HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Trochę humoru 2019/06/08 22:56 #446764

Tekst z Polem znam od lat, ale z relacji profesora Miodka. Ciągle ktoś dzwoni i pyta czy to mieszkanie państwa Miodek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

Re:Trochę humoru 2019/06/11 21:29 #446786

Sezon urlopowy trzeba łapać luz :) wyskakujcie z garniturków w coś męskiego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Re:Trochę humoru 2019/06/15 18:02 #446815

Jarek2176 napisał: Sezon urlopowy trzeba łapać luz :) wyskakujcie z garniturków w coś męskiego


Oglądajcie, oglądajcie póki jeszcze można. W UK taki filmik byłby zakazany:
"Nowa ustawa jest wynikiem opublikowanego w 2017 roku raportu, który mówił o tym, że "seksistowskie przekazy w reklamach, mogą w znaczącym stopniu ograniczać ambicję oglądających je dzieci, nastolatków i dorosłych widzów". (...) W Wielkiej Brytanii nie zobaczymy już reklam, które sugerują, że mężczyzna lub kobieta nie są w stanie podjąć się jakiegoś zadania z uwagi na swoją płeć.
noizz.pl/spoleczenstwo/seksistowskie-rek...adia-i-gazet/6edenz3

Do nas pewnie też ta szajba dotrze i nie będzie można pokazywać reklam, z których wynika, że mężczyzna nie może urodzić dziecka, a kobieta zapłodnić drugiej kobiety. Już nie mówiąc o podniesieniu ciężaru 250 kg. Ale pod pewnymi względami byliśmy prekursorami w zwalczaniu seksistowskich stereotypów. Brytyjskie prawo zakazuje reklam "kiedy mężczyzna przedstawiony jest jako odważniejszy od swojej partnerki". A ja już kilkanaście lat temu widziałem naszą rodzimą reklamę przedstawiająca (w pozytywnym świetle zresztą) parę kretynów robiących wyścigi ciężarówkami po szosie. I jedną z tych osób była kobieta.

PS To w zasadzie nadaje się bardziej do wątku "Polityka" (odnoga "Faszyzm") ale ponieważ od dłuższego czasu pisze w nim tylko ja, to nie będę rozmawiać ze sobą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2019/08/15 20:14 #447184

Adam Szulc napisał: (...)
"Nowa ustawa jest wynikiem opublikowanego w 2017 roku raportu, który mówił o tym, że "seksistowskie przekazy w reklamach, mogą w znaczącym stopniu ograniczać ambicję oglądających je dzieci, nastolatków i dorosłych widzów". (...) W Wielkiej Brytanii nie zobaczymy już reklam, które sugerują, że mężczyzna lub kobieta nie są w stanie podjąć się jakiegoś zadania z uwagi na swoją płeć.


Są już pierwsze ofiary tej cenzury.
www.theguardian.com/media/2019/aug/14/fi...r-stereotyping-rules

Oto zakazane reklamy:




Chyba po prostu chodzi o to, żeby ludzie bali się zrobić cokolwiek samodzielnie. A że akurat tam? W końcu Orwell nie pisał wyłącznie na podstawie doniesień ze Związku Sowieckiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2019/09/18 21:28 #447274

Przyczynek do niekończących się dyskusji o kablach:

www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_gGDyTa...FbUEUDaXk4s,w400.jpg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2019/11/04 19:48 #447556

U nas pewnie ta pani byłaby oskarżona o przywłaszczenie sobie cudzego mienia:
twitter.com/i/status/1190687686455103491

Tu jest więcej takich filmików ale tylko niektóre są warte uwagi:
twitter.com/cctv_idiots

Edytka: Ciekawostka przyrodnicza. Pierwszy link przed usunięciem https:// okazał się niekoszerny. A drugi tak, chociaż zawiera taki sam składnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Re:Trochę humoru 2019/11/17 16:17 #447630

Pani Titania (czy to od "tits"?) najwyraźniej nie zna Prawa Lityńskiego.
http s://twitter.com/titaniamcgrath
(jak zwykle trzeba usunąć spacje po http - musiałem, bo inaczej link jest blokowany)

Kiedy lud wniesie ją na barykady postępu i odkryje, że to nie było na serio, to obawiam się, że dojdzie do linczu.

I na zachętę dwa wpisy:
Misogynists always claim that men are better than women at sports.
But if that’s the case, how come cyclist Rachel McKinnon only started winning gold medals *after* she transitioned?
#Checkmate


White people: if you think you're anti-racist, ask yourselves how many muffins you've given to PoC in reparation for the historical abuse of their people. If the answer is less than 20, you're probably racist. Me? 267 this year alone.

(ten drugi jest wprawdzie cudzy ale też dobry)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2019/12/09 10:04 #447820

Brawurowa fuzja spirituals and gospels z disco polo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2020/04/11 09:39 #448484

"Dziedziny strzec musi
Od ognia i zła,
By poczuł lud, że ktoś oń dba".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2020/04/11 10:06 #448485

Nie wszystkie zawody sportowe zostały zawieszone. Nawet we Włoszech można przeżywać emocje lekkoatletyczne:

twitter.com/i/status/1248527450650423296

Nie wiem tylko czy mundurowy nie zmienił potem konkurencji na strzelanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2020/04/22 19:38 #448542

Przepis na żydowską muzykę, ok. 0'37"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2020/05/03 21:12 #448606

Odkopałem po latach jeden z ulubionych programów, który pamiętam jeszcze z lat raczej mocno dziecięcych, a co zastanawiające, i tak zaśmiewałem się przy tym zadziwiająco dużo "rozumiąc".

Loża 44 - cz.1
Loża 44 - cz.2
Loża 44 - cz.3
Loża 44 - cz.4
Loża 44 - cz.5



Szukam kolejnych części trochę z sentymentu, a trochę z nadziei (rany, co ja wypisuję), że sporo z tych naszpikowanych metaforami i dowcipem dyskusji, nadal jest aktualne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2020/06/01 19:25 #448746

Trafione przypadkiem. Trzeba chłopakowi ponabijać trochę oglądalność bo coś czuję, że warto.
W rolach głównych - miszcz Pacuła.



Tego jest więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Trochę humoru 2020/06/01 22:47 #448750

Garść gotowych sznurków dla leniwych




Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trochę humoru 2020/09/14 22:15 #449208

Szambelan alias Czajkowski podczas gorączki sobotniej nocy nie tylko udowodnił, że o powadze swojego urzędu nie zapomina nawet podczas zabawy w klubie ale i wykazał się gustem muzycznym:
ocdn.eu/pulscms-transforms/1/2IgktkpTURB...LNA8AAwsOVAgDNA8DCww

Tak przy okazji, gdyby ktoś nie wiedział, to piosenka "Płynie Wisła, płynie" naprawdę istnieje i to od dawna:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator