HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dlaczego jest 1,2V a nie 1,5V ???!!! 2020/08/30 08:21 #449132

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Jakoś tak się złożyło, że nigdy nie miałem takiej potrzeby i też nie interesowałem się zbytnio akumulatorkami w formie baterii "paluszków' czy tych większych R20.
Ostatnio umyśliłem sobie, by do zasilania iskrownika w piecyku gazowym - zamiast częściej wymieniać zwykłe R20 a zdarza często, gdyż na różne badziewie można natrafić (nie wyłączając nawet słynnych, tych od króliczka w reklamie...podróby?) i mieć konieczność wymiany na nowe już po kilku tygodniach.
Więc umyśliłem by zastosować takie (o dużej pojemności - nawet 8k miliA) - sam se naładuje, będę wiedział ze podziała dłuuuuugo.
I doooopa okazało się, że wszystkie takie cudaki maja nominalne U tylko 1,2 V (po konsultacji z serwisantem piecyka - nie, nie nie nadadzą się!)
Dlaczego tylko takie się produkuje - wobec nieładowalnych "zamienników" 1,5V???
Na co to , qufffa, po co to komu? do latarki tylko?
Dżony, co Ty na to - nie czujesz się "obrażony" istnieniem 1,2V? :silly: :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Dlaczego jest 1,2V a nie 1,5V ???!!! 2020/08/30 09:37 #449133

zawsze tak było,
te 1.5 volt z baterii szybko spada,
akumulatorek potrafi 1.2 utrzymać duuuuuuuuuuuuuzło dłużej
szczegóły:
www.hurt.com.pl/blog/jakie-sa-roznice-po...aterii%20alkalicznej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego jest 1,2V a nie 1,5V ???!!! 2020/08/30 21:45 #449141

No cóż, od dawna (w podstawówce miałem pierwszy kontakt) zdawałem sobie sprawę z istnienia "młodszego brata". Korzystam z jego potencjału tu i ówdzie, zazdroszcząc nieco tego, że potrafi wrócić na poziom 1.2V, ja niestety choć długo trzymam 1.5V z czasem zejdę do poziomu jego, potem niższego by w końcu wskazać 0.0V. taki los i choć ciekawie było by się podładować choćby do jego 1.2V to przy którymś tam ładowaniu chyba by mi się znudziło, zwłaszcza jeśli miałbym oglądać po raz któryś przejawy tej samej ludzkiej głupoty i możliwe, że w którym momencie rozładował bym się sam.

Jedno uważam za pewne - potencjały, różnice i inne nierówności napędzają termodynamikę, ludzi, świat, zatem - "keep calm and your voltage" & "Let the voltage be with you"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego jest 1,2V a nie 1,5V ???!!! 2020/08/31 16:23 #449142

A takie to oszustwo te 1,5v ? allegro.pl/oferta/akumulator-fenix-arb-l...1-5-v-usb-9437074794 , pojemności kosmicznych nie wypisują to i V może jest 1,5 ? , do tego koszyk allegro.pl/oferta/adapter-akumulatorkow-...r6-na-r2o-9445689546 , druciarstwo ale jest 1,5v

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator