HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Re:Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/14 19:41 #421990

A koniecznie musisz słuchać w domu, może w mp3store uda sie przeprowadzić wstępną selekcję by wytypować kolejne modele na dokładniejsze odsłuchy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/14 20:50 #421997

Nie wiem jak w innych sklepach tej sieci ale w Krakowie oprócz tańszych i bardziej popularnych modeli wystawionych do macania sprzedawca sam zaproponował, że jak bym chciał to mogę sobie posłuchać dowolnego modelu który stoi na półce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/14 22:36 #422002

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Mp3store akurat wypożycza za kaucją (przynajmniej modele "testowe"). Właśnie od nich chcę wypożyczyć SHURE. Jak się nie uda, to pogadam, żeby podejść (ale to ostateczność, trzeba taszczyć DACa, ładować stery, itd). Zobaczymy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Re:Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/14 22:37 #422003

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Przy okazji ciekawa zależność. Odsłuch w sklepie, nie ma problemu. Wypożyczenie? Eeeeeeee, nie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Re:Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/15 22:38 #422025

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
A jednak będą "szurki". Dogadałem sprawę ze sklepem, zaliczka wpłacona :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/16 12:31 #422039

Szkoda, że nie widziałem tego tematu wcześniej :( Może by mi się udało załatwić u nich jeszcze lepszą cenę, niż to, co wpłaciłeś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/16 13:46 #422043

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Dzięki Wulkanie, ale ja je na razie wypożyczyłem :) Gdyby miało dojść do zakupu, nie omieszkam zapytać o rabat ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/17 08:44 #422080

OK :)
Jakby doszło do zakupu w Twoim mieście, to zapytaj ich o rabat i napisz mi na PW, ile musisz zapłacić, a ja zapytam w zaprzyjaźnionym punkcie tego sklepu w Łodzi. Może coś się jeszcze "ugra" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/17 13:06 #422099

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Ok, dzięki Wulkan, bo jak to dobrze rozegram to może uda się jeszcze kilku konstrukcji od nich posłuchać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/17 18:55 #422142

Mam Smykusie dla Ciebie wskazówkę, jak z nimi rozmawiać. Powołuj się na Forum MP3store.pl (że czytasz, itd.). Naprawdę sporo w ten sposób można osiągnąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/17 19:30 #422145

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Dzięki Wulkan, będę pamiętał:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/20 19:42 #422244

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Rozdział kolejny "Dogrywka".

Pojawiły się Shure SRH1540. Słuchawki świeżutkie, prosto z pudła. Ale mają ogromny potencjał. Lekkie (285g, przy konstrukcji zamkniętej), z wygodnymi (no prawie) poduchami i niezgorszym kablem. Pierwszy raz mam poważny zgryz. Co prawda teraz przegrywają z denonami, ale jak się ułożą i wygrzeją... Muszę się przespać z tematem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/21 09:45 #422261

Z otwartych na zamknięte :ohmy:
duo więcej basu niż 990 mają te shure?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/21 13:01 #422274

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Z zamkniętych na zamknięte :) Denony sa u mnie ponad dwa lata. Nie mam jak teraz porównać do 990PRO ale wydaje mi się, że basu jest więcej. 1540 to jest zbliżone granie właśnie do denonów 2000.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Wojna o słuchawki, imperium kontratakuje. 2015/01/27 20:24 #422516

  • smykus_starszy
  • smykus_starszy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Posty: 2022
Rozdział ostatni "The End i podsumowanie"

Minęło trochę ponad 3 tygodnie od momentu kiedy rozesłałem wici do sklepów w celu poszukiwania słuchawek. Poszukiwania zakończone sukcesem, gdyż nowe słuchawki wygrzewają się i rozciągają aby stać się bardziej przyjazne użytkownikowi :)

Udało się przesłuchać co prawda tylko trzy konstrukcje (na więcej nie było chęci i pewnie możliwości samych sklepów), ale za to w domowych warunkach i nie przez 30 minut, ale na każde miałem co najmniej tydzień (czasem dwa).

Wygrały Shure SRH1540. Nie mają co prawda tej "miodności" co denony ale za to jest pazur w okolicach 5-7kHz a tego mi brakowało. Przy okazji mają potencjał do bycia bardzo wygodnymi. Już teraz niska masa (285g wobec prawie 400 denonów) robi różnicę na głowie. Świetne poduchy z alcantary, demontowany kabel (zawsze można wymienić na coś bardziej elastycznego z wtykiem xlr), to dodatkowe plusy. Brakuje możliwości regulacji muszli w osi poziomej (tu jest przewaga denonów) a także wymiennych poduszek wykonanych ze skóry (są zapasowe, identyczne jak na wyposażeniu, dodatkowo dodawany jest kabel, też identyczny).

Tak sobie myślę, że mając budżet na poziomie 4k nie znalazłem nic dla siebie w max. cenie. Shure to połowa budżetu (a nawet ciut niżej). A gdyby je zmienić? Nawet nie mam pomysłu na co. Oppo PM-1? Być może kiedyś pojawią się fajne słuchawki, które bardziej przypadną mi do gustu. Ale to na razie zbyt odległa przyszłość :)

Na koniec gorące podziękowania dla:

4HiFi (www.4hifi.pl/) za wypożyczenie HiFiMan HE-500
Q21 (www.q21.pl/) za wypożyczenie Audeze LCD2
Mp3store (www.mp3store.pl/) za wypożyczenie Shure SRH 1540.

Współpraca z ww. firmami przebiegała wzorcowo. Co najważniejsze JEDYNY koszt jaki poniosłem to odesłanie słuchawek (czyli ok 16 zł/szt). Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Rewelacyjne podejście do klienta.

A teraz, no cóż, Szurki na głowę i jedziemy. Tona muzyki do przesłuchania :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator