HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2015/08/06 17:49 #425923

Kiedyś odniosłem wrażenie, że namysłowski (nazwa skądinąd budząca mile skojarzenia) pilzner nieco standetniał (sic) więc w ramach popierania browarów o nazwie budzącej skądinąd miłe skojarzenia wypróbowałem ich piwo niepasteryzowane . Próba wypadła pomyślnie, choć "niepasteryzowane" nie oznacza "niefiltrowane". Smak chmielowy i wyrazisty, nie psuje się pod koniec butelki, żadnych obcych nut choć do rewelacji nieco brakuje. Cena (3,90) nie budzi entuzjazmu ale przy moim spożyciu nie działa odstraszająco. Zresztą w taki upał wcale ochota nie zwiększa się, a rozum (ciasny ale własny) nawet protestuje. Szczerze pisząc, chyba wolę gasić pragnienie wodą po warzywach (pyry, fasolka, brokuły) z lodówki, nie tylko pod wpływem (ciasnego ale własnego) rozumu. Choć korci mnie jeszcze żeby spróbować Braniewa z tego samego browaru.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2017/06/21 19:24 #438348

Czas najwyższy reaktywować wątek. Nieuzupełnianie płynów może skończyć się nawet tragicznie.

W zeszłym roku parę razy odwiedziłem żoliborski bar Pod Kopytem (nazwa pochodzi od sąsiadującej stajni), gdzie chyba pierwszy raz w życiu zdegustowałem wyroby browaru Zwierzyniec. Niestety w tym roku właściciel ma już tylko kilka gatunków Skalaka (też niezłe) ale na szczęście w parafialnym uniwiermagie pojawił się Zwierzyniec Pils . Jak na mój gust nie ustępuje dobrej czeskiej średniej, choć ma nieco więcej procentów (czego nie uważam za zaletę). Sześć, być ścisłym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2017/09/25 15:55 #439318

Ja ostatnio przerzuciłem się na piwka pszeniczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2017/10/12 11:52 #439662

Ja poluje w piwa sezonowe. Lubię piwa sezonowe browaru Okocim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2017/10/19 10:36 #439743

uwielbiam piwa od Pinty cena jest słaba ale piwo świetne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2017/11/15 10:27 #440080

  • aldebaran
  • aldebaran Avatar
  • Gość
  • Gość
najlepszy chyba byl Velkopopovicky Kozel w Czechach, prosto z beczki, w firmowej knajpie...mmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator