HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wątek komputerowy 2006/08/16 16:31 #116777

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
No to na początek może coś z chłodzenia.

Jak procesory radzą sobie z awariami termicznymi Link

Montaż chłodzenia wodnego Link

Przetaktowany do 4.1 GHz P4 3 GHz przy -52 °C Link

Kompresorowy system chłodzenia podkręconego P4 Link

Chłodzenie procesora ciekłym azotem Link

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Wątek komputerowy 2006/08/16 16:58 #116781

nie wiem czy taki "wątek" ma sens...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FLAT EARTH Rules!
Stereo: Linn Majik DS, Linn Majik Kontrol, Linn Majik 4100 -> Linn Katan Aktiv
Słuchawki: Naim Headline + Naim HiCap -> Grado SR-60

Wątek komputerowy 2006/08/16 17:22 #116789

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Czemu? Od tego jest zakładka Inne - od poruszania spraw niekoniecznie związanych z audio!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Wątek komputerowy 2006/08/16 19:38 #116800

Nie jestem zapalonym ''komputerowcem'', ale wątek i linki ciekawe.
Swoją drogą w okresie upałów, warto zdjąć blachy obudowy kompa, żeby było lepsze chłodzenie. :wink:
Pewnego upalnego dnia w lipcu, mój system operacyjny przestał widzieć dysk twardy :shock: .
Powodem było odcięcie zasilania (w zasilaczu) i po przewietrzeniu wszystko wróciło do normy. :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Wątek komputerowy 2006/08/16 21:47 #116815

Problemy też mogą być?
Muszę znów zrobić reinstall...Panowie, winda czasem wnerwia-nie mam czasu i zwyczajnie mi się nie chce dłubać przez godzinę. Ehh...
Ale potem jaka radocha z czystego rejestru!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2006/08/16 23:07 #116827

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
:arrow: czarekf
Gdy było zadanie, które wymagało od procesora maksymalnej wydajności i/lub procesora karty graficznej, ściągałem boczną ściankę obudowy i kierowałem do wnętrza strumień powietrza z zewnętrznego wentylatora. To bardzo pomagało, choć było głośniej :twisted: . Filmiki ciekawe, ale ten z montażem chłodzenia wodnego pokazuje, że WC (WaterCooling) nie jest takie trudne do wykonania we własnym zakresie :wink:

:arrow: patyk
Możesz na nowo zainstalować system i zrobić jego kopię do postaci pliku obrazu partycji. Generalnie obraz partycji możesz wykonać tuż po zainstalowaniu systemu lub po zainstalowaniu dodatkowo najpotrzebniejszych sterowników (chipset, audio, video, sieć itp.) oraz programów (np. program antywirusowy + firewall). Najlepszym wydaje się być drugi sposób, ale czasem wymieniamy sprzęt i sterowniki ze starego sprzętu będą kolidowały z obecnym i konieczne będzie odinstalowanie starych i zainstalowanie nowych, co czasem pozostawia niepotrzebne wpisy w rejestrze i pliki na dysku. Polecam pierwszy! Wtedy ręcznie instalujesz wszystkie sterowniki najnowsze jakie tylko masz, np. dla karty graficznej, które dosyć często są aktualizowane.

Zanim wykonasz obraz partycji dobrze by było gdybyś ją defragmentował.

Do wykonywania obrazu partycji (lub całych dysków) na rynku popularnych jest kilka programów z Partition Magic i Northon Ghostem na czele. Jeżeli jednak nie masz tych płatnych programów możesz użyć darmowego np. DriveImage XML 1.0. Jednak jak zawsze w operacjach na dysku wskazana jest duża ostrożność i lepiej zobaczyć swoje ustawienia kilkakrotnie niż potem żałować :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Wątek komputerowy 2006/08/16 23:23 #116829

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Kurka wodna, zapomniełem, że ten system potem trzeba jakoś przywrócić :D . No nic, poniżej przedstawiam kilka linków związanych z tym o czym pisałem Link1, Link2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Wątek komputerowy 2006/08/17 00:13 #116835

Hehe nareszcie jakiś temat dla mnie, moge spokojnie powiedziec ze na sprzęcie komputerowym, a szczególnie na chłodzeniu to ja sie znam tak jak Wy na sprzęcie audio 8) . Sam mam chłodzenie wodne i nie chce mi sie opisywac jego zalet , wymienie jedyny minus jakim jest strata na mobilności.
Chętnie odpowiem na pytania związane ze sprzętem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAD C372+C272+C542
WHARFEDALE DIAMOND 9.6
AUDIONOVA/ALBEDO

Wątek komputerowy 2006/08/17 18:37 #116885

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Witamy Mastertoudi :D
Mnie również interesuje komputerowy hardware. Poza tym m.in. overclocking, tuning oraz modding i nowe technologie.
Już mam pierwsze pytanie :lol: , jakie komponenty objąłeś chłodzeniem wodnym?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Wątek komputerowy 2006/08/17 18:53 #116892

Moje chłodzonko obejmuje chipset(cube nb), procesor(flowpin) i grafike(prison gpu), za jakis czas planuje chłodzic wodnie zasilacz bo to on jest najgłosniejszym komponentem mojego kompa. To wszystko jest podłączone do nagrzewnicy od autosana i napędzane pompką ataman 305. Gdyby nie zasilacz i dysk mój komputer byłby bezszelestny.

A podkręcanko.....oczywiscie 8) barton 2500+@3500+ czyli 1800mhz@2400mhz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAD C372+C272+C542
WHARFEDALE DIAMOND 9.6
AUDIONOVA/ALBEDO

Wątek komputerowy 2006/08/17 18:56 #116893

A łączny koszt to troche ponad 300zł. A jaka świetna zabawa....to już inna bajka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAD C372+C272+C542
WHARFEDALE DIAMOND 9.6
AUDIONOVA/ALBEDO

Wątek komputerowy 2006/08/17 18:58 #116894

Trzy lata temu kupiłem sprzęt, który do dzisiaj jeszcze może ...
Były to czasy kiedy jeszcze bawiłem się trochę w OC
cpu to Barton +2500@+3200
mobo abit nf7-sl z sound stormem
ram 2x256MB w dualu
gpu GF 4200Ti
hd maxtor 80/130/8
zasilacz chiftec 360W

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2006/08/17 19:33 #116898

Mam tą samą płyte, nf7 to legenda overclockingu :) Chociaż nowe procesory wprost masakrycznie sie kręcą i wcale nie są drogie. W sobote złożyłem koledze za 1150 zł kompa który już nadaje sie do najnowszych gier i składa sie z najnowszych podzespołów: am2 ddr2 pci-x serial ata. Dojdzie zasilacz i będzie o/c, myśle ze z sempronka 2800(1600mhz0 wycisniemy 2500mhz na standartowym chłodzeniu, co daje wydajność semprona 4200+.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAD C372+C272+C542
WHARFEDALE DIAMOND 9.6
AUDIONOVA/ALBEDO

Wątek komputerowy 2006/08/17 21:59 #116928

nabuchonodozor napisał: :arrow: patyk
Możesz na nowo zainstalować system i zrobić jego kopię do postaci pliku obrazu partycji. Generalnie obraz partycji możesz wykonać tuż po zainstalowaniu systemu lub po zainstalowaniu dodatkowo najpotrzebniejszych sterowników (chipset, audio, video, sieć itp.) oraz programów (np. program antywirusowy + firewall). Najlepszym wydaje się być drugi sposób, ale czasem wymieniamy sprzęt i sterowniki ze starego sprzętu będą kolidowały z obecnym i konieczne będzie odinstalowanie starych i zainstalowanie nowych, co czasem pozostawia niepotrzebne wpisy w rejestrze i pliki na dysku. Polecam pierwszy! Wtedy ręcznie instalujesz wszystkie sterowniki najnowsze jakie tylko masz, np. dla karty graficznej, które dosyć często są aktualizowane.

Zanim wykonasz obraz partycji dobrze by było gdybyś ją defragmentował.

Do wykonywania obrazu partycji (lub całych dysków) na rynku popularnych jest kilka programów z Partition Magic i Northon Ghostem na czele. Jeżeli jednak nie masz tych płatnych programów możesz użyć darmowego np. DriveImage XML 1.0. Jednak jak zawsze w operacjach na dysku wskazana jest duża ostrożność i lepiej zobaczyć swoje ustawienia kilkakrotnie niż potem żałować :wink:

Nie prosiłem o rady;sam to już kilka razy robiłem-nie będe teraz się babrał. Format c:, boot z cd i tyle
Przepraszam-przez mnie żeś się musiał rozpisać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek komputerowy 2006/08/17 22:00 #116929

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
U mnie od ponad roku procesor chłodzi Zalman CNPS 7700-Cu (136mm średnicy) Image; na chipsecie siedzi standardowy fabryczny radiator, na który wieje cooler procesora. Niedawno na procesor graficzny założyłem najnowsze dziecko Zalmana z technologią Heat Pipe - model VGA VF900-Cu Image, na którego obniżkę ceny nawet nie chciało mi się czekać :) . Po tej zamianie znacznie obniżył się hałas komputera i obniżeniu uległa temperatura GPU - różnica 20°C. Standardowo procesor ma wbudowany układ regulacji obrotów w zależności od temperatury, co skutkuje dalszym obniżeniem hałasu. Z radiatorkami na pamięci jest już trochę gorzej. Chcąc podkręcić pamięci należałoby zastosować takie o większej powierzchni. Z dyskiem jest w porządku, jeszcze nie jestem na takim etapie, żeby mi przeszkadzał :D, a jest nim cichy i mało wydzielający ciepła Samsung 8) .
Procesor oraz kartę graficzną podkręcam tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Procesor P4 3,2 GHz (Prescott) udało mi się podkręcić do około 3,5 GHz. Niezbyt dużo, ale wydajne overclocerskie pamięci też są potrzebne, których nie posiadam.
Kiedyś szukałem tego GeForce'a 4200Ti w jego najlepszej wersji, ale bezskutecznie. Ostatecznie zdecydowałem się na GF 5600Ultra ze wsparciem dla DirectX 9, czego ten pierwszy nie posiada! Karta graficzna, którą obecnie mam bazuje na procesorze GF 6800GT. Jest niewiele wydajny od wersji Ultra, a przy tym znacznie tańszy i nie wymaga dwóch gniazd zasilających. Płytą główną jest najwydajniejszy model z chipsetem PE-865 Asusa. Bardzo często na tej płycie testowały laboratoria pism oraz serwisów komputerowych, co świadczy o jakości i możliwościach tej płyty :wink: .

Panowie, czy jakoś testujecie swoje maszyny? Czy używacie benchmarków, gier itp. do sprawdzania wydajności?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator