HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Audio Voodoo 2018/05/17 16:37 #443159

Być może patrzę przez ''pryzmat biedaka'' stąd moja negacja wysokich cen rzeczy niezwykłych i trudno dostrzec mi ich wartość , jakbym miał w chacie wszystko NAJ , miskę dla psa z angielskiego srebra :) , to w inny sposób bym na to patrzył , a tak przeliczam % jakości na złotówki
John to znaczy cudo nie takie cudowne ? ,napisz co i jak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Re:RE: Re:Audio Voodoo 2018/05/17 19:35 #443161

Fafniak napisał: Poczytaj wpszoniaka ;)


No co też Ty, cała Moderatornia i Administratornia audio com pl za nim murem stoi :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:RE: Re:Audio Voodoo 2018/05/17 20:03 #443162

Jarek2176 napisał: a ten wpszoniak to takie same laurki maluje, czy raczej zdroworozsądkowy ?
tylko wyczekiwać pierwszego który będzie słuchał samych kabli bez reszty sprzętu , już słyszę protesty ''niemożliwe" a jednak kable grają ! przykład druty telefoniczne słyszałem nausznie gdy jeszcze nie było sieci komórkowej
dno i czarna rozpacz metr kabla więcej wart niż wszystkie głośniki użyte w kolumnie ''recenzenta''


On jest blisko, o ile już jego kabelki i ustroje nie kosztują więcej niż sprzęt.




A ustawienie, delikatnie mówiąc, dalekie od ideału.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:RE: Re:Audio Voodoo 2018/05/17 21:07 #443163

robi wrażenie , o ile wzmacniacz lebena mogę zrozumieć to wysiłki poprawy akustyki dla tych kolumn rozstawionych na ok 120 cm nie bardzo , a i same kolumny raczej klasa mocno średnia , chyba że złożył z tego ołtarzyk bo kable miał za krótkie :lol: ,
na takie ustawienie kolumny muszą super extra , raz coś takiego słyszałem na AS były to jakieś białe kolumny chyba ze wzmacniaczem TRI ,'' zawieszały '' instrumenty stabilnie przed sobą tak że będąc ok 1,5 metra od kolumn instrumenty były na wyciągnięcie ręki można było dotykać je paluchem :) o ile specjalnie się nie podniecuję to w moim małym pokoju to chciałbym mieć !!,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Re:RE: Re:Audio Voodoo 2018/05/18 10:32 #443168

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
Ale co się dziwić, jak mebel z książkami to raptem dekoracja. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Audio Voodoo 2018/05/18 20:07 #443173

Zastanawia mnie obecność rozpraszacza za kolumnami. Co on tam ma niby do roboty jak wysoko-tonówki grają w przeciwną stronę, odbijają się od tego co ma za plecami i wracają do uszu i dopiero po ich minięciu trafiają na rozpylacz który już ma tu niewiele do powiedzenia bo fakt degradacji już zaistniał dwa metry wcześniej. Ten bezsensowny zabieg jest częsty do zaobserwowania,. Ktoś "se" kiedyś tak ustawił i reszta powieliła. Historia jak ze szpinakiem i jego ponoć dużą zawartością żelaza - wypisz wymaluj zasada kuli śnieżnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2018/05/18 20:20 #443175

Jarek2176 napisał: John to znaczy cudo nie takie cudowne ? ,napisz co i jak

Te lansowane na AS od kilku lat popierdółki "made by AA"" brzmią jazgotliwie i męcząco, a efekt dodatkowo jest potęgowany tym, że gała wzmocnienia jest daleko za akceptowalnym poziomem. O skrajach pasma można zapomnieć. Brzmią tak jak ten TV wyświetla. w sumie brzmienie też trochę podobne. Miał u mnie w domu roboczą nazwę "koszmarek".

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Audio Voodoo 2018/05/18 21:15 #443176

Trafnie to opisałeś mikroskopijne kolumienki a wszyscy WOW ale basior :lol: :lol:bez jaj chyba w porównaniu do komputerowych pierdziawek i jeszcze zachwyt ile toto mocy może wytrzymać , te z mojego ,,snu" to były średnio wysokie o sporej głębokości podłogowe kolumny coś chyba jeśli się nie mylę od Eryk Concept mi się podobały tyko cena już mniej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Re:Audio Voodoo 2018/05/24 00:00 #443218

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
fggg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Audio Voodoo 2018/05/24 06:37 #443219

Fafniak ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2018/05/24 07:40 #443220

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Heh... z rozpaczy napisałem.... bo ze 4 razy próbowałem wstawić post z wypowiedzią wpszoniaka i linkiem do innego forum ale za każdym razem wyskakiwał mi komunikat że to atak na stronę :)
No może tu sie zabezpieczono przed takimi mądrościami? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Audio Voodoo 2018/05/24 07:44 #443221

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Może trzeba by kolor wykładziny zmienić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Re:Audio Voodoo 2018/05/24 07:54 #443222

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
nie wiem kto przerabiał to forum ale jednego jestem pewny to był patałach.
Linków wstawić nie można
Obrazki ograniczone do 0.1 Mb
Cytowanie w obrębie forum wyglada tragicznie.
Szkoda... to naprawdę zniechęca.

Edytka...
Powyższy tekst też został 3 razy uznany za atak na forum.... kto robił tego dziwoląga?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Re:Audio Voodoo 2018/05/24 08:54 #443225

Problem nieczytelnych cytatów zgłaszaliśmy wielokrotnie, ale nic z tego nie wyszło i myślę, że to nie jest kwestia nieumiejętności administratora tylko kwoty jaką trzeba zapłacić za kolejną przeróbkę, a skoro kwota się nie pojawia (nie sądzę aby była duża) to i przeróbki nie ma. Rozmiary obrazków to też spora przesada. Problem z linkami być może dotyczy ciągłego wpierniczania tu śmiecia i postanowiono tak sobie z tym poradzić, więc coś za coś.

Co do basu z małych kolumienek. Nawet fajny bas mają małe Boenicke, ale tam głośnik basowy ma średnicę talerza, a w zabawkach AA średnicę szklanki. Cyfrowy cud pod nazwą "procesor czegoś tam" mający membranie drobić centymetrów niestety tego nie robi. Nosz kurde blaszka pierniczona fizyka nie chce współpracować. Membrana musiała by mieć spore wychylenie i to się da zrobić tylko przy okazji wzrastają nam lawinowo zniekształcenia bo ta sama membrana musi obsłużyć jeszcze średnicę i sopran, więc ... no kurna nie działa to i tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2018/05/24 17:24 #443232

no niestety forum biedniutkie , nowych gości mało a jak już to napisze 2 posty jak podłączyć telefon do czegoś AV i znika , zostało kilku Twardogłowych ,
da się z małego wyciągnąć bas ale jak pisałeś , szerokopasmowiec na środek górę i napitalacz na bas wcale nie musi być wielki , podobno ten jest niezły monacor.pl/produkty/sph-165cp , ogarnę wzmacniacz pobawię się głośnikami które mam , są nawet jakieś projekty na tego i 165 kep , więc za jakiś czas kto wie coś ukręcę skrzynki 15-17 L dwie pary mam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator