HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Trochę humoru 2021/04/12 15:49 #450399

1. Dał.
2. Nie zapałał gniewem, w przeciwnym razie nie umieszczałby wpisu w dziale "Humor".
3. Powiedziałby, że raczej wszawy niż przebrzydły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/04/12 19:17 #450402

1. Skoro dał, to wie, że odpowiedzi są oparte na Prawie Kanonicznym, więc co w tym śmiesznego?
2. Patrz pkt. 1.
3. Taki sam, jak linki szanownego kolegi o skuteczności maseczek...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/04/12 20:40 #450403

1. Nie umiem tłumaczyć dowcipów tak jak Tuwim ale spróbuję. "Wypisałem się z organizacji X, bo to oszuści i złodzieje. Czy moje dziecko mogłoby się tam zapisać?"
2. Veni, vidi i nici.
3. To temat do innego wątku ale jednak nie zgodziłbym się, że renomowane czasopisma naukowe to poziom Onetu. Jedno pytań w quizie:
3 + 3 + 5 · 5 = ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/04/13 08:42 #450404

1. Najśmieszniejsze (ha, a jednak żart!) jest jednak to, że dzieci apostatów mogą przyjąć Komunię Świętą. Wystarczy, żeby dorosły i przyjęły chrzest.
2. Veni, vidi, a jednak vici!
3. Renomowane pisma publikują różne artykuły, czasem o sprzecznych konkluzjach, co skłania do zdrowej dyskusji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/04/13 12:57 #450405

1. To akurat mnie nie śmieszy, dzieci często mają inne poglądy niż rodzice i niema powodu, żeby utrudniać im pójście własną drogą. Co mnie śmieszy, napisałem ale mogę powtórzyć. "Droga organizacjo X, wypisałem się od was, bo jesteście oszuści, złodzieje i pedofile. Czy moje dziecko mogłoby się do was zapisać?" (Wydanie II, poprawione).
2. Gratuluję, Pyrrusie.
3. Czyli jednak widzisz różnicę między linkiem do przeglądu czasopism naukowych i do Onetu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/04/13 17:07 #450407

Ale apostazja nie musi być wynikiem tego czym dziś stał się kościół jako instytucja. Patologie, które mają w nim miejsce oczywiście są bulwersujące, niemniej jednak to powierzchowne sprawy dotyczące jakiegoś odsetka kapłanów, a decyzja mogła zapaść na głębszym podłożu. W pierwszej kolejności, kościół jako miejsce czy nawet wspólnota nie jest niezbędny do wiary samej w sobie. Po drugie, można zwyczajnie kompletnie nie wierzyć w to co głosi tzw. kościół, a warto zaznaczyć, że to co głosi znacząco wykracza poza kwestie wiary. Można również nie wierzyć w samą ideę jakiegokolwiek bóstwa. W każdym z powyższych przypadków apostazja jest uzasadniona i kościelne patologie to tylko kropelka przelewająca czarę obojętności wobec tej czy innej religii.

Poza tym, nie wiemy czy aby w tym konkretnym przypadku, nie chodziło o przejście na inne wyznanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Trochę humoru 2021/04/13 18:26 #450408

John 1.5 V napisał: Ale apostazja nie musi być wynikiem tego czym dziś stał się kościół jako instytucja.


Et tu, Brute не понял. Spróbuję ostatni raz.

Jakie by nie były przyczyny apostazji, to odcinanie się od KK po to, żeby związać z nim swoje dzieci pachnie schizofrenią. Co w zasadzie dawno powinno przestać mnie dziwić (konsekwentny brak logiki czy kontaktu z rzeczywistością to też na swój sposób logika lub rzeczywistość) ale jakoś ciągle śmieszy.

Poza tym, nie wiemy czy aby w tym konkretnym przypadku, nie chodziło o przejście na inne wyznanie.


Tam nie było żadnego konkretnego przypadku tylko opis postaw wielu ludzi. Ale nawet gdyby był, to nic nie zmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/06/04 21:39 #450546

Znowu humor niezamierzony, ceny zaczynają się od 9,99 ojro. Historyk z krwi i kości na pewno nie pożałuje grosza aby wzbogacić kolekcje autentycznych zdjęć z czasów II wojny światowej. Poniżej radiotelegrafista I armii Wojska Polskiego wraz z psem Rudym, rocznik 1939. Twarz jakaś znajoma (dwóch rywali pokonał na potańcówce w "Mózgu").
www.alamy.com/best-ww-pictures-janek-kos...RmLfMhPSiw9iWbAuIBwg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/08/20 19:08 #450665

Ponieważ nie ma wątku "Żenada miesiąca", to dam to tutaj. Za jedyne 30 tys. zł powstała ta piosenka i teledysk:

Prezydent Poznania przywraca nowe znaczenie zapomnianem nurtowi pieśni zaangażowanych. Ludzie sztuki ludziom dobrej roboty. Inne miasta patrzą z podziwem przemieszanym z zazdrością.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/08/21 15:35 #450668

Adamie, zapytam wprost - zaszczepiłeś się ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/08/21 16:52 #450669

Kolejka taka, że dopchać się nie idzie ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/08/21 19:07 #450670

John 1.5 V napisał: Adamie, zapytam wprost - zaszczepiłeś się ?


Nie potwierdzami ani nie zaprzeczam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/08/21 19:43 #450671

30 tysięcy?

Amatorzy ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/08/22 17:44 #450672

W ogóle nie odbieram tego jako żenujące. Natomiast chodzenie po ulicy w demonstracjach i darcie mordy jak to za pomocą rzekomej pandemii i szczepionek odbywa się gwałt na społeczeństwie już jak najbardziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2021/10/22 12:59 #450831

Ciekawe czy czytać i pisać też umie?

http s://twitter.com/i/status/1451116782673141762

(kiedy, do knędzy, będzie można wklejać normalnie linki do Twittera)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator