HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wimbledon - ktoś ogląda? 2014/01/25 17:20 #414593

Niby turniej deblowy to coś w rodzaju nagrody pocieszenie ale i tak kankan Łukasza po finale AO bezcenny. Do tej pory najbliżej porównywalnego sukcesu był Marcin Matkowski w duecie z Květą Peschke w USO 2012 - wystarczyło jeszcze wygrać jedną łatwą piłkę. Dzisiaj rywale ułatwili zadanie Polakowi i Szwedowi, którzy jednak zagrali nie dość że świetnie, to jeszcze tak jakby znali się od lat. Swoją drogą gra deblowa pod pewnymi względami jest bardziej widowiskowa od singla, więc trochę mnie dziwi nikłe zainteresowanie telewizji tymi rozgrywkami, za czym idzie niewielka wysokość nagród (też mogłem niedawno dostać czek na $260.000 ale musiałbym pojechać na drugi koniec miasta, więc mi się nie chciało).

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2014/01/26 11:05 #414622

Na oderwanie się od Poważnego Tenisa - mały tenis
Też są "paletki", też jest siatka, też jest niesamowity kunszt - i coś jeszcze, a zabawa rozkręca się z każdą minutą. ;) pong-ping

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2014/10/21 20:46 #419300

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
W oczekiwaniu na mecz Radwańskiej widziałem też drugą połowę gry Woźniackiej z Szarapową.
Był taki moment w drugim secie przy 6:5 dla Marii i 40:40
Maria zagrała out, i to taki na 10 cm. Karolina protestowała bardzo gwałtownie bo sędzia liniowy był ślepy oraz sędzina główna podobnie.
Karolina zażądała czelendżu - okazało się, że już jej nie przysługuje. I tu stała się rzecz dziwna (tak chyba nie robią ale może taki protest i to słuszny na kogoś zadziałał?) pokazano na ekranie ten out, tyle, że nie w ramach czelendżu - wszyscy widzieli: widownia obie zawodniczki, sędziowie ale wynik nie został oczywiście zmieniony.

Myślę, że Szarapowa dostała niebywałą szansę aby okazać się Wielką Zawodniczką fair play z Wielką Klasą - po prostu mogła w tej sytuacji celowo nie odebrać kolejnego serwisu Wożniackiej...

... niestety taką się nie okazała - jęcząc jak zwykle i wyjąc z furii, wściekle zaatakowała returnem ten następny serwis

...na szczęście ten gem wygrała w końcu Karolina ale u mnie duuuuuuży niesmak pozostał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Wimbledon - ktoś ogląda? 2014/10/21 20:47 #419301

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
(podwójnie się wysłało)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2014/10/22 11:06 #419316

Iro napisał: ...Myślę, że Szarapowa dostała niebywałą szansę aby okazać się Wielką Zawodniczką fair play z Wielką Klasą - po prostu mogła w tej sytuacji celowo nie odebrać kolejnego serwisu Wożniackiej...
... niestety taką się nie okazała - jęcząc jak zwykle i wyjąc z furii, wściekle zaatakowała returnem ten następny serwis ...


Widziałem już kilka podobnych sytuacji i nikt nie zachował się fair. Nie pamiętam kto to był* ale na pewno ktoś z czołówki, bo w przeciwnym razie bym ich nie oglądał. A tak przy okazji zauważyłem, że w tenisie najczęściej jednak oliwa sprawiedliwa, co po raz kolejny potwierdza Twoja opowieść.

Pozdrawiam

* W przynajmniej jednym przypadku (tegorocznym) pamiętam podobną sytuację z udziałem Kerber ale już nie pamiętam czy była tą poszkodowaną przez sędziów czy wręcz przeciwnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/01/10 11:30 #421844

W prostych, żołnierskich słowach: Agnieszka Radwańska - Serena Williams 6:4, 6:7 (3-7), 6:1. W dodatku jest szansa na zdobycie Pucharu Hopmana. Wprawdzie o istnieniu tego pucharu dowiedziałem się dopiero w zeszłym roku ale nie jest to całkiem gra o pietruchę. Nie sądzę więc aby masywna Amerykanka podłożyła się drobnej Polce przez grzeczność czy w ramach akcji afirmatywnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/07/06 15:43 #425416

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Adam śpisz, czy (że tak powiem) Polsat Ci odjęło? :)
Czas najwyższy podnieść ten wątek!
Ostatnio nie lubiłem Radwańskiej ...ale znowu jej kibicuję, no bo komu innemu (A. Ivanovic odpadła już niestety) ***?
Właśnie idzie "na noże" z Jankowicz i tak będzie chyba do końca tego meczu ...choć powinna (A.R.) dać jak najwięcej pobiegać Elenie, bo ta już oddycha trochę "rękawami" a to dopiero początek.
HA!!!
***- jest "komu innemu" - (coś tam - nie pamiętam, Brown) z papierami Germanii :woohoo:
Ten Rasta-tenis-man normalnie mnie powalił i wyglądem i techniką i radością gry i kocią zwinnością i nieszablonowymi zagraniami.
No... i taką krzywdę uczynił Rafie (Rafa Nadal to dla mnie taki CR7 tenisa) :whistle:
Brawo!!!!


PS. (po pewnym czasie) brawo panno Radwańska! Teraz teoretycznie szeroka droga do półfinału otwarta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/07/06 17:11 #425417

Nie śpię tylko zjawiam się tutaj jedynie wtedy gdy dzieje się coś dobrego. A właśnie zadziało się, Agnieszka pokonała Helenę w dwóch setach. Co więcej, losowanie znowu jest wyjątkowo łaskawe (z wyjątkiem niegroźnej już Kvitovej), więc prawdopodobny jest co najmniej półfinał z Woźniacką, o ile ta do niego dotrze, bo trawy chyba bardzo nie lubi, sądząc po dotychczasowych wynikach. Williams, Szarapowa i Azarenka są w drugiej połówce, a kilka wyżej notowanych konkurentek już nie gra.

Do ćwierćfinału dotarł też Marcin Matkowski, a ma jeszcze szanse w mikście. Dla niego finały imprez wielkoszlemowych to prawie chleb powszedni, niestety wszystkie (czyli chyba dwa) przegrane. Pamiętam, że kiedyś miał piłkę meczową w finale i partnerka zepsuła ją, choć była bardzo łatwa. Znaczy się, piłka była łatwa.

Dustin Brown niestety już nie gra. A ja trzymam niezmiennie kciuki za Króla Rogera.

Ja generalnie kibicuje Polakom nawet jeżeli kogoś nie lubię (chociaż właściwie nie przypominam sobie nikogo takiego, musiałbym głęboko sięgnąć do twardego dysku głownego). Janowicz podobno zachowuje się po chamsku ale nie widziałem, a dziennikarzom nie wierzę z definicji.

PS Polsat rzeczywiście mi odcięło. Razem z telewizją, rok temu. Ale niedawno złamałem się i zamówiłem znowu dostawę TV (lepiej siedzieć przed telewizorem niż komputerem, bo oczy i kręgosłup mniej cierpią), która już jest w drodze. Na razie śledzę mecze, oglądając na żywo tabelki na stronie turnieju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/07/06 17:18 #425418

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
"Dustin Brown niestety już nie gra."
Odpadł dzisiaj? Z kim i dlaczego?


Prawdę mówiąc nie śledzę odnogi męskiej turnieju (przynajmniej na tym etapie) i dziś oglądałem w bloku powtórkowym przed 14 jego grę z Rafą, co prawda bez fonii i może dlatego nie znam historii dalszej drogi Rasta-tenis-mana.

A już miałem nadzieję na spotkanie Roger - Dustin (o ile drabinka pozwalała) - wtedy miałbym problem, bo królowi Rogerowi też "przajam"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/07/06 17:23 #425419

Odpadł zaraz po pokonaniu Nadala (podobno to reguła, że wygrywający z Nadalem następny mecz przegrywa) z Troickim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/07/09 20:00 #425459

Obejrzałem obydwa półfinały i bardziej podobał mi się ten pierwszy. Nie dlatego, że z udziałem Polki tylko dlatego, że drugi był taki beznadziejny. Szarapowa jest gorszą zawodniczką od Muguruzy, bo ta ma niezłą technikę, potrafi biegać a siłowo Rosjance prawie nie ustępuje. Radwańska, mimo wielu błędów przy większym szczęściu mogła nawet spotkanie wygrać, choć była jednak zawodniczką gorszą. Nie wyglądała na zmęczoną ale często brakowało jej, oprócz precyzji, także siły. I chłodnej głowy w ostatnim gemie. Jeżeli Muguruzy nie zjedzą nerwy, to Williams będzie mieć dużo cięższą przeprawę nić w jednostronnym finale.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/07/11 17:14 #425486

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Garbine, Garbine, GARBINE :kiss: :whistle: :kiss:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/07/24 16:53 #425652

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Brawo Urszula!!!

Fajniejsza z sióstr powoli podbija Turcję.
Potyczka z Pironkową - to typowe oscylacje na amplitudzie od - do + na maksa - jakie to typowo kobiece jest.
Obydwie panny uparły się aby przełamywać seryjnie serwis i raczej nie wynikało to z super returnów niestety - serwis do poprawy.
Tie break - horror - pięć piłek meczowych ...i cztery z rzędu przegrane...a piąta o siatkę i pyk, pyk, pyk ...Pironkowa będzie dziś miała koszmary.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/07/26 11:56 #425670

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Jeszcze raz dla Urszuli BRAWA!!!

Czekamy teraz na (wygrany wreszcie!) finał w serii WTA.

Dziś o godz.16, jakby ktoś chciał wiedzieć - włoski kanał "supertennis" to pokazuje (na Polsacie Cyfra kanał 123)...a polska tv ma to oczywiście w dooooopie, lepiej pokazywać w nieskończoność powtórki :pinch:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Wimbledon - ktoś ogląda? 2015/09/01 09:32 #426715

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
:kiss: Ana ..................................... :( !!!
:kiss: Garbine............................... :) :( !
:kiss: Oceana............................... :) :(
:kiss: Vitalia D. ............................. :(
:kiss: Petra C................................ :) :) !!! :( !!!
:kiss: Caroline............................... :) :(
:kiss: Lesia..................................... :) :(



...
:S Serena W................ :( :(
:S Svietłana K. ............. :)
:S Francesca S............. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator