HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:POLITYKA 2017/06/28 01:01 #438435

Tak się kupuje większość w parlamencie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/06/29 00:45 #438454

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/06/29 11:43 #438461

natemat.pl/211381,rewelacje-brejzy-bardz...rcinem-p-leczy-gejow

Hi hi hi, czy poseł Suski też "przytulał" szefa Amber Gold?

Że o mierzeniu długości wacka przez grzeczność nie wspomnę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/01 02:53 #438476

www.tvn24.pl/wielka-brytania-mezczyzna-z...ekonem,753305,s.html

Anglicy się wreszcie obudzili, a broń - znaczy się, bekon - jest w każdym sklepie :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/05 21:08 #438528

No to mamy dwa, pozornie odległe, wydarzenia które można potraktować jako prognostyk na przyszłość.
Po pierwsze wg sondażu IBRIS: "Na pytanie „Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców z krajów muzułmańskich nawet gdyby z tego powodu wiązało się to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej?” twierdząco odpowiedziało 51,2 proc. ankietowanych"
Po drugie: "Do natychmiastowego zaprzestania wycinki drzew w najstarszej części Puszczy Białowieskiej wezwał w środę polskie władze Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO."
Sam fakt wezwania nie ma może jakiegoś wielkiego znaczenia. Tyle, że nasza "dyplomacja" zdołała tym razem pozyskać sojuszników dla działalności ministra Szyszko, a to już coś. Argumenty PiS poparły Kazachstan i Azerbejdżan.
I już wiemy na jaką orbitę jesteśmy wstrzeliwani przez miłościwie nam panującą "dobrą zmianę". Oczywiście przy pełnym poparciu "suwerena"
:sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/06 11:19 #438533

vasa napisał: No to mamy dwa, pozornie odległe, wydarzenia które można potraktować jako prognostyk na przyszłość.
Po pierwsze wg sondażu IBRIS: "Na pytanie „Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców z krajów muzułmańskich nawet gdyby z tego powodu wiązało się to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej?” twierdząco odpowiedziało 51,2 proc. ankietowanych"


Nie ma w tym nic zaskakującego. Już Abraham Lincoln wiedział, że: "You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time".

vasa napisał: Po drugie: "Do natychmiastowego zaprzestania wycinki drzew w najstarszej części Puszczy Białowieskiej wezwał w środę polskie władze Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO."
Sam fakt wezwania nie ma może jakiegoś wielkiego znaczenia. Tyle, że nasza "dyplomacja" zdołała tym razem pozyskać sojuszników dla działalności ministra Szyszko, a to już coś. Argumenty PiS poparły Kazachstan i Azerbejdżan.
I już wiemy na jaką orbitę jesteśmy wstrzeliwani przez miłościwie nam panującą "dobrą zmianę".


Zapomniałeś dodać, że Stronnictwo Obrony Kornika uzyskało wsparcie Angoli i Zimbabwe. Jakieś wnioski?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/06 11:34 #438534

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/07 00:14 #438546

Adam Szulc napisał: Abraham Lincoln powiedział, że: "You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time".

Jak patrzę na to co się dzieje z “suwerenem” to podejrzewam że Abracham się pomylił. :dry:

Adam Szulc napisał: Zapomniałeś dodać, że Stronnictwo Obrony Kornika uzyskało wsparcie Angoli i Zimbabwe. Jakieś wnioski?

Nie znam tego Stronnictwa ale głosowało chyba 16 krajów z czego dwa które wymieniłem poparły Szyszkę. Wynik istotnie lepszy niż w czasie głosowania w sprawie Tuska. Może by Waszczykowski się z Szyszką zamienił? :huh:
A swoją drogą kto grzeje gazem? Teraz będzie porządny, amerykański.
Trochę (x2?) droższy. Ale najwyraźniej Wybrańcy są skłonni zaakceptować poświęcenie Suwerena. :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/07 11:08 #438549

vasa napisał: ... głosowało chyba 16 krajów z czego dwa które wymieniłem poparły Szyszkę.


Wymienisz te 16? Rozumiem, że są to kraje bardziej wartościowe niż tamte dwa. Przy okazji chętnie dowiem się jak je wartościujesz. I chętnie się też dowiem czy wyrąb sanitarny (mocno spóźniony, bo ekoterroryści zablokowali go gdy wystarczyło wyciąć kilka hektarów) to wymysł Szyszki i Kaczyńskiego czy normalna polityka w parkach narodowych. Bo rozumiem, że znasz tę tematyką, inaczej przecież byś nie pisał.

I tu też chętnie skorzystałbym z Twojej wiedzy:

vasa napisał: A swoją drogą kto grzeje gazem? Teraz będzie porządny, amerykański.
Trochę (x2?) droższy. Ale najwyraźniej Wybrańcy są skłonni zaakceptować poświęcenie Suwerena. :S


Bo ja znalazłem tylko coś takiego:

"Na temat cen milczą PGNiG, Polskie LNG i Gaz System. Bez podawania kwot zapewniają, że cena jest korzystna. Reszta to tajemnica handlowa. Dlatego niestety nie dowiemy się oficjalnie, ile kosztował amerykański gaz LNG, który 7 czerwca w burzy oklasków przypłynął zbiornikowcem do gazoportu im. Lecha Kaczyńskiego".
natemat.pl/211863,trump-opchnie-polsce-n...-bedziemy-zadowoleni

i:

To jest bardzo dobry biznes, możliwy dzięki temu, że PGNiG otworzyło biuro w Londynie, które poszukuje jak najlepszych ofert spotowych. Takie transakcje wyglądają trochę jak szukanie biletów „last minute”. Teraz udało się znaleźć dobrą ofertę, szybko podjąć decyzję i zakupić transport gazu – podkreślił Wojciech Jakóbik.
wnet.fm/2017/04/27/wojciech-jakobik-cena...dostarczanego-rosji/

A skoro już z Puszczy zeszliśmy na tematykę amerykańską, to żeby nie robić nowej wklejki:



wolnosc24.pl/2017/07/07/nagroda-zlotego-...mnieli-poinformowac/
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/07 14:01 #438552

Adam Szulc napisał: Wymienisz te 16? Rozumiem, że są to kraje bardziej wartościowe niż tamte dwa. Przy okazji chętnie dowiem się jak je wartościujesz. I chętnie się też dowiem czy wyrąb sanitarny (mocno spóźniony, bo ekoterroryści zablokowali go gdy wystarczyło wyciąć kilka hektarów) to wymysł Szyszki i Kaczyńskiego czy normalna polityka w parkach narodowych. Bo rozumiem, że znasz tę tematyką, inaczej przecież byś nie pisał.

Po kolei.
Nie wymienię.
Nie wartościuję, wszystkie mają taki sam głos.
A co do wycinki drzew to może poczekajmy na ocenę ekspertów OECD?
Na razie Min. Szyszko pozwolił rżnąć co popadnie i w mojej okolicy zniknęło kilka przepięknych starych drzew. Za mojego życia już nie odrosną. Będzie beton :(

Adam Szulc napisał: Bo ja znalazłem tylko coś takiego:
"Na temat cen milczą PGNiG, Polskie LNG i Gaz System. Bez podawania kwot zapewniają, że cena jest korzystna. Reszta to tajemnica handlowa. Dlatego niestety nie dowiemy się oficjalnie, ile kosztował amerykański gaz LNG, który 7 czerwca w burzy oklasków przypłynął zbiornikowcem do gazoportu im. Lecha Kaczyńskiego".

Jeżeli będziemy chcieli kupować gaz to kupimy od czasu do czasu po przyzwoitej cenie. Ale WYBRAŃCY nie potrzebują gazu tylko Patriotów i wobec tego zaakceptują kontrakty długoterminowe z „troszkę wyższą ceną” Z jednej strony stołu negocjacyjnego usiądą zawodowcy a z drugiej Misiewicze. Efekt sprawdzisz we własnym portfelu.
Na koniec wstawiłeś jakieś głupoty o telewizji. Na szczęście papierosy i
telewizję porzuciłem dość dawno więc się nie odniosę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/07 18:58 #438553

vasa napisał: Nie wymienię.


A wiesz dlaczego nie wymienisz? Bo ich nie znasz. Ba, nie znasz nawet linku do strony UNESCO, na którym ta decyzja jest omówiona.

vasa napisał: Nie wartościuję, wszystkie mają taki sam głos.


Lubię kiedy zaprzeczanie rzeczywistości Ci nie wystarcza i zaczynasz zaprzeczać sam sobie. A czy to przypadkiem nie Twoje słowa:
"Argumenty PiS poparły Kazachstan i Azerbejdżan.
I już wiemy na jaką orbitę jesteśmy wstrzeliwani przez miłościwie nam panującą "dobrą zmianę"
"?

vasa napisał: A co do wycinki drzew to może poczekajmy na ocenę ekspertów OECD?


Po co? Przecież już wiesz wszystko (sądząc po arbitralności stwierdzeń).

vasa napisał: Na razie Min. Szyszko pozwolił rżnąć co popadnie i w mojej okolicy zniknęło kilka przepięknych starych drzew. Za mojego życia już nie odrosną. Będzie beton


Pozwolił rżnąć właścicielom. Sprawdź kto wydał decyzję, to razem się poznęcamy.

vasa napisał: Jeżeli będziemy chcieli kupować gaz to kupimy od czasu do czasu po przyzwoitej cenie. Ale WYBRAŃCY nie potrzebują gazu tylko Patriotów i wobec tego zaakceptują kontrakty długoterminowe z „troszkę wyższą ceną” Z jednej strony stołu negocjacyjnego usiądą zawodowcy a z drugiej Misiewicze. Efekt sprawdzisz we własnym portfelu.


Naprawdę nie musiałeś ale ciesze się, że mnie uspokoiłeś, bo nie lubię płacić dużo za gaz. Swojego czasu podałeś, że przeciętny Polak odczuł we własnym portfelu, wskutek światłych rządów UW/PO/PSL/SLD, ponad siedmiokrotny wzrost siły nabywczej w ciągu 25 lat. Więc skoro teraz wieszczysz spadek, to ... nie muszę chyba dodawać. Gdybyś zajrzał do podanego linku, to zauważyłbyś, że cena gazu w Luizjanie wynosi 34 zł/MWh, zaś prorokowana w Polsce już 113 zł. Przy takiej różnicy nie trzeba być zawodowcem. Bo zawodowcy z PO/PSL załatwili nam w kontrakcie z Gazpromem najwyższe ceny gazu w Europie W zamian za umorzenie Gazpromowi długów.

vasa napisał: Na koniec wstawiłeś jakieś głupoty o telewizji. Na szczęście papierosy i
telewizję porzuciłem dość dawno więc się nie odniosę


Tym razem zadbałeś, żeby zaprzeczanie samemu sobie pojawiło się w jednym zdaniu. Bardzo to humanitarne, bo leniwy czytelnik nie musi daleko szukać. Powiedziałem aj wcale nie ajając (skąd to cytat, a?). Napisałem, że to głupoty ale wcale się nie odniosłem. To żebyś mógł się znowu miał do czego nie odnieść, jeszcze jedna wklejka:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/10 10:56 #438578

Hołd pruski
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/07/27 12:01 #438827

No to zaczyna się zabawa w policjantów i złodziei.
Kamiński bierze na siebie rolę kapusia, policjantem ma być Waszczykowski i na podstawie komunistycznej jeszcze ustawy ma zrobić złodzieja z niewygodnej fundacji.
Skąd ja to znam :sick:
A wszystko opisane charakterystycznym językiem przez p. Marzenę Nykiel: wpolityce.pl/polityka/350545-nasz-news-k...dacji-otwarty-dialog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/08/12 17:22 #438950

Co przegapiła stacja TVN 24 ?

Jest drobna różnica między nie informowaniem a ordynarną, tendencyją, prymitywną propagandą TVPiS za pieniądze podatników. I dlaczego do licha tzw."wolnościowcy" tak bardzo zajmują się prywatnymi mediami? Niech dziadek Korwin założy prywatną telewizję, to będzie nadawał co chciał.
Póki co wszyscy zmuszeni są do płacenia na Kur-wizję, ale szczególną troskę przejawiają wobec niepublicznych nadawców. W ogóle "prawi i postępowi" mają dziwny zwyczaj monitorowania o czym piszą przeciwnicy. Zachowanie typowo plemienne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/08/14 12:06 #438952

Anima napisał: Co przegapiła stacja TVN 24 ?
Jest drobna różnica między nie informowaniem a ordynarną, tendencyją, prymitywną propagandą TVPiS za pieniądze podatników. I dlaczego do licha tzw."wolnościowcy" tak bardzo zajmują się prywatnymi mediami? Niech dziadek Korwin założy prywatną telewizję, to będzie nadawał co chciał.
Póki co wszyscy zmuszeni są do płacenia na Kur-wizję, ale szczególną troskę przejawiają wobec niepublicznych nadawców. W ogóle "prawi i postępowi" mają dziwny zwyczaj monitorowania o czym piszą przeciwnicy. Zachowanie typowo plemienne
.


Dobry Człowieku, już raz zadeklarowałeś brak zainteresowania zasadami logiki przy prowadzeniu dyskusji, potwierdziłeś to czynem, więc naprawdę nie musisz po raz kolejny utwierdzać mnie w tym przekonaniu. Chyba, że chcesz się pochwalić, iż masz w pogardzie wszelkie elementarze, co byłoby nawet przekonujące. Ale jeżeli w ukryty sposób wyciągasz rękę po pomoc, to mogę omówić kilka stron z elementarza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator