HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2012/06/18 12:07 #393256

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347

Anomander napisał: Mi chodziło o Mac Barena Datrk Twist. Poza tym chyba nie wszystki fajki nadają się dla początkujących palaczy.


Z Dark Twistem nie miałem przyjemności.
Jeżeli chodzi o fajki dla początkujących, można oczywiście zacząć od tanich gruszanek B&B, czy MrBróg (ceny max 40 zł), ale generalnie się to odradza.
Tak samo jak inwestowanie od razu w bardzo drogie wrzośce, bo szkoda zepsuć.
Idealne wydaje sie takie (Capitol) rozwiązanie:
www.fajkowo.pl/pl/c/Capitol/72

Ceny znośne, a jakość zacna, jak na swoją klasę, oczywiście. Jest prekarbonizat, co początkującym pomoże, mozna spróbować z filtrem i bez. Wykonanie zaskakująco staranne i klasyczny, elegancki wygląd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2013/04/11 23:43 #407323

Ostatnio z żoną wieczorne palenie uskuteczniamy. Jeden skręcik i koniec. Ostatnio paliliśmy Druma -rewelacja, teraz kupiliśmy tytoń Chesterfield'a. Totalna porażka. Ale jak już ktoś się skusi, to warto na dobę wrzucić do niego ćwiartkę jabłka -tytoń staje się bardziej aromatyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2013/04/12 13:02 #407334

W życiu się nawet raz nie zaciągnąłem papierosem ale za to niucham tabakę kilka razy dziennie :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2013/04/13 20:40 #407410

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347

Edgar napisał: Ostatnio z żoną wieczorne palenie uskuteczniamy. Jeden skręcik i koniec. Ostatnio paliliśmy Druma -rewelacja, teraz kupiliśmy tytoń Chesterfield'a. Totalna porażka. Ale jak już ktoś się skusi, to warto na dobę wrzucić do niego ćwiartkę jabłka -tytoń staje się bardziej aromatyczny.


Jeżeli Druma palicie, to chyba nie macie co eksperymentować z innymi tytoniam dostepnymi na polskim rynku. Drum jest w moim odczuciu najlepszy. No, może, jeżeli lubicie aromaty, to jakiś Macbaren? problem w tym, że aromaty macbarena wydaja mi sie sztuczne, chemiczne.

Mozna spróbować juz tylko tytoni niedostepnych u nas, ale czasem bywających na Allegro.
Tutaj polecam Van Neele. Ten tyton jest uznawany przez wiekszość "skręcaczy" za debeściaka. Ale Drum bardzo bliziutko, depcze mu po piętach :)

Ja ciągle tez chce spróbować jeszcze dwóch rzeczy: tytoni Javaanse Jongens (podobno naturalne, ale niepowtarzalne) i czegoś, co chyba istnieje, ale nie jestem pewny: Danske Club. Ta marka jest znana wśród fajkowych, Niemcy uwielbiają odmianę Black Luxury. Kolega własnie wrócił stamtąd i mówił, że widział papierosowe Danske Club. Jeżeli czegos nie przekręcił, to warto spróbować.

I warto kupić na zapas te rzeczy, które nam smakują, bo:
finanse.wp.pl/kat,135394,title,Koniec-e-...c.html?ticaid=110679

Nie chce mi sie juz nawet komentować idiotyzmów, wymyslanych przez tych darmozjadów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2013/04/13 21:59 #407426

Van Neele paliłem bardzo dawno temu -już nawet nie pamiętam jego aromatu. Przeważnie kupujemy Druma, ale żonka dawno temu lubiła palić Chesterfieldy (papierosy) i chciała spróbować tytoniu pod tą samą nazwą. Ostatnio jednak sama przyznała, że Drum lepszy :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2013/04/28 16:05 #407912

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Chesterfieldy generalnie się zepsuły, sa jakies lekko duszące. Podobnie Marlboro Light, które paliłem chyba najdłużej. Z fajkami jest chyba jak z piwami: najpierw przyzwyczajają przyzwoita jakością, a potem nastepuje zjazd. Obecnie nejlepsze papiaerosy dostepne ne rynku, to chyba niebieskie Lucky Strike, w tekturowym, szarym pudełku. Tytoń nie jest aromatyzowany i czuję, że to po prostu dobra jakość, ale to sie zapewne skończy.
Jednak nie mozna ich porównać do skrętów z Druma, to po prostu inna klasa.

Jedyne papierosy robione seryjnie, które wytrzymają takie stracie, to Sobranie. Sa dostepne w Europie Wschodniej, a najlepsze chyba w Bułgarii (tamtejsze Marlboro, Camele, czy jakakolwiek koncernowa marka są o wiele lepsze od polskich). Najlepszy rodzaj Sobranie - Black Russian. Sa dwa razy drozsze od jakichkolwiek innych papierosów, ale jest to w pełni uzasadnione. Jakościa: tytoniu, wykonania, a nawet bibułek. Jeżeli ktoś z Was pali, polecam przywieźć sobie karton, jak jest okazja. Co ciekawe - te pepierosy sa robione, zdaje sie w... Polsce. Ale tylko na eksport, przez jakąś niedużą firmę, jak sie nie mylę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2015/07/12 13:36 #425497

A czy któryś z kolegów z Kącika "palił" lub "pali" takiego cudaka?

volish.pl/e-cigarettes/89-volish-carbon.html#

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2015/07/12 15:20 #425500

Palenie jest niezdrowe :P

Chyba że pali się Marysię PURE => najlepiej z wodnej fai B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Kącik miłośników cygar, fajek i tytoni 2015/10/04 09:31 #427408

emboy napisał: A czy któryś z kolegów z Kącika "palił" lub "pali" takiego cudaka?
volish.pl/e-cigarettes/89-volish-carbon.html#


Szanowny Panie Redaktorze,
A tak naszło mnie po przeczytaniu wstępniaka do ostatniego numeru - jak pan mógł nie zabrać głosu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator