przeżuciłem się więc na heroinę - przyznaje Max Cegielski"
www.polbox.com/d/depresja/wprost2.html

Nawet mi go żal.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/04/01 20:35 #160932

Panie Adamie pański ulubiony jazz jest tworem znarkotyzowanych muzyków.Jednym z kryteriów w przyjmowaniu do jazzowego zespołu w latach czterdziestych i pięćdziesiątych była znajomość dealerów heroiny.Częst to przeważało o przyjęciu do zespołu.Lata dwudzieste-trzydzieste jazz nakręcała kokaina którą mozna było legalnie w sklepie kupić.Muzyka z tamtego okresu jest szalona.

Abstynencja nie jest żadną cnotą tylko ograniczeniem w zrozumieniu życia i różnych barw człowieka

.Używki + artysta=różnie to bywa.

M.Davis "Bitches Brew" kilkudniowa sesja narkotyczna a dzwięki na niej nagrane przełomem w historii jazzu.

W świecie opanowanym przez pańkie idee nie byłoby na to miejsca.Tylko coca-cola i cukierki miętowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/04/01 21:40 #160938

Żeby nie było tak poprawnie, coś ze "Śpiewnika oszołoma"*:


Jeśli miałbym nakreślić swój do Żydów stosunek
Nie bawiąc się w aluzje zaciemniające rysunek
I całkiem nagą prawdą miał wyrżnąć między oczy
To takim oto tekstem bym w trudny temat wkroczył
Żydów lubię i cenię jak każdą inną nację
I żal mi ich, bo rzadko przeżyli okupację
Za getta krwawe łuny pomodlę się w świątyni
Lecz nie dam się łachudrom dziś o Holocaust winić.
Szanuję Rubinsteina, Einsteina i Chaplina
Kolana gnę przed Matką Bożego wszakże Syna
Oddaję cześć i honor geniuszom tego świata
Lecz nie pozwolę sobą bezkarnie dziś pomiatać.
Mam również z Ich korzeni osoby bliskie sercu
Przyjaciół co mnie nigdy nie ochrzczą Żydożercą
I niech tam się Elita kotłuje w gniewie dzikim
Ja świnię nazwę świnią nie patrząc do metryki


(Leszek Czajkowski)

Pozdrawiam


* Tytuł pewnie nawiązuje do legendarnego "Śpiewnika warchoła" wydanego za Gierka przez Niezależną Oficynę Wydawniczą. To był chyba pierwszy podziemny spiewnik. Zdominowali go Jan Kelus, Jacek Kleyff i Karel Kryl, ale był też Leonard Cohen (zupełnie niepolityczny) i np. Seweryn Goszczyński.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/04/01 23:41 #160946

Krakowski Zespół
Kleryków T.J. AMIGO
Brałeś do ręki

Brałeś do ręki kwiaty z ulicy,
Które leżały w rynsztokach ulic,
Brałeś do serca z ulic nędzarzy,
Aby ożywić zmarznięte kwiaty.
Podniosłeś ludzi przecież wzgardzonych,
Tylko przez ludzi, chociaż kochał Bóg,
Podniosłeś ludzi przecież wzgardzonych,
Tylko przez ludzi, chociaż kochał, kochał Bóg

W każdym zdeptanym widziałeś Boga,
I malowałeś w Nim Ecce Homo,
Ty obroniłeś imię człowieka,
Podałeś serce Bracie Albercie.
Namalowałeś najtrwalsze kwiaty,
Z ludzi na zawsze dając im życie,
Namalowałeś najtrwalsze kwiaty,
Z ludzi na zawsze dając, dając życie im.
Podniosłeś ludzi przecież wzgardzonych,
Tylko przez ludzi, chociaż kochał Bóg,
Podniosłeś ludzi przecież wzgardzonych,
Tylko przez ludzi, chociaż kochał, kochał Bóg.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piosenka z historia, polityka i spolecznymi zjawiskami w tle 2007/04/02 00:35 #160948

A teraz w związku z założonym wątkiem.

Sex Pistols i zbuntowana pop kultura.Twór Malcolama McLarena jest wspaniałym przykładem jak na buncie można zarobić miliony i namieszać w pop kulturze.Od tego utworu to się zaczeło.

Anarchia w Uk

Jestem antychrystem
Jestem antychrystem
Nie wiem czego chcę ale
Wiem jak to zdobyć
Chcę zniszczyć przechodniów bo ja

Chcę być anarchią!
Nie ciałem psa

Anarchia dla UK
przychodzi czasami i może
dostaję zły czas zatrzymania linii ruchu
twoje przyszłe sny są sklepową intrygą
bo ja

Chcę być anarchią!
W mieście

Ile dróg by dostać to, co chcesz
Byłem najlepszy, byłem resztą
Byłem wrogiem, byłem anarchistą
bo ja

Chcę być anarchią!
TO JEDYNA DROGA ŻYCIA!

Czy to jest M.P.L.A.
albo czy to jest U.D.A.
albo czy to jest I.R.A.
Mówiłem, że to UK albo tylko
inne kraje
inne rady najmu

Chcę być antychrystem
Oh, co za imię
Zróbcie obszczaną rozróbę!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator