HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/27 20:58 #422523

Jak mawiaja za Odrą Alles gut , Ende gut...

Gratulacje i niech Ci wzorowo służą :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/28 12:45 #422542

Wypas.
Choć lekkie rozczarowanie czuję, że tak szybko.
Ciekawe za jaki czas będzie kolejna wojna o słuchawki - "Atak słuchafonów" :evil: z dużo większym budżetem tym razem, bo sporo droższych, niby lepszych par słuchawek jeszcze na tym świecie jest do odsłuchania, i to nie koniecznie stax-owatych.



A ja chciałem o coś innego zagadnąć, jak już przy odsłuchach w słuchawkach jesteśmy.
The Morningside - Treelogia - The Trees part2, czas: 1:36, ta gitara basowa, to ile może to być w hz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/28 13:12 #422549

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Szybko bo i wybór mocno zawężony. Spróbuj wypożyczyć np sennheiser 650 czy 800. Ultrasone podobnie. Nie mówię już o "wynalazkach" typu focal, yamaha, czy np b&w.

Nie wykluczam, że z czasem będzie wymiana, ale to budżet musiałby się zwiększyć co najmniej o 50%. Audeze (co prawda najniższy model) czy HiFiMan (wcale nie najniższy) nie okazały się dla mnie lepsze od denonów.

A co do gitary basowej to pewnie nie niżej niż ok 40Hz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/28 14:35 #422556

Z ciekawości zajrzałem, na stronę jednego z popularniejszych ze sklepów tutaj (ritchersound) , możesz umówić się na prezentację w sklepie :woohoo:
do domu nic ci nie wyślą, prezentacja możliwa w Londynie :S pogięło ich.
to już to mp3sotre jest lepszy, nie każą na odsłuchy do Warszawy jechać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/28 15:51 #422559

Z drugiej strony to trochę naprawa otuchą => nie tylko w kraju nad Wislą pojebce w branży dzialaja , nad Tamizą też ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/28 16:00 #422560

No nie wiem czy otuchą skoro oznacza, że głupole są wszędzie, a nie zebrani w jakimś jednym, najlepiej odosobnionym, miejscu.
"Mię to letko" martwi :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/28 16:44 #422561

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Mój ulubiony obrazek :

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/28 20:12 #422566

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Z słuchawkami jest ciekawa sprawa. Przesłuchać na miejscu w sklepie, żaden problem, ale wypożyczyć do domu... przecież kaucja zostaje. Czym ryzykują sklepy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/28 21:12 #422570

Fafniak napisał: Mój ulubiony obrazek :


Znamienne najwięcej wysypalo się w Ameryce Polnocnej :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/29 06:12 #422590

smykus_starszy napisał: Z słuchawkami jest ciekawa sprawa. Przesłuchać na miejscu w sklepie, żaden problem, ale wypożyczyć do domu... przecież kaucja zostaje. Czym ryzykują sklepy?

Sklepy lubią, kiedy klienci kupują w ciemno a nie lubią bawić się w wypożyczalnię. Nie mają też zapewne zbyt wielu par testowych słuchafonów z górnej półki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/29 06:42 #422591

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Wiem i dlatego zostawiłem dwa koła u kogoś kto miał chęć do współpracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/29 10:12 #422593

Fundusze zostały, to może sprawdź jak grają te polecane przenośne odtwarzacze plików? Może się okaże, że cały czas tego ci brakowało, i nie wiesz jak radziłeś sobie bez tego...
W sklepie już powinni cię kojarzyć jako konkretnego klienta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/29 15:09 #422605

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Jakoś specjalnie mnie nie ciągnie do przenośnych grajków. Mam soniacza i jakieś pchełki akg i to mi wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator