HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wimbledon - ktoś ogląda?

Wimbledon - ktoś ogląda? 2017/10/24 21:24 #439812

• Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • nie jestem kompatybilny ze streamingiem plików
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 102
Jest dość słabo, zgadzam się.
Mimo wszystko, mimo tego co dziś pokazała, ciągle kibicuję Garbinji.
Wygra i tak zapewne Karolina (patyczak).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/01/16 13:43 #441319

• Adam Szulc
  • Adam Szulc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 71
Obejrzałem drugi i trzeci set Agnieszki w Australian Open (pierwszy pewnie był słaby, więc nie żałuję). Uparcie twierdzę, że AR ma ciągle potencjał żeby wygrywać z najlepszymi, jeżeli tylko utrzyma dyspozycję z dużych fragmentów wygranych setów. Siła już jest - pierwszy serwis regularnie przekraczał 160 km/h, drugi ciągle farfoclowaty ale już mniej i rzadko kończył się zwycięskim returnem. Mocno uderzająca siostra P. nie oddała zbyt wielu punktów za darmo, choć jeden był bardzo ważny - zepsuty banalny smecz przy stanie 0:2 i 30:0 w drugim secie (ale przed chwilą sama dostała prezent). Bilans setów mocarnych sióstr w pojedynkach z Radwańską wzbogacił się o jeden wygrany. Do dzisiaj wynosił 0:16

Jerzy Gondol

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/01/20 13:45 #441363

• Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • nie jestem kompatybilny ze streamingiem plików
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 102
Oglądam właśnie spektakularną porażkę tenisistki R.
Drugiej podobnie archaicznie grającej przeciwniczki jak Tajlandka Hsieh już chyba nigdy nie trafi.
Też słaba siłowo, też tylko przebijająca na drugą stronę a jednak - ciężko było to przegrać a jednak, udało się! Brawo!
Chwilami miałem wrażenie, że oglądam archiwalny mecz tenisowy kobiet z lat 60? 50? lub współczesną rozgrzewkę przedmeczową.
Kerberowa odeśle tą Hsieh w 40 minut dwa razy do zera. Chyba że będzie znowu jak w przypadku meczu Hsieh z Muguruzą prawie 40C to może potrwa to trochę dłużej.
P.S. Nie rozgrywanie tiebreaku w trzecim secie - przypadek Halep i wynik 14:12, czyli de facto prawie trzy dodatkowe sety, prowadzi do 4 godzin gry w upale i jest to prosta droga do uczynienia tego sportu ekstremalnym. Po co to komu?

P.S.2 jak dla mnie w AO2018 jak dotąd najlepszy (nie po raz pierwszy) jest Samozwańczy Komisarz Tenisowy John McE. i jego komentarze. :)

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnio zmieniany: przez Iro.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/01/23 18:21 #441382

• Adam Szulc
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end

Iro napisał: (...) Kerberowa odeśle tą Hsieh w 40 minut dwa razy do zera. Chyba że będzie znowu jak w przypadku meczu Hsieh z Muguruzą prawie 40C to może potrwa to trochę dłużej.

Tenis ma to do siebie, że to co widzi niewprawne oko nie musi być rzeczywistością. Meczu Hsiech - Radwańska nie widziałem ale obejrzałem pojedynki Dimitrow - Kyrgios i Chung - Dżokowicz (skoro stosuje się polskie transkrypcje do rosyjskich nazwisk, to trzeba być konsekwentnym). W obydwu przepadkach lepsze wrażenie sprawiali przegrani, podobnie jak Bohun w pojedynku z Wołodyjowskim (ale nie tym beznadziejnym filmowym). Jeżeli Radwańskiej wróci kondycja i motywacja, to powrót do pierwszej 10 jest realny. Na razie sił wystarcza na dwa mecze turniejowe. Archaiczny tenis (oprócz Radwańskiej przyszła mi jeszcze do głowy Martinez, a nawet Hingis) może być skuteczny.

Jerzy Gondol

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/06/11 21:10 #443337

• Adam Szulc
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
Mężczyźniany Roland nudny jak flaki z olejem - przy Nadalu wszyscy chyba dostają dygotki. Może trafi się jakiś zawodnik znikąd, który nie będzie wiedzieć, że Nadala w RG nie da się pokonać? Hubert Hurkacz (pisałem o nim jakieś trzy strony wstecz)?

U pań było więcej emocji z uwagi na nieprzewidywalność. A poziom jak poziom - chyba dopiero w finale był tenis godny turnieju wielkoszlemowego. Magda nr 1 zgasła zanim na dobre zaczęła świecić ale Magda nr 2 stwarza pewne nadzieje. Największe jednak można wiązać z Igą Świątek, która wprawdzie turnieju juniorskiego nie wygrała ale była bardzo blisko i gdyby nie blokada na kostce (jednego dnia musiała rozegrać trzy mecze), to kto wie. Wreszcie trafiła się rosła dziewucha, nie to co te inne chudziny. Czy u nas do sekcji tenisowej biorą te, które wyrzucono z sekcji jeździeckiej?

Tak z ciekawości, sprawdzam czy rzeczywiście to taka wielka sztuka opanować edytkę.
Można? Można. Tylko nazwę koloru trzeba wpisywać słowami i oczywiście nie w języku Jana ze Schwarzwaldu

Jerzy Gondol
Ostatnio zmieniany: przez Adam Szulc.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/06/28 14:05 #443623

• Adam Szulc
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
Agnieszka w Eastbourne grzmoci coraz lepsze rywalki. Jak tak dalej pójdzie, to zabraknie przeciwniczek do wygrywania, chyba że niezniszczalna Syrena dojdzie do formy. W półfinale zapewne czeka ją spotkanie z Karoliną Pliskovą (czyli lepszą z sióstr), z którą wygrywała bez straty seta nawet gdy była w słabej formie (bilans meczów 7:0; inna sprawa, że Czeszka mocno poprawiła się od tamtych czasów). Może lepiej byłoby taktycznie przegrać, żeby wypocząć przed Wimbledonem? Teraz tylko niech Hubert Hurkacz awansuje do turnieju głównego i tam wygra przynajmniej ze dwa pojedynki.

A TVP Sport nie zajmuje się takimi bzdetami. Ważniejsze jest onanizowanie się Mundialem, mimo że żadne mecze nie są rozgrywane.

Jerzy Gondol

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/07/13 20:35 #444104

• Adam Szulc
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
John Isner chyba lubi grać w tenisa ile fabryka dała. Do swojego rekordu (70:68) na razie się nie zbliżył ale Kevin Anderson ani myśli się poddać, choć pięć setów i 13:11 w ostatnim musiało nadwyrężyć jego siły. Na razie jest 23:23.

Obejrzałem aż dwa mecze Igi Świątek (ten dzisiejszy niby też ale z jednej kamery niewiele można zobaczyć). Rozwija się prawidłowo, gra mocno (jeden serwis, celny, przekroczył 185 km/h) ale dokładnie i z głową. Nie ma porównania z tym co było rok temu. Jeżeli miałbym porównać ją z kimś z czołówki, to mam skojarzenia z Mauresmo i Kuzniecową. Chociaż chyba większe z Dżokowiczem. Jeżeli będzie się jeszcze lepiej poruszać po korcie i poprawi nadgarstek, to pewnie będzie się z czego cieszyć już niedługo.

Jerzy Gondol
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator