HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/11/30 15:17 #66057

Ivan napisał: No i czad jest wtedy jak masz i aparat fotograficzny i telefoniczny i muzyczny w jednym malym pudelku zamiast trzech duzych.
Sam sie kiedys z takych gadzetow smialem - teraz sie ciesze, ze sa...


No pewnie że lepiej jest mieć możliwość niż jej nie mieć ...

Tylko czy wykorzystujesz telefon do robienia fotek ???
Jak chcę fotografować - zabieram aparat fotograficzny i z niego korzystam ...
Aparat w telefonie jest gadżetem - aczkolwiek czasami przydatnym - często zdarzało mi się robić foty telefonem witryn sklepowych z godzinami otwarcia ( jak byłem zainteresowany odwiedzeniem tegoż sklepu ) , czy też rozkładu jazdy pociągów na dworcu , bądź tramwaju na przystanku itepe ....


:lol: :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/11/30 15:20 #66060

aniwx napisał: cygara hawajskie made in Castro naezaly zawsze do najlepszych..


Cygar nigdy nie paliłem ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/11/30 19:11 #66123

=>Zwoliński
Ja pamiętam jak zrzucaliśmy się na długiej przerwie po 15zł na "Wiarusy" :-) Każdy jarał mocne, a twardziele popularne. A obciachem było palic "Genty" :lol: Ech to były czasy, pierwszego deck-a kasprzaka wtedy sobie kupiłem 8)
pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdr

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/11/30 19:30 #66131

Pablitos napisał:

aniwx napisał: cygara hawajskie made in Castro naezaly zawsze do najlepszych..


Cygar nigdy nie paliłem ....[/quote
to zaskoczenie ..... :shock: bo Freddie Mercury ciagle pociagal cygara...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/11/30 20:54 #66156

Pablitos napisał: Tylko czy wykorzystujesz telefon do robienia fotek ???

Ten telefon zdecydowanie tak - poniewaz jak widzisz, przy tej jakosci ma to sens.

Jak chcę fotografować - zabieram aparat fotograficzny i z niego korzystam ...

Nie zawsze wiesz doprzodu, ze chcesz fotografowac i aparat nie jest pod reka. Pozatym chyba calosc rozbija sie o jakosc. Jak ta jest okay - nie ma znaczenia, ze jest to w gruncie rzeczy telefon.
Podobna diskusja zreszta byla na temat tego, czy bedzie to zastepowalo prawdziwy mp3 player, czy nie. Wlasciciele odrebnych cacek oczywiscie tlumaczyli, ze mp3 w telefonie to glupota. SE uzyl jakosciowo bardzo dobrych sluchawek do headsetu i umozliwia stosowanie Memory Stickow do 2GB - wewnetrznej pamieci jest 60MB. Wieskzosc tanich mp3 playerow mieknie - funkcjonalnie i dzwiekowo..
Technika poprostu w tej dziedzienie przekracza nasze oczekiwania i czasami potrzeba sie przyzwyczajac do nowych mozliwosci.
Jak pomyszle, ze jako student jezdzilem pociagiem z walkmanem i kasetami w pudelku, elektroniczym organizerem... i jak mialem robic zdjecie, to sie trzy razy zastanawialem - bo na filmie bylo tylko 31 mozliwosci... W tym telefonie zamiescze na mojim memory Sticku prawie tysiac fotek najwyzszej jakosci. Robi tez zdjecia seryjne i potrafi ukladac je w panorame.

Aparat w telefonie jest gadżetem - aczkolwiek czasami przydatnym - często zdarzało mi się robić foty telefonem witryn sklepowych z godzinami otwarcia ( jak byłem zainteresowany odwiedzeniem tegoż sklepu ) , czy też rozkładu jazdy pociągów na dworcu , bądź tramwaju na przystanku itepe ....

No to sam widzisz. Ja czesto musze robic papierowa robote i latanie do ksero lub skanowanie, to zbedna robota. Dzis jest to pstrykniecie telefonem i tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/11/30 20:56 #66158

A wracajac do tematu - to na dobre cygaro trzeba czasu i skupienia. To nie tematy na przerwe w pracy - cygaro to temat na medytacje. Dla tego lubie. Papierosow nietrawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/11/30 20:58 #66159

chyba zaczne palić cygara

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/11/30 21:02 #66163

Ivan napisał: Ten telefon zdecydowanie tak - poniewaz jak widzisz, przy tej jakosci ma to sens.

Rzeczywiście ma - jakość fot przedstawionych przez Ciebie jest bardzo dobra .

Ivan napisał: Nie zawsze wiesz doprzodu, ze chcesz fotografowac i aparat nie jest pod reka. Pozatym chyba calosc rozbija sie o jakosc. Jak ta jest okay - nie ma znaczenia, ze jest to w gruncie rzeczy telefon..

Trudno się nie zgodzić z taką argumentacją ...

Ivan napisał: No to sam widzisz. Ja czesto musze robic papierowa robote i latanie do ksero lub skanowanie, to zbedna robota. Dzis jest to pstrykniecie telefonem i tyle.

Czytaj powyżej ....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/11/30 21:03 #66164

kitek1999 napisał: chyba zaczne palić cygara


I fajkę .....

:lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/12/01 00:19 #66214

Zwoliński napisał: że przerzuciłem się na prawdziwe amerykańskie Salemy Slim Light, wbrew nazwie cholernie mocne. Oczywiście rodzimy monopol tytoniowy schrzanił i je.


Też je paliłem :-) Ale obecnie już chyba nie produkują :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/12/01 00:22 #66215

lolo napisał: Dla twardzieli były kubańskie Partagasy robione ze ścinków cygar. Extra Mocne mają się do nich jak młotek do kafara :wink:


Dokładnie :-)

Zdarzyło mi się kupić paczkę Partagasów na studiach - bida na rynku ;-) była :-)

Wolałem już skombinować inne fajki, bo po tych Partagasach mało mi płuc nie rozrywało :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Adam

adamm@hi-fi.com.pl

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/12/01 10:17 #66245

Zwoliński napisał: .... Z kolei największym syfem były albańskie DS-y, te z kolei śmierdziały starymi skarpetami. ...

Dla mnie największym syfem były A czyli Arberia. Śmierdziały gorzej niż utwardzacz do żywicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/12/01 11:12 #66254

Bo Arberie były z tej samej fabryki co DS-y. Ciekawe czym, oprócz rozpuszczalników, różniły się receptury.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/12/01 13:42 #66280

Zwoliński napisał: Bo Arberie były z tej samej fabryki co DS-y. Ciekawe czym, oprócz rozpuszczalników, różniły się receptury.


Panowie - pracowałem 4 lata w fabryce papierosów w Krakowie - i zapewniam was iż żadnych z tych ulepszaczy wymienionych powyżej w papierosach nie ma ...
Kwestaia smaku i aromatu - to tylko i wyłącznie rodzaj krajanki tytoniowej .
Jezeli papierosy śmierdzą i są gryzące - odpowiada za to tylko i wyłącznie spleśniały lub zepsuty tytoń z którego został zrobiony papieros.
A dawniej za czasów monopolu tytoniowego w rękach państwowych zdarzały się takie przypadki nagminnie ...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2005/12/01 13:46 #66281

Arberie i DS-y robili w Albanii. Nie wiem czego do nich dodawali, ale śmierdziały okrutnie. Ani nie dało się ich palić, ani przebywać w pobliżu takiego nieszczęśnika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator