fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wysokie wolty sieci energetycznej

Wysokie wolty sieci energetycznej 2015/07/26 20:47 #425679

• 3pwramp
  • 3pwramp Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Halo!

Ostatnio w wiadomościach pokazali młodego chłopaka poparzonego wysokim napięciem i to co wiem jest on młodym człowiekiem, co się nie zgadza aby energetyka wcześniej zabiła nawet dziecko, jeśli jest w pobliżu sieci energetycznej wysokiego napięcia lub transformatora wysokiego napięcia, bo i tak zginie i zagraża łukiem elektrycznym mogącym zerwać linię wysokiego napięcia -nawet, jak to młody człowiek, zrobiłby im na złość, bo się z tym nie zgadza.

Pamiętam kiedy jeszcze chodziłem do szkoły podstawowej i dziećmi byliśmy na terenie otwartym w pobliżu elektrowni i po rozmowie z jednym chłopcem, że czasem źle mi robią chciał się zabić i chłopak wszedł na słup wysokiego napięcia i był w pobliżu izolatorów wysokiego napięcia, osobiście mówiłem jemu aby tego nie robił, bo się od razu spali.
Odezwał się we mnie żyd z energetyki i powiedział abym jemu przekazał, że będzie musiał jego wcześniej zabić, aby zapobiec awarii sieci energetycznej i zabiciu innych dzieci w pobliżu słupa wysokiego napięcia i dopiero wtedy to jakoś wpłynęło na niego i na dodatek powiedziałem jemu, że już jest pod wpływem wysokiego napięcia i odpowiedział że też wie, bo się źle czuje, ale wcześniej z rozsądku poszedł do mnie mój kolega szkolny Rysiek Dziedzic i wszystko co mówiłem nagrał i powiedziałem jemu że jesteśmy w odległości 10m i może tylko nam nic się stanie i aby ktoś jemu zrobił aby się jemu chciało rzygać i odechciało takiego zabicia się, bo normalnie nie można tego zrobić i prosiłem aby dla dzieci to można było zrobić i jak schodził powiedział, że już się od razu dobrze czuje i wie co to dla niego i dla mnie jest -zatem było to poważne zagrożenie.
Nawet powiedziałem dzieciom, że ich kocham bo wiem jak nie odejdą od słupa to zostaną zabite, nawet się ruszyły, ale od razu pomyślały sobie: jakiś pedał i w ogóle sytuacja się skomplikowała, bo też chciały się zabić i stały pod liną przy słupie. Oj te dzieci i młode i jak łatwo coś je motywuje aby chciały się wszystkie zabić.
Nawet ten na słupie pilnował, abym z Ryśkiem Dziedzicem nie oddalił się od słupa jak byliśmy około 10m i był gotowy od razu dotknąć izolatora i liny wysokiego napięcia, ale jedna jego nieuwaga i oddaliliśmy się jeszcze 2m i wiem że mówiąc wszystkim jeden rozsądny, co podszedł do mnie, Rysiek od razu podał mi rękę.

Jak zszedł powiedział przy dzieciach, że tak się nie zabije i ja powiedziałem dzieciom, że mogły zginąć.
Nawet wcześniej powiedział dzieciom, że jak mi coś źle robią to niema świata i wszystkiego i dzieci spytały się czy jestem bogiem, sam im powiedziałem nie jestem bogiem, tylko źle mi robią i jeszcze bardziej dzieci się przestraszyły. Potem temu co powiedziałem, że dzieci mogły zginąć, to jemu ojciec powiedział aby z dala trzymał się od linii wysokiego napięcia.

Innym razem rowerem, z Golcem synem nauczycielki szkoły podstawowej, byłem w wiosce Kolbuszowa koło Rzeszowa u jednego z klasy LO, czyli u Gienka, który okazał się kosmitą i nie mógł dłużej znieść mnie na swoim podwórzu i powiedział mi, że jeszcze dzisiaj miałby dolary jakby mnie zabił, nawet chciał abym z nim poszedł na ryby, jak on zarzuca drut na linie wysokiego napięcia i odmówiłem, ale potem w radio powiedzieli że spaliło traktorzystów z jakimś długim elementem i potem jego spaliło, a mnie zrobił w komputerze i chciał mnie spalić, ale zaraz uciekłem od drutu, który zarzucił na linie wysokiego napięcia.

Upadek linii wysokiego napięcia na ziemię od razu jest wybuchem ognia i wysuszeniem gruntu w około linii, może to jest zasięg kilku metrów lub 5 metrów od drutu na gruncie i w tym rejonie wszyscy są zagrożeni. Potem grunt się od razu wysusza i łuk wodny się przerywa, będąc w pobliżu pola wysokiego napięcia można zacząć parować i się spalić. Mało się pisze o tych rzeczach i może się mylę, ale od czego jest forum -prawdopodobnie dla takich linii w pobliżu elektrowni śmiertelny zasięg od upadłej linii wysokiego napięcia jest 10m promień.
Unikać linii wysokiego napięcia i transformatorów wysokiego napięcia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnio zmieniany: przez 3pwramp.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator