HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

POLITYKA 2005/11/11 00:32 #61740

lolo sie nudzi, ot co :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

POLITYKA 2005/11/11 01:21 #61747

panie Adamie zgadzam się z panem, od dluższego czasu się zgadzam. A tak wogóle to CZAS pokaze jak bedzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/11 14:42 #61786

Tak sobie czytam i czytam, i zdumiewam sie trochę.
Może od poczatku. Notowania obecnego rządu w przekaziorach są bardzo niskie, bo wygrał nie ten co miał. Trudno spodziewać się, że ktoś taki, a także jego działania bedą w TV, która nie kryła swoich sympatii, przedstawiane w pełni obiektywnie. Tworzy się tzw. fakty prasowe lub medialne, a gawiedź bierze je za rzeczywistość. Może wyjaśnię.
Jest taki program "Bumerang" Markiewicza w Polsacie, który czasami dezawuuje takie działania przekaziorów.
Kiedyś wszystkie dzienniki TV przekazały obraz Mariana Krzaklewskiego, który z idiotycznym wyrazem twarzy to pojawiał, to chował się za jakimis drzwiami i zdawkowo odpowiadał na pytania zgromadzonych pod nimi dziennikarzy. Markiewicz pokazał ogólne ujęcie planu z innej kamery i wtedy bez komentarza było jasne, że dziennikarze dopadli go pod drzwiami ubikacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

***

POLITYKA 2005/11/11 18:51 #61808

by ufac naszym wielkim mediom, nie tylko naszym, trza byc dosyc naiwnym. ale by podniecac sie tym epokowym odkryciem, ze media tworza rzeczywistosc...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

POLITYKA 2005/11/11 21:37 #61816

Drogi pitdogu, może i masz rację, ale z kategorycznymi sądami należy być ostrożnym, bo przypomina mi się następujący fakt: ku oburzeniu światowej publiki pokazywano w wielu telewizjach wiwatujących Palestyńczyków. Po czasie okazało się, że to manipulacja, bo zdjęcia nie pochodziły z 11 wrzesnia, ale sprzed roku.
c.b.d.u.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

***

POLITYKA 2005/11/11 22:06 #61821

>datman to nie jedyna manipulacja zwiazana z tym konfliktem... takze zgadzamy sie :) pewna rezerwa jest potrzebna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

POLITYKA 2005/11/12 01:27 #61836

Daleko nie szukać. Ostatnia manipulacja w PL z artykułem w FR. Artykuł o strzeleniu sobie bramki przez Polski rząd po wywaleniu Środy.

Manipulacji dopuścił się PAP.

W cytowanym artykule z dzisiejszego Frankfurter Rundschau w dziale "komentarze" na str. 3, zatytułowanym "Uciśnione polskie kobiety" nie ma ani jednego słowa krytyki pod adresem rządu RP, ani żadnych "ostrzeżeń" lub temu podobnych, jak to sugeruje powyżej PAP.

Na wstępie jest informacja o likwidacji urzędu d/s równouprawnienia i komentarz rzecznika prasowego rządu, K. Ciesiołkiewicza, że kwestia równouprawnienia nie wymaga istnienia specjalnego urzędu, a stanowisko pełnomocnika zbędne, gdyż rząd zamierza te cele realizować.
Dalej są cytowane lamenty zwolnionej z urzędu Magdaleny Srody, że jest to "powrót do XIX w. ...", że ponoć PiS "nienawidził" tego urzędu i temu podobne. Pani Sroda nie omieszkała przy tej okazji "przypomnieć" rządowi zobowiązania wobec EU. To właśnie za M. Srodą cytuje autor również, że Polsce grozi cofnięcie milionowych dotacji Unii na te cele. Cytaty Pani Srody zajmują połowę artykułu niewiele dłuższego od powyższego "komentarza" PAP. Na końcu jest tylko wzmianka historyczna na temat powstania w 1989r. i kolejnych zmian nazw tej rozwiązanej instytucji.
Widzicie tu treści, na które powołuje się PAP?
Nie ma w artykule też niczego o "samobójczej bramce".
Wygląda, że Polska Agencja Prasowa jest kontra Polski Rząd.“

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/13 10:51 #61936

Też dziennikaż, czyż nie? No, ale on jest błogosławiony. Przez "e".
Natomiast ogólnie, raczcie zauważyć zabawny paradoks. Otóż sądząc według wyników ankiety na forum, na Kaczyńskiego głosowało nieco ponad 20% uczestników, reszta - trzy czwarte - na Tuska. I teraz ta powiedzmy jedna czwarta zdziera sobie tu gardła do upadłego, żeby sprawić wrażenie że jest ich więcej. Ale nec Hercules contra plures, czyli i Herkules cenzura, panowie drodzy, przynajmniej w naszym tu gronie. A od krzyku gardło się niszczy.
Jednak jest tu jeszcze jedna sprawa do poruszenia. Otóż głośni są tu również tacy, którzy wcale na PiS nie glosowali, jak np. dudivan, który oświadczał to wielokrotnie i jasno. Paru innych, jak paavo, który bardzo niedawno przekonywał mnie wśród przyjacielskich docinków, że jego idol Kaczyński zamierza wystawić Leppera rufą do wiatru i że udawanie sojuszu z tym ciemnym typem jest tylko elementem genialnej zagrywki politycznej, jakoś teraz przycichło. Ja osobiście znam tylko jedną osobę, która głosowała w wyborach na PiS i Kaczyńskiego. Osoba ta po zerwaniu rozmów koalicyjnych PiS-PO, i zwrocie jej ulubionej dotąd partii ku wartościom lepperyzmu i giertychizmu stwierdziła, że została oszukana, i że w następnych wyborach nie weźmie udziału. Czyli zmiana warty - część wyborców, zawiedzionych rozwojem sytuacji, porzuca PiS, natomiast zwolennikami tej partii stają się stronnicy Leppera i Giertycha.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/13 18:13 #61967

Zastanawiam sie czym Was tak zauroczył Donald i jego PO? Przecierz on wcale nie lepszy niz Kaczynski tylko może troche inny. Czy naprawdę łudziliscie sie że jesli wygra ten facet na którego widok robi mi sie juz nie dobrze włącznie z jego przydupasem Rokitą to bedzie lepiej się dziać w Polsce? Chyba że mysleliście tylko o tych kilkunastu procentach podatków które moglibyście zaoszczędzic . Ale uważajcie zeby się nie okazało że Leper i Giertych zrobą wiecej od waszych słoneczek by w tym kraju żyło sie lepiej. To co wyrabia PO po przegranych wyborach zakrawa na kpinę iswiadczy tylko o charakterze tej partii i jej członków . Obiecanki cacanki a i tak k .... liczymy sie tylko my . Jak słysze Rokite i Donalda to bebechy mi sie wywracaja na druga stronę. Bardzo łatwo jest krytykować , nie wazne za co byleby krytykować i czepiac sie wszystkiego z pozycji przegranego . Z pozycji która nie wymaga zadnej odpowiedzialnosci , również za to co sie mówi. Dla mnie to prostactwo do którego nie zoniża się nawet tak przez was wysmiewany Leperek .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

POLITYKA 2005/11/13 23:48 #62226

"Ale uważajcie zeby się nie okazało że Leper i Giertych zrobą wiecej od waszych słoneczek by w tym kraju żyło sie lepiej."

dyzmo, bardzo bym się ucieszył, biorąc pod uwagę że ci panowie najwyraźniej są już o pół kroku od realnej władzy. Jednak czy naprawdę chcę, aby na moim kraju przeprowadzano taki właśnie eksperyment? Czy nie można by tego ustroju wypróbować najpierw na białych myszkach? Taki zarzut stawiano już marksistom. Czy właściwe jest wypróbowywanie na Polakach możliwości Leppera jako członka władzy wykonawczej? Był już członkiem ustawodawczej i usuwano go w niesławie ze stanowiska, na które dzięki łasce pewnego polityka-pragmatyka właśnie powrócił. Czy tamten eksperyment by nie wystarczył, czy Polska aż tak Leppera potrzebuje, aby testować go na nas do upadłego? W końcu na jego partię zagłosowało raptem coś ze 7% uprawnionych, bez przesady. Teraz poparcie dla niego strzeli jak rakieta, po lansie jaki mu zafundowała partia rządząca. SLD Leppera wykreowało, PiS moim zdaniem ostatecznie utrwalił go jako polityka pierwszej linii. Za każdym razem szło o jakiś drobny biznes polityczny. Straszliwe. To samo dotyczy Giertycha - czy eksperyment z oddawaniem relanej władzy głosicielowi egzotycznej opcji politycznej, popartemu pzrez 5% uprawnionych do głosowania, nie mógłby soię odbyć na zwierzętach laboratoryjnych, a nie na żywych ludziach? Może się mylę, ale Polska potrzebuje po prostu rządu do rządzenia, a nie polskiego zoo. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.

A, ktoś tu pytał o wyroki Leppera. Może jakiś prawnik się wypowie, ja pamiętam akurat ten wyrok za udział w linczu, coś w sam raz dla wicemarszałka sejmu Najjaśniejszej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/14 09:41 #62259

e napisał: ....Prosze wskazać mi przynajmniej jeden czyn Leppera o charakterze kryminalnym, udowodniony w sądzie. Moraliści...

Pomroczność jasna??? Trzy prawomocne wyroki.. mało?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/14 09:49 #62261

e napisał: ...To o czym piszesz to najwyżej rola księgowego w jakimś geszefcie. Koronnym przykładem przyuczony buchalter Balcerowicz. Radzę sobie zadać pytanie po co w ogole państwo i co dla czego a raczej kogo - pieniądz w służbie człowieka czy człowiek w służbie pieniądza. Ten marazm, ktory ciągnie się już 16 rok i końca nie widać - wręcz przeciwnie jest coraz gorzej zawdzięczamy właśnie działalności przyuczonych buchalterów, którzy zwyczajnie nie nadają się do roli wymagającej szerokiego horyzontu i właściwej hierarchii wartości.

Znowu nie wiesz o czym piszesz. Proponowany przez ciebie model ministra finasów funkcjonował właśnie podczas rządów Balcerowicza kiedy MF był odpowiedzialny za gospodarkę i finanse. Później od tej praktyki wszyscy odeszli bo taki jest standard w krajach europejskich (a standard wynika z doświadczeń).

A co do zarzutów wobec Balcerowicza to spłycasz je. Nawet nie wiesz o co tak naprawdę chodzi. To o czym piszesz to wersja dla "czarnej masy" (określenie Jacka Kurskiego). Przeczytaj sobie ten wywiad ze Staniszkisową to może coś zrozumiesz.
tygodniksolidarnosc.com/2005/29/6d_wim.htm
Od razu powiem że nie zgadzam się z wnioskami. Wogóle socjologowie piszący o gospodarce to dosyć zbawne zagadnienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/14 09:56 #62263

dyzma-69 napisał: ... Jak słysze Rokite i Donalda to bebechy mi sie wywracaja na druga stronę. Bardzo łatwo jest krytykować , nie wazne za co byleby krytykować i czepiac sie wszystkiego z pozycji przegranego . Z pozycji która nie wymaga zadnej odpowiedzialnosci , również za to co sie mówi. Dla mnie to prostactwo do którego nie zoniża się nawet tak przez was wysmiewany Leperek .

Mnie też aczkolwiek z innych powodów. A co do wejści do koalicji to można tam wejść jeśli ktoś cię chce. Czy słuchałeś wogóle wystąpienia Jaro Kaczyńskiego w sejmie? Tam było wszystko - kawa na ławę plus zamierzenia na przeszłość (zepchnięcie PO do współpracy z SLD i zrepozycjonowanie ich jako nomenklatury sldowskiej).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/14 10:33 #62274

Ciekawe czy premiera można oskarżyć o naruszenie praw autorskich :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wiadomosci.wp.pl/kat,9912,wid,80 ... omosc.html
wiadomosci.wp.pl/kat,9912,wid,80 ... omosc.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/14 10:53 #62276

No i tak to się okaże, że to PiS jest czarna owcą polskiej POLITYKI przy której postPZPRowskie SLD wyglada jak chór aniołków ;) . Szkoda tylko, że jest nadal tylu naiwniaków, którzy wierzą w SAMOPIS.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam. Sebastian Dudek
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator