HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wokół Mundialu 2006/06/16 20:19 #108611

Uważam, że jeśli zmiana trenera to INHO powinien nim zostać Kasperczak.

Troszkę odbiegnę od tematu, ale nie wiem czy zauważyliście, że drużyny (piłkarze) grające w strojach Pumy po 10 minutach gry wyglądają jak by wyszli z pod prysznica ? np dziś HOL - WBK, HOL w Nike, WBK w Pumie, klaty im było widać, że hej :lol:
jakiś dupiaty materiał co powietrza nieprzepuszcza.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2006/06/16 20:57 #108620

Roman napisał: Ten człowiek ponosi odpowiedzialność za to, co się stało. Na dobrą grę obronną Polaków Niemcy mieli receptę i koncepcję. Janas nie miał żadnej koncepcji niestety.


O Janasie nie będę się wypowiadał- nie czuję się kompetentny , ale K. Górski kiedyś stwierdził - "generał nic nie zdziała bez źołnierzy". "Kicker" ujął to dosadniej - Janas nie dysponuje piłkarzami, których umiejętności upoważniałyby do występów międzynarodowych. Przejrzyjmy na oczy. Piłkarz musi umieć podać, przyjąć piłkę, wygrać pojedynek "jeden na jednego" itd. Dopiero w tym momencie może wkroczyć trener. Opracować załoźenia taktyczne, ustawienie, ogólnie rzecz biorąc koncepcję gry. Tylko Boruc wydaje się to rozumieć stwierdzjąc "wszyscy byliśmy do d." Ale np. taki Smolarek mówi, źe nie mamy się czego wstydzić, gdyby nie czerwona kartka to byśmy nie przegrali. Matoł.
W mojej ocenie nie tyle gra naszych piłkarzy. ale ich umiejętności to prawdziwy dramat. dicit.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2006/06/16 21:31 #108625

kitek1999 napisał:
Troszkę odbiegnę od tematu, ale nie wiem czy zauważyliście, że drużyny (piłkarze) grające w strojach Pumy po 10 minutach gry wyglądają jak by wyszli z pod prysznica ? np dziś HOL - WBK, HOL w Nike, WBK w Pumie, klaty im było widać, że hej :lol:
jakiś dupiaty materiał co powietrza nieprzepuszcza.....

Też odbiegnę od tematu....jeżeli przejdą koszulki HI FI..to prosimy brać z takiego materiału jak mają Nike :D

Coś mi się wydaje,że z koszulek nici........................................???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"....ZGINĘŁA W NIEPOKOJU WIELKICH MIAST
OSNUTA HURAGANEM DURNYCH SPRAW
MALEŃKA TAJEMNICA - BYCIA W CISZY
LUB PO PROSTU BYCIA ..."

Wokół Mundialu 2006/06/16 21:32 #108626

mecenas napisał:

Roman napisał: Ten człowiek ponosi odpowiedzialność za to, co się stało. Na dobrą grę obronną Polaków Niemcy mieli receptę i koncepcję. Janas nie miał żadnej koncepcji niestety.


O Janasie nie będę się wypowiadał- nie czuję się kompetentny , ale K. Górski kiedyś stwierdził - "generał nic nie zdziała bez źołnierzy". "Kicker" ujął to dosadniej - Janas nie dysponuje piłkarzami, których umiejętności upoważniałyby do występów międzynarodowych. Przejrzyjmy na oczy. Piłkarz musi umieć podać, przyjąć piłkę, wygrać pojedynek "jeden na jednego" itd. Dopiero w tym momencie może wkroczyć trener. Opracować załoźenia taktyczne, ustawienie, ogólnie rzecz biorąc koncepcję gry. Tylko Boruc wydaje się to rozumieć stwierdzjąc "wszyscy byliśmy do d." Ale np. taki Smolarek mówi, źe nie mamy się czego wstydzić, gdyby nie czerwona kartka to byśmy nie przegrali. Matoł.
W mojej ocenie nie tyle gra naszych piłkarzy. ale ich umiejętności to prawdziwy dramat. dicit.


Hmm nie do końca się zgodzę ,że umiejętności piłkarzy to dramat. Nie są to gwiazdy ale napewno nie kopacze gorsi od Ekwadorczyków zawodników Togo czy Iranu. Najdziwniejsze jest to ,że taki Żuraw zawodnik Celtiku i nie ukrywajmy jego gwiazda zagrał gorzej od Jelenia z Wisły Płock a taki Jop z FkMoskwa nie osiągnął poziomu Bosackiego z Lecha...Oni mają chyba coś z psychą albo mają poprzewracane we łbach....nie rozumiem tego....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Wokół Mundialu 2006/06/16 21:52 #108627

Piszę co widzę. Jak dla mnie to nasi piłkarze są gorsi od Ekwadorczyków, Togo(ńczyków), Irańczyków etc. Dżentelmeni nie spierają się co do faktów.
Mogę oczywiście posłuźyć się argumentem ostatecznym, podobnie jak Franc Fiszer, który zamknie dyskusję. No cóż, daję Ci uroczyste słowo honoru, źe są gorsi.

pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2006/06/16 23:52 #108632

Wygrywa drużyna lepsza. A w wypadku naszego pojedynku z Ekwadorem, lepsi byli rywale. Oglądając mecz Kostaryka-Ekwador, doszedłem do wniosku, że jednak są od nas nieco lepsi.
Ale zrzucanie winy tylko na zawodników też nie jest uczciwe. Wirtuozi z nich nie są, ale dobry strateg nie spieprzył by aż tak taktycznie dotychczasowych spotkań. Porażki w dużym stopniu obciążają konto Janasa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

Wokół Mundialu 2006/06/17 09:41 #108645

gra w piłkę to prosta rzecz... hmm. Kazimierz Górski znany był z wysublimowanego poczucia humoru. Nie on jeden w historii. Pewien muzyk (zgadnij który?) mawiał: gra na istrumencie? Nic prostrzego. Wystarczy odpowiedni paluch, w odpowiednim czasie, na odpowiedni klawisz (strunę*, klapkę*, dziurkę etc.) i już. Ale, to były dowcipy, a zdanie o źołnierzach i generale było całkiem na serio. Trener - selekcjoner, jak sama nazwa wskazuje dokonuje selekcji i niewiele więcej. Poza głosami oburzenia z powodu niezabrania na mundial pewnego drewnianorękiego bramkarza (z którym nie chciałby grać żaden obrońca przy zdrowych zmysłach) i jakiegoś Franka, nie słyszałem innych uwag co do dokonanego wyboru. Nie ma się zatem o co czepiać. Choć źeby było jasne dodam, źe mam w nosie kto będzie trenerem naszej reprezentacji, jak również (ale to tajemnica) mam w nosie piłkę nożną - polską i zagraniczną i cały sport jako taki.
Uwaźam natomiast, źe fetyszyzowanie roli trenera reprezentacji jest śmieszne. Jak nie ma źołnierzy, niewiele da się zrobić.
A co do "prostych rzeczy" ... Kaźde "zawodowstwo" wymaga ponadprzeciętnych umiejętności. Obojętnie czy jesteś piłkarzem, koszykarzem, muzykiem itd. My źyjemy natomiast w czasach gdzie wszystko jest proste. Chcesz być piosenkarzem? Bardzo proszę. Masz mikrofon i śpiewaj. Najlepiej w Idolu. I co? No widzisz, wcale nie bolało? Że niby ktoś powie, źe B.Streisend nie jesteś. Po pierwsze, kto to jest ta B.S. a po drugie ... (tu moźna sobie wpisać cokolwiek - przyp.moje).
Moźe to trochę zawiłe, ale chcę powiedzieć, za tę degrengoladę odpowiedają wszyscy. Kibice, fani, media. W najmniejszym natomiast stopniu trener Janas. Nie mam pretensji do piłkarzy, że nie potrafią grać. Ja mam pretensję nawet nie o to, że grają (jak ta pani, której mąź nie umiał grać w pokera), ale o to że brak jest jakiejkowiek głębszej refleksji i uczciwej oceny.
Skończy się pewnie na usunięciu Janasa. Niewykluczam jednak, źe z perspektywy czasu (miesiąc starczy) pojawią się głosy, źe dziwięćdziesiąt minut bez straty gola w jaskini lwa to jedna z najjaśniejszych kart polskiego futbolu. NIektórzy piłkarze, zdaje się, że już w to wierzą. Niektórzy kibice też.

pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2006/06/17 13:39 #108659

mecenas napisał: Piszę co widzę. Jak dla mnie to nasi piłkarze są gorsi od Ekwadorczyków, Togo(ńczyków), Irańczyków etc. Dżentelmeni nie spierają się co do faktów.
Mogę oczywiście posłuźyć się argumentem ostatecznym, podobnie jak Franc Fiszer, który zamknie dyskusję. No cóż, daję Ci uroczyste słowo honoru, źe są gorsi.

pozdr.



Ciekawa forma dyskusji, w zasadzie argumentacji ... :D
Ale Fiszera w to nie mieszajmy, chociaż z pewnością miałby jakiegoś "swojego" bon mota na tę okazję. :D

Co do faktów - to akurat spierałbym się. :D
Czy jesteśmy gorsi od Togo czy np. Iranu. To może rozstrzygnąć jedynie boisko, a o to będzie raczej trudno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Wokół Mundialu 2006/06/17 14:16 #108664

Roman napisał:
Górski przede wszystkim twierdził, że gra w piłkę to prosta rzecz.


Romanie,

Gra w piłkę - i owszem - jest grą prostą, ale prostacką.
To truizm, ale na efekt we współczesnej piłce pracuje coraz większe grono ludzi. Dochodzą do tego takie czynniki jak: otoczka medialna, presja tychże oraz kibiców (np. internetowa antypatia do Rasiaka, przesadne uwielbienie Frankowskiego), menadżerowie, poziom medycyny sportowej, etc. Jak również podejście do zawodu samych piłkarzy, ich cele zawodowe.
Całe piękno futbolu - na szczęście - polega również na tym, że ci maluczcy, dzięki niesamowitemu zaangażowaniu, ambicji potrafią również wygrywać z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami. Tegu u naszych piłkarzy zabrakło.

Problem w kiepskiej organizacji polskiego futbolu w ogóle, co przekłada się na niski poziom sportowy naszej piłki kopanej.
Przykładem osoba Bońka, chcącego zmieniać, przeobrażać struktury polskiej piłki. I co - napotkał na ogromny opór dołów, klubów, itp. Sam też nie jest bez winy, ale dla mnie była to jedyna osoba gwarantująca, że zmiany pójdą w dobrym kierunku.

Równie dobrze powinniśmy też "wypisać" z tej reprezentacji Krzynówka, Żurawskiego czy Szymkowiaka, którzy zawiedli na całej linii. Bowiem swoją postawą nie zasłużyli na miano reprezentanta.
Pamiętajmy - nawet najgenialniejszy trener nie osiągnie ze swoją drużyną niczego, jeżeli oni sami nie robią wszystkiego, by grać jak najlepiej.
Też czekam na jakąś samokrytyczną, nie powodowaną emocjami, analizę gry i przygotowań piłkarzy. Również przez samych piłkarzy, większość na razie opowiada bzdury. Bo przecież to oni na boisku urzeczywistniają rozrysowane plany taktyczne przez selekcjonera.
Mam wrażenie, że klubowe "sukcesy" im wystarczają. W polskich realiach zarabiają ogromne pieniądze. I tak im dobrze. Nie są "głodni" sukcesu.
Niestety, takiej mentalności nie da się zmienić zatrudniając nawet najlepszego, zagranicznego trenera.

Z pewnością jakieś błędy Janas popełnił, przede wszystki taktyczne, ale nie ciężkiego kalibru.
Sądzę, że jestem w tej mniejszości, która nie żąda głowy Janasa.
Bo co to da?
To będzie tylko kosmetyka, a niezbędna jest operacja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Wokół Mundialu 2006/06/17 14:21 #108666

Wracając do mundialu - Meksyk zagrał żenująco z Angolą. Po prostu blamaż.
Tego się nie spodziewałem.
Miejmy nadzieję, że nie będziemy już świadkami takich "widowisk" :roll:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Wokół Mundialu 2006/06/17 14:34 #108670

Adamm napisał: Sądzę, że jestem w tej mniejszości, która nie żąda głowy Janasa.
Bo co to da?
To będzie tylko kosmetyka, a niezbędna jest operacja.


Adamm idąc Twoim tokiem myślenia, Janas zostaje. I co dalej. Myslisz, że na eliminacje do ME (chyba 1 mecz we wrześniu z Finami) kadra zagra inaczej ?
Facet ich zajechał kondycyjnie. Taki Żuraw, czy Szymek, myślisz, że oni przyjechali kondycyjnie nieprzygotowani ? Daje gwarance, że gdyby tak było to grzali by tam ławy. Zajechał ich i tyle. A prosili go o lekkie treningi. A jaka jest myśl Janasa jesli chodzi o stałe fragmenty gry ? To rzecz do wyuczenia na zgrupowaniu, niezaprzeczysz. I za nią odpowiada trener. To myśl jest taka: rożny z prawej bije Żuraw, z lewej Krzynówek, piłki z autu wprowadzają boczni obrońcy. Jakie to wszystko przewidywalne. A ta jego gwardia z Wronek: synalek co on wie o piłce, trener Skorża facet nawet w IV lidze nie grał w piłkę, fizjolodzy i inne leśne ludki. Szkoda gadać.
Masz racje operacja, tylko kto ją zrobi ??
Działacze z okręgowych związków, po co pojechali na mundila za friko, siedzą, jedzą i pierdzą
Tomaszewski - kozak, jak wszedł do PZPNu to mu rura wymiękła, komisja eteyki, on się powinien leczyć psychicznie,
teraz G.Lato biorą, następny pajac promujący swoją twarzą tandetę
można by wymieniać jeszcze długo
do głosu w PZPN musi dojśc nowe pokolenie, piłkarzy, np. Hajto, Świerczewski, Koźmiński (ta gwardia) oni by to rozpierd...lili w 5 sekund

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wokół Mundialu 2006/06/17 16:29 #108679

kitek1999 napisał: Adamm idąc Twoim tokiem myślenia, Janas zostaje. I co dalej. Myslisz, że na eliminacje do ME (chyba 1 mecz we wrześniu z Finami) kadra zagra inaczej ?
Facet ich zajechał kondycyjnie. Taki Żuraw, czy Szymek, myślisz, że oni przyjechali kondycyjnie nieprzygotowani ? Daje gwarance, że gdyby tak było to grzali by tam ławy. Zajechał ich i tyle. A prosili go o lekkie treningi. A jaka jest myśl Janasa jesli chodzi o stałe fragmenty gry ? To rzecz do wyuczenia na zgrupowaniu, niezaprzeczysz. I za nią odpowiada trener. To myśl jest taka: rożny z prawej bije Żuraw, z lewej Krzynówek, piłki z autu wprowadzają boczni obrońcy. Jakie to wszystko przewidywalne.


Można i odwrotnie - jeśli kadra gra eliminacje 2 września (po drodze jest tylko mecz z Danią, może z kimś jeszcze, nie pamiętam), to który - choćby i Kasperczak - trener zdąży wdrożyć niezbędne założenia taktyczne :?: Dlatego mam wątpliwości. U nas większość kadrowiczów to gracze spoza polskiej ligi. O zgrupowania raczej trudno.
Przy takiej, a nie innej percepcji naszych piłkarzy, wątpię by to wypaliło.
Co do taktyki, a szczególnie wykonawstwa stałych fragmentów, pisałem już ze 2 strony wcześniej. Skomplikowana to ona nie była, na eliminacje dobra, na mundial - nie. Inna sprawa to wykonawcy. Janas celnie podać z rzutu wolnego czy rożnego na zgrupowaniu nie nauczy. Bo to co wyprawiał Krzynówek czy Żuraw to było żałosne. Żuraw właśnie irytował mnie taką bezmyślnością - irytujące strzały z nieprzygotowanych pozycji, czego w wielu wcześniejszych meczach nie robił. Myślę, że w conajmniej w równym stopniu zawiodła psychika u naszych. Zagotowali się, i to właśnie ci teoretycznie najlepsi. Nie po raz pierwszy zresztą - przykład Żurawia i Szymkowiaka z Wisły (mecze z Lazio i Valarengą). Nie po raz pierwszy zawiedli, gdy musieli wziąć na siebie większą odpowiedzialność. Przypadek Krzynówka jest chyba nieco inny - on potrzebuje gry, stałych występów na boisku, czucia piłki, wypracowania przez to odpowiedniej motoryki. Bo on formę musi wypracować, gdyż wielkim talentem nie został obdarzony. A wiadomo, że w ciągu sezonu to głównie grzał ławę.
Czy zostali "zajechani" kondycyjnie :?: Diabli wiedzą, w sumie to też spekulacje, jak to o czym wyżej pisałem. Nigdy akurat dobrą kondycją nie grzeszyliśmy.
Operację, o której pisałem zdolny byłby przeprowadzić Boniek, ale musiałby mieć choć część środowiska za sobą. A w zasadzie zdecydowana większość jest jemu przeciwna. Tak więc sytuacja patowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Wokół Mundialu 2006/06/18 00:47 #108733

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Inna sprawa, że TP SA swoją reklamą "zmiękczyła" wizerunek naszych los reprezentatos polakos :lol: :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Wokół Mundialu 2006/06/18 17:47 #108781

Ja jeśli można też coś dodam.Uważam że janas powinien zostać wywalony i każdy następny selekcjoner też....selekcjoner i pod warunkiem kiepskiej selekcji.Argument że tak armia walczy jakich ma żołnierzy trafia w moja mentalność.Dlatego winie Janasa że źle dobrał ekipę i za to powinien ponieśc odpowiedzialność.Selekcjoner-człowiek który przeprowadza selekcję-jego zasranym obowiązkiem jest dobrać takich ludzi żeby mogli oni realizować jego zał taktyczne na boisku i ku...wa tyle,ma szukać gdzie kolwiek się da i już ,jeśli potem pieprzy że no co on może jak piłkarze słabi ...to ja k..rwa pytam co on robił jak selekcjonował gdzie jeździł jakie mecze ogladał -won z nim i każdy który popisze się takim dyletanctwem!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Wokół Mundialu 2006/06/18 18:28 #108787

A wśród kogo on miałby dokonywać tej selekcji? Miał powołać Zidana, Ronaldinho?

W zasadzie to mam pytanie do znawców futbolu. Czy zauwaźyliście naprawdę jakiś znaczący spadek formy naszych piłkarzy? Czy na tym mundialu prezentują oni niźsze umiejętności niź zwykle? W mojej ocenie grają oni jak zawsze, tzn. beznadziejnie.

Ja oczywiście źartowałem pisząc o oczekiwaniu refleksji i uczciwej oceny ze strony przynajmniej niektórych piłkarzy. Samozadowolenie i wysoka samoocena to w nowoczesnym świecie podstawa. Poza tym nasze orły mogą zawsze liczyć na wiernych kibiców, którzy nie pozwolą skrzywdzić udręczonych przez Janasa biedaków.

P.S. Kończę, bo popsuł mi humor komentator meczu Japonia z kimś tam mówiąc : "ten niziutki zawodnik, mierzący niespełna metr osiemdziesiąt wzrostu...."

pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator