fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Trochę humoru

Re:Trochę humoru 2019/06/08 22:56 #446764

• Blackie
  • Blackie Avatar
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tekst z Polem znam od lat, ale z relacji profesora Miodka. Ciągle ktoś dzwoni i pyta czy to mieszkanie państwa Miodek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

Re:Trochę humoru 2019/06/11 21:29 #446786

• Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 71
Sezon urlopowy trzeba łapać luz :) wyskakujcie z garniturków w coś męskiego

Ostatnio zmieniany: przez Jarek2176.

Re:Trochę humoru 2019/06/15 18:02 #446815

• Adam Szulc
  • Adam Szulc Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Oklaski: 6
  • Otrzymane podziękowania: 77

Jarek2176 napisał: Sezon urlopowy trzeba łapać luz :) wyskakujcie z garniturków w coś męskiego

Oglądajcie, oglądajcie póki jeszcze można. W UK taki filmik byłby zakazany:
"Nowa ustawa jest wynikiem opublikowanego w 2017 roku raportu, który mówił o tym, że "seksistowskie przekazy w reklamach, mogą w znaczącym stopniu ograniczać ambicję oglądających je dzieci, nastolatków i dorosłych widzów". (...) W Wielkiej Brytanii nie zobaczymy już reklam, które sugerują, że mężczyzna lub kobieta nie są w stanie podjąć się jakiegoś zadania z uwagi na swoją płeć.
noizz.pl/spoleczenstwo/seksistowskie-rek...adia-i-gazet/6edenz3

Do nas pewnie też ta szajba dotrze i nie będzie można pokazywać reklam, z których wynika, że mężczyzna nie może urodzić dziecka, a kobieta zapłodnić drugiej kobiety. Już nie mówiąc o podniesieniu ciężaru 250 kg. Ale pod pewnymi względami byliśmy prekursorami w zwalczaniu seksistowskich stereotypów. Brytyjskie prawo zakazuje reklam "kiedy mężczyzna przedstawiony jest jako odważniejszy od swojej partnerki". A ja już kilkanaście lat temu widziałem naszą rodzimą reklamę przedstawiająca (w pozytywnym świetle zresztą) parę kretynów robiących wyścigi ciężarówkami po szosie. I jedną z tych osób była kobieta.

PS To w zasadzie nadaje się bardziej do wątku "Polityka" (odnoga "Faszyzm") ale ponieważ od dłuższego czasu pisze w nim tylko ja, to nie będę rozmawiać ze sobą.

Jerzy Gondol
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator