fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych

Re:RE: Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2016/09/11 14:03 #435207

• Edgar
  • Edgar Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Otrzymane podziękowania: 20
Wiedziałem, że Ci się spodoba, John :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pamiętaj!! Darmowe rady otrzymane przez Internet są warte tyle, ile za nie zapłaciłeś!!
www.musiconthehead.pl -zajrzyj, poczytaj!

Re:RE: Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2016/09/19 11:20 #435312

• John 1.5 V
  • John 1.5 V Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Otrzymane podziękowania: 357
Wczoraj przeleciało z kaset Sade - Diamond Life (wiem, oklepane) i moja składanka Underworld (wiem, nikt nie zna), a przy okazji córa przypomniała sobie o mikrofonie, więc zapięliśmy do starego Onkjasza i ponagrywała sobie jak czyta bajki.

A, i jeszcze Keb'Mo zagrał co żwawsze kawałki z "Slow Down" z takiej tasiemki. Nie jest to TEAC Cobalt ale z daleka i tak wygląda buzernie.

Ostatnio zmieniany: przez John 1.5 V.

Re:RE: Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2016/10/04 15:10 #435504

• John 1.5 V
  • John 1.5 V Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
Do słuchania, ściągania i innych orgiaudiofilskich zabaw metaxas.com/concerts.html

Ostatnio zmieniany: przez John 1.5 V.

Re:RE: Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2017/02/06 11:35 #436616

• Edgar
  • Edgar Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
Zaktualizowałem zdjęcie i opisy na stronie:
www.musiconthehead.pl/p/the-walkmans-cave.html
Ale teraz patrzę, że już brakuje kilku nowych nabytków, a na dodatek jeszcze dwa są w drodze :-))))

Pamiętaj!! Darmowe rady otrzymane przez Internet są warte tyle, ile za nie zapłaciłeś!!

Re:RE: Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2017/12/14 09:31 #440894

• John 1.5 V
  • John 1.5 V Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end

Re:RE: Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2017/12/15 10:16 #440904

• Edgar
  • Edgar Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
O! Materiał do obejrzenia na weekend :-)
Zapraszam również do Walkman's Cave -nowe walkmany, już ponad 100 sztuk!

www.musiconthehead.pl/p/the-walkmans-cave.html

Re:RE: Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2020/04/07 12:18 #448454

• John 1.5 V
  • John 1.5 V Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
Wiem, że data nie pasuje bo poprzedni MTSKM to już historia, a do przyszłego też jeszcze sporo, ale ponieważ dostałem zamówienie na składankę na kasecie (sic!), pomyślałem, że odkopię wątek.

Z racji tego, że córa ma lubi film "Strażnicy Galaktyki" (zwłaszcza drugą część bo i faktycznie jest fajniejsza) oraz zaistnienia małych porządków podczas to których wyciągnąłem swoje kasety i leciwego już WM-32, zaświeciły się jej oczęta i powstał pomysł/zlecenie zrobienia identycznej składanki jak w filmie, która mniej więcej wygląda tak.

Dzisiaj wybierzemy kasetę z tych, które mam jeszcze zafoliowane B) , zapniemy DRM-34HR, kalibracja i jedziemy. Jeszcze tylko mała korekta skosu głowicy w SONY WM-32, żeby było tak samo w obu magnetofonach i "prawie" identyczny komplet jak z filmu gotowy.
Docelowo rozejrzałem się na allegro i wyszukałem jakiegoś walkmana co ma kieszeń przez którą widać będzie obracające się szpulki, wszak to jest najważniejsze ;) i będzie można szpanować w szkole, aczkolwiek obserwując rozwój wydarzeń to raczej dopiero we wrześniu, a i to chyba na krótko bo zapowiadają na jesień covid-19 strikes back.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator