HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:RE: POLITYKA 2017/03/24 20:44 #437389

Fafniak napisał: Ty po prostu nie chcesz by istniało zdanie poprzedzające i żeby miało wpływ na całość wypowiedzi.

Chyba tylko ja wiem co mi w głowie siedzi, czego chcę a czego nie. Tak kategoryczne stwierdzenie z Twojej strony również może zostać poczytane za nadużycie. Niemniej nawet gdybym Ci przyznał rację to i tak oczekiwanie specjalnych deklaracji od ateistów wydaje się być wyrazem braku zrozumienia istoty demokracji.

A tak na marginesie to właśnie wyczytałem że w latach 1990-2015 PKB per capita Polski wzrosło 730%. To najwyższy procentowy wzrost w Europie i oczywiście najwięcej wśród krajów byłego bloku sowieckiego. Taka Bułgaria w tym czasie wzrosła o 370%, czyli połowę tego co my.
I co się stało po 25 latach? Jak ktoś dowcipnie skomentował: Suweren doszedł do wniosku że starczy i sprzedał kraj :ohmy:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/24 20:50 #437390

Jak już jesteśmy przy gospodarce...

www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-39378609

Już k... wszystko chińskie, nawet akademiki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/24 20:53 #437391

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

vasa napisał: Chyba tylko ja wiem co mi w głowie siedzi, czego chcę a czego nie. Tak kategoryczne stwierdzenie z Twojej strony również może zostać poczytane za nadużycie. Niemniej nawet gdybym Ci przyznał rację to i tak oczekiwanie specjalnych deklaracji od ateistów wydaje się być wyrazem braku zrozumienia istoty demokracji.

Nie. To prosta deklaracja poszanowania zasad obowiązujących na danym terytorium. Proste i nie potrzeba do tego super analizy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:RE: POLITYKA 2017/03/24 21:24 #437392

Fafniak napisał: Nie. To prosta deklaracja poszanowania zasad obowiązujących na danym terytorium. Proste i nie potrzeba do tego super analizy

Wiesz, nie wpadłbym na to żeby oczekiwać od katolików rzymskich pisemnych oświadczeń że będą respektowali polskie a nie watykańskie prawo.
Chyba się zagalopowałeś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:RE: POLITYKA 2017/03/24 21:32 #437393

vasa napisał:

Fafniak napisał: Nie. To prosta deklaracja poszanowania zasad obowiązujących na danym terytorium. Proste i nie potrzeba do tego super analizy

Wiesz, nie wpadłbym na to żeby oczekiwać od katolików rzymskich pisemnych oświadczeń że będą respektowali polskie a nie watykańskie prawo.
Chyba się zagalopowałeś.

A może jednak trzebaby. Wszak przestępcy w Polsce to w miażdżącej większości katolicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/24 21:48 #437394

vasa napisał: ... A tak na marginesie to właśnie wyczytałem że w latach 1990-2015 PKB per capita Polski wzrosło 730%.



Proponuję zmienić lektury. Nawet jeżeli jest to wzrost DO POZIOMU 730%, a nie O 730%, to oznaczałoby to, że w tych latach średnie tempo wzrostu wynosiło ok 8,3%. Taka wartość nigdy nie została osiągnięta. Mało tego, w 1991 r. PKB znacznie spadł, więc średnie tempo w pozostałych latach powinno być jeszcze wyższe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/24 23:23 #437399

Adam Szulc napisał: oznaczałoby to, że w tych latach średnie tempo wzrostu wynosiło ok 8,3%. Taka wartość nigdy nie została osiągnięta. Mało tego, w 1991 r. PKB znacznie spadł, więc średnie tempo w pozostałych latach powinno być jeszcze wyższe.

Same wartości są mylące bo pewnie liczone w cenach bieżących bez uwzględnienia inflacji ale za to z ujemnym przyrostem naturalnym.
Natomiast stwierdzenie że pośród krajów byłego bloku wschodniego jesteśmy w czubie utrudnia nieco totalną krytykę osiągnięć ostatnich 25 lat.
Zresztą,
Szwajcarią nigdy nie będziemy.
Oni odrzucili ofertę dochodu bezwarunkowego a tutaj Suweren się sprzedał za pińcet :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:POLITYKA 2017/03/24 23:49 #437400

Anima napisał: A kogo do licha obchodzi gdzie był !?
...
W kraju dzieją się ważniejsze rzeczy.


No tu akurat bym polemizował, tyle że nawet na zamach się spóźnił nieudacznik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/25 09:02 #437402

vasa napisał: ... Same wartości są mylące bo pewnie liczone w cenach bieżących bez uwzględnienia inflacji ale za to z ujemnym przyrostem naturalnym.



Ludność Polski: w 1990 r. 38.183 mln., w 2015 r. 38.446 mln. U nas w czwartej klasie podstawówki powiedziano by, że to wzrost. Zaś aby osiągnąć wzrost PKB według Twojej metody liczenia wystarczyło niecałe 7 lat. Inflacja w okresie 1991-97 wyniosła ok. 770%, więc wystarczyło aby PKB stał w w miejscu i już przekraczamy 730% w cenach bieżących. Kombinuj dalej.

W jednym muszę się zgodzić: wartości, które podałeś są mylące. To że nimi się posługujesz już mnie nie zaskakuje, natomiast ciągle nie wiem dlaczego to robisz. Czy to zamierzona dezinformacja czy tylko efekt katastrofalnego nieuctwa utrwalonego przez propagandę dla maluczkich serwowaną w merdiach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/25 18:40 #437410

Adam Szulc napisał: Ludność Polski: w 1990 r. 38.183 mln., w 2015 r. 38.446 mln. U nas w czwartej klasie podstawówki powiedziano by, że to wzrost. Zaś aby osiągnąć wzrost PKB według Twojej metody liczenia wystarczyło niecałe 7 lat. Inflacja w okresie 1991-97 wyniosła ok. 770%, więc wystarczyło aby PKB stał w w miejscu i już przekraczamy 730% w cenach bieżących. Kombinuj dalej.

Nie wiem jaka metodologia została zastosowana i nie mam zamiaru kombinować. Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. Powoli i uważnie. Napisałem że z mojego punktu widzenia istotne jest że wynik jest lepszy niż w innych krajach postkomunistycznych.

A co do samego twierdzenia zawartego w artykule to trudno mi z nim polemizować skoro obecne dochody moich dzieci, wyrażone w $ są dziesiątki razy wyższe niż moje w 1990 a ich siła nabywcza jest zupełnie nieporównywalna z moją wówczas.

Adam Szulc napisał: ciągle nie wiem dlaczego to robisz. Czy to zamierzona dezinformacja czy tylko efekt katastrofalnego nieuctwa utrwalonego przez propagandę dla maluczkich serwowaną w merdiach.

To już przerabialiśmy. Alternatywa z dwiema błędnymi odpowiedziami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/25 19:40 #437411

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2017/03/26 01:16 #437415

Gdyby rządził Grzesiek z kumplami byłoby znacznie prościej



a przy okazji mały rozweselacz :)

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/26 09:51 #437418

vasa napisał: Nie wiem jaka metodologia została zastosowana i nie mam zamiaru kombinować. Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. Powoli i uważnie. Napisałem że z mojego punktu widzenia istotne jest że wynik jest lepszy niż w innych krajach postkomunistycznych.


Tak się nieszczęśliwie składa, że czytam całe wpisy, nie tylko pojedyncze zdania. Powyżej w pierwszym stwierdzasz, że nie znasz metody liczenia. Czyli nieważne, że metoda daje absurdalny wynik, ważne żeby rezultat był miły dla oka. A może wyniki podane w tabeli, którą tak bezkrytycznie cytujesz, są równie nieprawdziwe? Oczywiście masz prawo w nie wierzyć ale używanie ich jako argumentu jest mało przekonujące. Kto jest nieukiem/oszustem w jednej kwestii (ha, ha, ha, wzrost o 630%) zapewne jest i w innych.

Ale, ale. Mam dla Ciebie niespodziankę skoro lubisz ładnie wyglądające liczby bez względu na to czy mają coś wspólnego z prawdą czy nie. Patrz poniżej.

vasa napisał: A co do samego twierdzenia zawartego w artykule to trudno mi z nim polemizować skoro obecne dochody moich dzieci, wyrażone w $ są dziesiątki razy wyższe niż moje w 1990 a ich siła nabywcza jest zupełnie nieporównywalna z moją wówczas.

Według tego źródła średnia płaca w Polsce w 1991 r. wzrosła o 72% w porównaniu z rokiem ubiegłym. W tym czasie kurs dolara wzrósł o jakieś 14%. Wniosek: w ciągu roku średnia płaca w Polsce wzrosła o ponad 50%. W dolarach! W kolejnym roku już nie było tak dobrze ale wzrost średniej płacy o ponad 30% (w dolarach!) też uczynił nas liderami nie tylko wśród krajów komunistycznych. Co prawda malkontenci powiedzą, że w tym czasie polski PKB znacznie spadł ale kto by się tym przejmował skoro bogaciliśmy się w tak błyskawicznym tempie. O tym, że w czasie rządów PO/PSL PKB Polski zwiększył się o ok. 300 mld zł też warto wspomnieć. Nie jest to już może tempo tak imponujące jak wcześniejsze ale 300 mld złotych musi robić wrażenie. To zaledwie o 200 mld zł mniej od wzrostu zadłużenia państwa.

vasa napisał:

Adam Szulc napisał: ciągle nie wiem dlaczego to robisz. Czy to zamierzona dezinformacja czy tylko efekt katastrofalnego nieuctwa utrwalonego przez propagandę dla maluczkich serwowaną w merdiach.

To już przerabialiśmy. Alternatywa z dwiema błędnymi odpowiedziami.

A czy byłbyś w takim razie uprzejmy podać prawdziwą odpowiedź? Bo to, że podajesz liczby kompletnie nieprzystające do rzeczywistości już ustaliliśmy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/26 14:41 #437422

raczer napisał: a przy okazji mały rozweselacz :)


Ech Ziemkiewicz, kolejne resortowe dziecko tzw. "prawicy" :P

lchlip.salon24.pl/301616,wspomnienia-rafala-ziemkiewicza



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/29 02:51 #437444

www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39422353

Theresa May has signed the letter that will formally begin the UK's departure from the European Union.
Giving official notice under Article 50 of the Lisbon Treaty, it will be delivered to European Council president Donald Tusk on Wednesday.

Mrs May's letter will be delivered to Mr Tusk at 12:30 BST on Wednesday by the British ambassador to the EU, Sir Tim Barrow.
The prime minister, who will chair a cabinet meeting in the morning, will then make a statement to MPs confirming the countdown to the UK's departure from the EU is under way.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator