HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:POLITYKA 2017/09/01 12:40 #439178

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/09/23 15:45 #439303

W zasadzie można byłoby założyć oddzielny wątek kabaretowo-polityczny (co przy aktywności obecnego admina niczym nie grozi), gdyby nie to że wszystko dzieje się naprawdę i przez niektórych jest traktowane serio.

"... sklep wsadził suche badyle w szklane słoiki i butle i przybrał je watą (...) A wszystko za sprawą niejakiej Daniell Rider, która oskarżyła właścicieli o rasizm z powodu waty (...) co jest ZŁE na tak WIELU poziomach – napisała Rider na koncie facebookowym Hobby Lobby. – Nie ma nic dekoracyjnego w takiej surowej bawełnie, która była pozyskiwana dzięki wyzyskowi afro-amerykańskich niewolników. Gdzie się podziała nasza wrażliwość (...) Do walki o wacianą sprawiedliwość przyłączyli się studenci uniwersytetu Tennessee, którzy zaprotestowali przeciwko wacianym ozdobom, którymi udekorowane są stoły na uczelnianej stołówce".

wolnosc24.pl/2017/09/23/w-odmetach-lewac...wsuwki-nazistowskie/
www.facebook.com/HobbyLobby/posts/10155548413236425

Jest szansa, że to wszystko jest żartem. Jeżeli tak, to jestem pełen podziwu dla kabaretowych kwalifikacji p. Rider. Nie widziałem, żeby ktoś potrafił opowiadać dowcipy z tak kamienna twarzą:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2017/09/27 15:51 #439344

No także tego
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2017/09/27 21:54 #439352

Me(r)dia jakoś o tym milczą, bo na pierwszych stronach nie pisze się o sukcesie wrażych rządów Polski i Węgier:

"Komisja Europejska przedstawiła dziś nową propozycję w sprawie utworzenia nowego unijnego programu przesiedleń uchodźców. Nie będzie on przymusowy, a dobrowolny".

wolnosc24.pl/2017/09/27/koniec-z-przymus...lski-wegier-i-czech/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2017/10/28 17:41 #439858

Kolejne doniesienie z frontu walki z rasizmem. Hollywoodzki producent Harvey Weinstein zatrudniał kobiety, jeżeli te były skłonne zaspokoić jego chucie. Co w ogólnym przypadku żadną sensacją nie jest, niewiadomą są jedynie nazwiska. Natomiast komentatorka postępowego portalu BuzzFeed odkryła inną obrzydliwą cechę Rasputina z Fabryki Snów: rasizm. Na liście jego ujawnionych ofiar mianowicie były tylko białe kobiety. Cóż, stwierdzenie, że kogoś nie pociągają Murzynki można uznać za dowód rasizmu i wprawdzie byłaby to głupota ale dość pospolita. Komentatorka BuzzFeed idzie dalej, bo musi poradzić sobie z pewnym problemem. Kiedy Weinsteinowi pewien reżyser rekomendował czarną aktorkę do zagrania głównej roli, ten zadał pytanie: "Do you think she is fuckable?". Reżyser albo miał zasady albo osobiście sprawdził, że odpowiedź powinna być twierdząca i nie zamierzał się dzielić, w każdym razie zakończył na tym etapie rozmowy i został wymieniony na bardziej spolegliwego. A komentatorka BuzzFeed konkluduje z goryczą, że czarne kobiety "nie są pożądane jako trofea" co kończy dowód rasizmu panującego w Hollywood.

www.buzzfeed.com/bimadewunmi/lets-talk-a...jx9Xq2ppV#.orwnYaKKW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2017/11/14 11:10 #440062

Wkleiłem też tu ale tutajteż się nadaje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

POLITYKA 2017/11/16 13:51 #440205

Pamięć mi jeszcze jako tako, odpukać (kto tam?), dopisuje i pamiętam rok 1981. Te wyrazy zaniepokojenia, rezolucje i uchwały jakie z troską pisali nasi bracia ze wschodu. I tych gorliwie je cytujących nad Wisłą i równie gorliwie, choć mniej jawnie, ślących pocztą zwrotną donosy. A także Piosenkę na wszelki wypadek Jacka Zwoźniaka prawie w ostatniej chwili zaśpiewaną na Festiwalu Piosenki Prawdziwej

dziś znowu aktualną jeżeli dokonać drobnych modyfikacji. Wystarczy "słowiańska" w 2'31'' zamienić na "germańska", a później skorzystać z wersji zatwierdzonej przez cenzurę:

I nie trzeba obstawiać się wojskiem,
Bo bez sensu dziś taka robota (w oryginale: obrona),
Lecz w tę dupę wypiętą na Polskę
Kopa dać, choćby była ze złota (w oryginale: czerwona)!


Zamiast "choćby była ze złota" wstawiamy "choć jest w gwiazdki ze złota. Na szczęście UE nie ma ani jednej dywizji, a ci którzy wyprawili Jaruzelskiemu państwowy pogrzeb nie mają jaj, więc inne braki (np. poczucia przyzwoitości) nie są takie groźne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jianbin1208 2017/12/08 10:27 #440642

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:POLITYKA 2017/12/11 16:11 #440867

natemat.pl/225055,narasta-fala-atakow-na...iepokojaco-aktualnie

Komunikat z 11 grudnia jest jasny. "Narasta fala ataków na partię" – pisze ugrupowanie rządzące. Jako sprawców wskazuje "ekstremalną" opozycję, która ma być nieodpowiedzialna politycznie. Partia podkreśla, że ma "historyczne i konstytucyjne prawo" do sprawowania władzy. Brzmi znajomo? To tekst z "Trybuny Robotniczej" z 1981 r., który na Twitterze przypomniał jeden z internautów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/12/14 20:17 #440901

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770...a-kamienie-wiem.html

"Dyktatura to system w którym wszyscy się boją, a jeden boi się najbardziej."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/01/30 12:32 #441452

Anna Azari powiedziała, że rząd Izraela pragnie zachować całkowitą wolność w dyskusji o historii Holocaustu.
Smuci mnie, że spór, który wybuchł, jest rodzajem triumfu ideologii nazizmu - powiedziała ambasador Izraela.
Ma ona nadzieję, że polsko-izraelska grupa robocza na nowo rozpatrzy nowelę IPN (... będzie wspólnie pracować nad projektem ustawy, rozpatrzy ją na nowo i doprowadzi do porozumienia - dodała dyplomatka)
.

wiadomosci.onet.pl/kraj/ambasador-izrael...ustawy-o-ipn/lfe7ksv

Czyli "kłamstwo oświęcimskie" ma być dalej zakazane, chyba że polega na oczernianiu mniej wartościowego narodu.

Wiemy jakie są realia
Z jakich kart się składa talia
I nawiązać pora nić porozumienia
(...)
Siedzą na mnie i do ucha
Tłum zajadły wciąż mi grucha:
"Nawiąż dialog, nawiąż dialog, nawiąż dialog!"
(...)
uż balladkę kończyć pora,
Jeszcze tylko skromny morał
Jej przyczepię, jak do psiego chwosta rzep.
By nie zgorszyć pań prześlicznych,
Ujmę rzecz eufemistycznie:
Trudny dialog z kimś, kto wciąż ci sra na łeb.


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/01/30 12:41 #441453

innpoland.pl/140741,nowy-wymiar-afery-z-...czy-malpy-wytrzymaja

Za to w Niemczech bez zmian - nadal stosują komory gazowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/01/30 14:06 #441458

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/02/20 15:55 #441682

tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,sed...niewinny,253104.html

Jakie k... roztargnienie?! Na monitoringu wyraźnie widać, że w pełni świadomie i CELOWO to zrobił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/03/08 13:04 #442086

PRZENIOSŁEM PONIŻSZE ROZMÓWKI POLSKO-POLSKIE Z WĄTKU NA TEMAT CICHEGO SŁUCHANIA W "STEREO". LEPSZEGO MIEJSCA NIE ZNALAZŁEM NIŻ TEN ZBIORNIK NA WSZYSTKO.

Gawron___m napisał: Adam
Moze slabo u Ciebie z pamięcia, ale ja pamietam ze szkoly wlasnie fotke nr 2, ktora jest reprezentacja graficzna powyzszego twierdzenia.


Może słabo, a może mieliśmy innych nauczycieli. Moi nie posługiwali się podobnymi fotkami. Choć po prawdzie, to niewiele pamiętam z teorii ewolucji poza książeczką "Rola pracy w uczłowieczaniu małpy" niejakiego Engelsa, który stał się znany, bo jego utrzymankiem był Marks. Ale to była dziewiętnastowieczna humoreska, którą Lenin czy Stalin kazali potraktować poważnie. Współczesna nauka dawno odrzuciła te bajania. Choć być może niedouczeni nauczyciele zaczadzeni nowszymi odmianami marksizmu dalej traktują je serio.

Kolejny trop, to nastĘpny podawany nam "fakt", ze 99% genow mamy takich samych jak owe małpy.


Chyba mniej niż 99% i zdaje się, że to nie małpy mają geny najbardziej zgodne z człowiekiem. Nie pamiętam co to za zwierzę - może świnia (co nawet miałoby sporo sensu). Ale geny są przereklamowane. W latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku wierzono, że za ich pomocą da się uczynić z człowieka zdeterminowaną maszynę, zainwestowano miliardy dolarów w dalsze badania ale na szczęście niewiele z tego wyszło. Za pomocą genów nie da się nawet przewidzieć wzrostu dziecka, w każdym razie nie tak dokładnie jak za pomocą prostej ekstrapolacji wzrostu rodziców. Oczywiście w szkołach o tym nie uczą, bo po co nauczyciel, w końcu osoba z wyższym wykształceniem, musiałby się jeszcze kształcić.

Wobec tego podaj mi gdzie nauka twierdzi inaczej?


Pełno jest tego, choćby tutaj:
www.wiw.pl/biologia/ewolucjonizm/Ewolucj...asp?base=r&cp=1&ce=0

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator