HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/18 11:01 #46772

Zobaczymy, dzis wiemy tylko, że ktoś jest w posiadaniu znaku, że szuka w zasadzie wszystkiego, myśli technicznej, zdolności produkcyjnych itd.
Na mój gust nie będzie wcale tak łatwo. Z upływem czasu wartość znaku towarowego "DIORA" będzie raczej spadała niż wzrastała, są już na rynku nowe Firmy o rozpoznawalne w kręgu zainteresowanych, a walka bez zaplecza kapitałowego, dodam sporego zaplecza, z tanią elektroniką jest.. no właśnie. Z kolei jeśli przyjmiemy, że nowa Diora to ma być coś więcej niż tania elektronika to życzę udanych poszukiwań bo moim zadaniem będzie bardzo trudno, co nie znaczy, że się nie uda.
Powodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/18 15:12 #46837

Panie Sławku, a w czym my możemy pomóc my, czyli ludzie z forum internetowego? powinniście raczej zainteresować media swoimi planami, a taką informację powinniśmy przeczytać w Onecie.
Może to głupio zabrzmi, ale powinniście bardziej zadbać o pozyskanie specjalisty od public relations, bo pojedynczy wpis na forum niemiele da. Jestem jednak dobrej myśli i życzę jak najlepiej firmie, bo po upadku Tonsila wiele osób straciło już nadzieję, że w Polsce może funkcjonować duży wytwórca sprzętu hi-fi, lub A/V. Mam pytanie: jaka będzie pierwsza oferta, a raczej, w jakie sektory cenowe będzie celować Diora?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/18 15:43 #46848

Właśnie o to chodzi że na razie prócz znaku handlowego nic nie mamy, może z wyjątkiem mnóstwa szczerych chęci i zapału do wskrzeszenia polskiej elektroniki. Dlatego właśnie postanowiliśmy narobić "wrzawy" w internecie z nadzieją że ktoś się sprawą zainteresuje, ktoś kto będzie chciał zainwestować i myślę też że sporo zarobić. Pukamy też jednocześnie do wielu innych drzwi. Mamy nadzieję że odniesie to w końcu jakiś pozytywny skutek.

pozdrawiam
Sławek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/18 15:56 #46853

No to faktycznie niewiele. Kupcie jeszcze znak Tonsila...
Panie Sławku, mam wrażenie, że ten znak wpadł Wam w ręce przypadkiem, bo jak tu mówić o jakiejkolwiek przemyślanej strategii, jeżeli nie macie nic więcej????
Najmocniej przepraszam za czarnowidztwo, ale w moim odczuciu nic z tego nie będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/18 15:59 #46855

Jak na mój gust poprzedni Pana wpis dowodzi, że zrobiliście biznesik podobny do tego, jaki robią ludzie rejestrując domeny internetowe. Może ktoś od was kupi, może da kasę na jeszcze nie wiadomo co, może wejdzie w spółkę, może... Ej, to państwowa firma wam sprzedała ten znak? Macie tam wujka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/18 16:14 #46856

Tak myślałem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/18 16:19 #46857

Czyli Panie Sławku nie macie nic poza znakiem towarowym "Diora"
Oj będzie ciężko, ruszyć z dobrą produkcją, a i spekulacja nie wypaliła...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/18 16:25 #46858

jak nie wypali interes z produkcją to pozostanie trzymać znak i czekać czy pojawi się jakaś Firma na rynku polskim by móc odsprzedać prawa.
Bo znak rozumiem, że jest zastrzeżony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/18 22:19 #46927

Nazwę zawsze można sprzedać jakiemuś miejscowemu producentowi perfum. Natomiast co do pozostałości po Diorze, tzreba było też nabyć maszyny do produkcji obudów - z tym zawsze są największe kłopoty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/19 02:34 #46966

Czy Diora miała jakieś laboratorium?, bo Tonsil to miał chociaż komorę bezechową, którą zresztą jakoś nie portafił wykorzystać w pełni.

Taniej elektroniki raczej nie ma co produkować, bo z Chinami pod tym względem nikt nie wygra.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Nigdy nie ucz świni śpiewać, stracisz czas i zdenerwujesz świnię."

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/19 08:45 #46978

filip:

nie jestem niczyim adwokatem, ale wyraźnie Sławek_Kas napisał, że logo DIORA sprzedał syndyk; jeśli nie wiesz, kto to taki, to daj sobie spokój z krytyką a tym bardziej, udzielaniem rad...

Może po prostu odkup logo i pokaż nam, jaki z Ciebie zuch, zamiast teoretyzować z notatkami z wykładów pod ręką...

Miłego dnia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kfuck!

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/19 11:17 #46993

Ja uważam że trzeba pójść śladem Baltlaba czyli zrobić np. jeden a dobry model wzmacniacza w rozsądnej cenie,później dołożyć jeden model cd,jeden model tunera i tak trzymać.Postawić na jakość a nie na ilość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/19 20:41 #47041

Ale my sobie tutaj możemy uważać, a tymczasem znak kupił ktoś, kto nie ma pojęcia o tym, co chce robić. Moim zdaniem to tylko przetrzymywanie wirtualnego fantu, który z dnia na dzień traci na wartości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

Reaktywacja firmy DIORA 2005/08/19 21:09 #47049

Niech się wypowie właściciel znaku czy miał coś wspólnego wcześniej z branżą hi-fi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator