HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2006/02/21 23:48 #88291

Ivan,
po ile wychodzi za sztukę te guantanamery w makro ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

auris

Panasonic BD80 + Yamaha RXV750 + J&lab + RSW300

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2006/02/22 09:53 #88327

Tylko cale pudlo bylo i tylko jedyna sztuka - ponizej 100zl a wiec ponizej 10zl za sztuke.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2006/02/22 23:48 #88537

dzięki,

pytam gdyż ostatnio zainteresowałem się tym cygarem tutaj :

sklep.cigarclub.pl/szukaj.php?any=guantanamera

nieco taniej :P .
Z kosztami przesyłki wyjdzie podobnie, aczkolwiekj zawsze kupuję większą partię, kilka różnych i na sztuki też można zamówić.


A czy próbowałeś to cygaro ?
Delikatne, ziemiste ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

auris

Panasonic BD80 + Yamaha RXV750 + J&lab + RSW300

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2006/02/23 00:39 #88542

Raczej lekkie - bardzo dobrze ulozone - pali sie bardzo rownomiernie. Jak na umiarkowana cene wrecz bardzo fajne. Smakuje mi lepiej jak szwejcarskie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2006/02/23 01:28 #88545

właśnie rozglądam się za kilkoma pozycjami, coby uzupełnić mój humidor.
Okres świąteczny i parę imprez okolicznościowych uszczupliło moje zapasy.

Będąc początkowym smakoszem cygar, obecnie preferuje właśnie raczej delikatne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

auris

Panasonic BD80 + Yamaha RXV750 + J&lab + RSW300

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2006/03/15 00:22 #92628

Nareszcie powrót do dyskusji o tym, co najważniejsze. Idę nabić sobie fajeczkę, jeszcze mi trochę Erinmore Mixture zostało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/16 20:52 #393156

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Przepraszam, że odświeżam tak stary wątek, ale ta tematyka od jakiegoś czasu mnie bardzo kręci. To znaczy - bardziej fajkowa, bo za cygarami akurat nie przepadam.
Zapraszam wszystkich fajkowiczów, jezli są tacy. mam nadzieję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/16 21:33 #393157

Nawet nie wiedziałem, że taki wątek istnieje :-D
Niestety, paliłem fajkę i cygara dawno temu, a papierosy rzucam od niedawna (mam nadzieję, że wytrwam).
Pozdrawiam wszystkich fajczarzy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/16 23:12 #393163

jozwa maryn napisał: > potrenujemy przy butelce Bushmills .

Fajne korepetycje, też by mi się przydały, bo za cholerę palenie mi nie wychodzi, jeszcze nie umiem nabijać fajki, tytoń spala mi się chmurą, bardzo szybko, lub prawie w ogóle bo za mocno nabity, nie mogę też wydobyć z niego takiego aromatu i smaku jaki bym chciał i jaki potrafia uzyskać inni jaracze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/16 23:26 #393164

Bardzo fajny wątek, chociaż nigdy nie paliłem fajki, a cygaro może ze trzy razy. Dołączyć można by tytoń (nie chodzi o naszego bramkarza!).
Ale nie ten dziadowski do nabijania gilz tylko ten do palenia w bibułkach. Mój ulubiony (raaany, nie paliłem go już chyba ze trzy lata!) to Drum. Wspaniały, o bogatym aromacie. Po spaleniu jednego skręta z Drumem już nie sięgniecie po zwykłego papierosa!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/16 23:46 #393167

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347

Edgar napisał: Bardzo fajny wątek, chociaż nigdy nie paliłem fajki, a cygaro może ze trzy razy. Dołączyć można by tytoń (nie chodzi o naszego bramkarza!).
Ale nie ten dziadowski do nabijania gilz tylko ten do palenia w bibułkach. Mój ulubiony (raaany, nie paliłem go już chyba ze trzy lata!) to Drum. Wspaniały, o bogatym aromacie. Po spaleniu jednego skręta z Drumem już nie sięgniecie po zwykłego papierosa!



Aaa, widzisz - masz rację! Drum jest świetny (niebieski, żółty dla mnie troche za słaby), jeszcze lepszy Van Neele. I nie masz racji, bo oba te staffy mozna ładowac do gliz i smakuja wysmienicie. I są do tego nawet specjalne maszyny :)
jedna i druga technika robienia RYO (Roll Your Own-czyli własnych papierosów) to niemal to samo, liczy sie tytoń, umiejętności i doświadczenie :)
A jak ktos ładuje siano, to inna sprawa.
Duzo ludzi nie zauważa tego, że w wielu lepszych kioskach (nie mówiąc juz o trafikach) tytoń leży i czeka. Ot, taki Chesterfield, albo nawet Casablanca.
Jest dwa razy lepszy niż fajki z paki. Tylko trzeba sobie samemu skręcić bibułę, albo nabic gilzę, to troche upierdliwości, fakt.
Wyjdzie dwa razy taniej niz fajki "koncernowe", a jakość dwa razy lepsza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/16 23:54 #393168

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347

Anomander napisał:

jozwa maryn napisał: > potrenujemy przy butelce Bushmills .

Fajne korepetycje, też by mi się przydały, bo za cholerę palenie mi nie wychodzi, jeszcze nie umiem nabijać fajki, tytoń spala mi się chmurą, bardzo szybko, lub prawie w ogóle bo za mocno nabity, nie mogę też wydobyć z niego takiego aromatu i smaku jaki bym chciał i jaki potrafia uzyskać inni jaracze.


Jak Ci nie wychodzi, lepiej sobie odpuść, zapomnij, nie rób kolejnego podejścia, zostań szczęśliwym człowiekiem. Jak Ci sie spodoba, jesteś ugotowany :)
Do końca zycia. Bez jaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/16 23:56 #393169

To prawda, jakość lepsza. Chociaż nabijanie Druma (niebieski, oczywiście!) do gilzy to profanacja... Filtry są dla mięczaków ;-)
Van Neele mi nie podchodził, ale dobry też był Javaanse Jongens 3/4 zware shag -mocny jak cholera :-)
Kiedyś kupiłem Casablancę -raaany, to była totalna tragedia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/17 00:00 #393172

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347

Edgar napisał: To prawda, jakość lepsza. Chociaż nabijanie Druma (niebieski, oczywiście!) do gilzy to profanacja... Filtry są dla mięczaków ;-)
Van Neele mi nie podchodził, ale dobry też był Javaanse Jongens 3/4 zware shag -mocny jak cholera :-)
Kiedyś kupiłem Casablacę -raaany, to była totalna tragedia!


Ja lubie gilzy. Ale to odrobiona lekcja na wsze strony, wymaga sporo prób i błedów..
Casablanca? Trzeba ja podobno lekko podsuszyć. Ale tak, czy siak, nie będzie to konkurent Druma, nie da rady... Zreszta, będe nabijac po raz pierwszy jutro. Na razie znam tylko opinie z forów. Jak zapale, napiszę.
W każdym razie, paliłem totalne siano z polaskich zakładów, pod tytułem Teneseee. I nie bylo gorsze od fajek Marlboro Light. Podobny poziom.
Javaanse - to obiekt moich marzeń. Nie ma w Polsce, słyszałem o tym tytoniu wiele dobrego, zwłaszcza w wesji zwaar (dla twardzieli). Trzeba ciągnąć z Holandii. Albo Bundestrepubliki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/17 00:05 #393173

Nie ma już w Polsce? Jak to? Kupowałem go kiedyś bez problemu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator