HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2012/09/24 11:27 #396398

To Twój blog?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2012/09/24 11:40 #396400

Edgar, to nie moje. Wpisałem w przeglądarkę zdjęć "Dama Pik" i to było pierwsze trafienie. Ale przeczytałem opis i nawet wpisy. Ciekawe czy Gawron to ten nasz Gawron.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2012/09/24 14:13 #396411

Edgar napisał: Wielu jest takich... Potem żałują grzechów młodości!


co racja, to racja. może jeszcze u seniorów mojego rodu znajdę jakieś perełki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2012/09/26 13:53 #396475

ja chyba na starość robię się sentymentalny, bo "chomikuję" różne rzeczy. mam kasety magnetofonowe, VHS, gramofon. I wiele innych sprzętów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2014/09/02 10:03 #418382

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2014/09/02 10:42 #418383

Chciałem się pochwalić, że w quizie o kasetach o którym się właśnie dowiedziałem zdobyłem 10/10. technologie.gazeta.pl/internet/1,104663,...ofonowych_.html#quiz
Ale tylko 6/10 w teście o Walkmanach - ale pytania były "tendencyjne" ;) i często trochę spoza tematu. technologie.gazeta.pl/internet/1,104663,...walkmanach.html#quiz

Wczoraj spędziłem wieczór ze słuchawkami na głowie, w decku dwie kolejne SA-90 z nagraniami z winyla - SBB "pamięć", jakiś Davies, Drum Dreams Bartkowskiego i Kaja Dancewicz. Jakość taka sobie, zwłaszcza że źródłem był bardzo lichy gramiak Technicsa a i płyty nieco sfatygowane ale ... nie o to tu chodzi, bo kaseta to nie pogoń za jakością, to tylko nietypowa i staroświecka zabawa w słuchanie muzyki, tak jak w gramofonach, bez skakania po kawałkach, bez wybierania ciekawszych fragmentów, od początku do końca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2014/09/02 14:38 #418386

Brawo!
Pamiętam, że w którymś z tych testów wyłożyłem się na pytaniu o możliwość nagrywania obrazu na kasetę magnetofonową. Okazało się, że było urządzenie, które to potrafiło!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2015/09/07 17:35 #426862

Nie wiem czy na świecie już się zaczął ale u mnie tak. Podczas przekładania sprzętu popodpinałem decki tak jak chciałem od jakiegoś czasu i przy okazji wyciągnąłem pudło z nagraniami z radia z przed 15 lat. Praktycznie sama elektronika za sprawą dziesiątek nieprzespanych nocy z sobotę na niedzielę i gapienie się w szpulki z nieustannym pytanie - "czy wystarczy ?" oraz we wskaźniki z pytaniem - "a może by tak dołożyć decybela, może się nie przesteruje, a będzie więcej czadu ?".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2015/09/12 15:38 #426995

Dołączam do obchodów Tygodnia z kasetą z "Live at Montmartre" kwartetu George'a Adamsa i Dona Pullena wzbogaconego przez Johna Scofielda. Radosna i bardzo intensywna muzyka, której próbki oczywiście można posłuchać na tubie:



Kasetę wydała polska firma MCDS pod numerem 026 na licencji firmy Timeless, do dystrybucji tylko na terenie Polski. Piszę o tym, ponieważ na początku lat 90-tych można było w Polsce wydawać kasety (CD chyba też) bez konieczności uzyskania licencji, po wpłaceniu symbolicznej kwoty na ZAIKS/BIEM. Co wykorzystali i producenci, i ja, dzięki czemu mogę teraz godnie obchodzić MTSKM, choć jeżeli tanim kosztem udaje mi się coś bardzo dobrego wyhaczyć na CD, to z okazji korzystam. W związku z tym ładnych parę kaset już przeszło na zasłużoną emeryturę.

Teraz sięgam pamięcią, żeby ustalić czy przypadkiem nie mam jakiejś płyty nie tylko na kasecie i CD ale jeszcze na winylu. Ale chyba nie. A może warto sobie coś takiego sprawić dla samej zasady? Np. widziałem kiedyś tani winyl Lestera Bowie (nawet reklamowałem tutaj) ale z okazji nie skorzystałem. Musztardę ... chciałem powiedzieć ... kasetę i CD już mam. Do posłuchania na tubie oczywiście jest:



Sądząc z rodzaju zakłóceń, ze sfatygowanego winyla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2015/09/13 09:34 #427009

Adam Szulc napisał: ... Teraz sięgam pamięcią, żeby ustalić czy przypadkiem nie mam jakiejś płyty nie tylko na kasecie i CD ale jeszcze na winylu ...


Sięgnąłem głębiej i znalazłem:



Pierwszy był oczywiście winyl, który kupiłem będąc jeszcze jazzowym oseskiem. Potem, już za czasów nowożytnych, kaseta (chyba dlatego, że płyta trzeszczała od maleńkości), wreszcie CD. "TWET" uważam za jedną z najwybitniejszych płyt polskiego jazzu. Chyba nawet wolę od "Balladyny" nagranej w prawie takim samym składzie. Pochwalę się jeszcze przy okazji białym krukiem ansamblu Stańko-Szukalski-Vesala plus zmienny basista: "Live at Remont" chyba nigdy nie został wydany na CD czy kasecie. Zwróćcie uwagę na realizatora dźwięku. Tak, to ten sam.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2015/09/13 09:44 #427010

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał:

Adam Szulc napisał: ... Teraz sięgam pamięcią, żeby ustalić czy przypadkiem nie mam jakiejś płyty nie tylko na kasecie i CD ale jeszcze na winylu ...

Sięgnąłem głębiej i znalazłem:

Pierwszy był oczywiście winyl, który kupiłem będąc jeszcze jazzowym oseskiem. Potem, już za czasów nowożytnych, kaseta (chyba dlatego, że płyta trzeszczała od maleńkości), wreszcie CD. "TWET" uważam za jedną z najwybitniejszych płyt polskiego jazzu. Chyba nawet wolę od "Balladyny" (...)

W pełni się zgadzam z oceną muzyki.

Całkiem niedawno nabyłem dokładnie to samo oryginalne wydanie w komisie, gdzie winyle nie są głównym towarem a nawet leżą zakurzone w kącie (!). Co prawda akurat tam, większość z nich na ten kąt akurat zasługuje, jednak i takie perełki można czasem w zakurzonych kątach znaleźć.

Kilka, czy kilkanaście zł. nie pamiętam, okładka - stan co najmniej dobry, po dokładnym umyciu..."near mint" ( :whistle: )

P.S. mała zagadka przy okazji - Ty pewnie wiesz, ale ciekawi mnie co inni widzą na okładce?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2015/09/13 13:31 #427020

Czy to aby nie zamek muszkietu lub innej historycznej broni palnej czyli te wszystkie panewki, krzesiwa itp. ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2015/09/13 13:55 #427022

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Dżony - good shot!

Ale ale - ja chciałem o czymś innym, czyli w sumie na temat kaset magnetofonowych.
Robię to w tym gościnnym wątku, choć bardziej nadaje to się do "Filmu".


TVP2 niedawno rozpoczęła pokazywanie nowego polskiego serialu pt. "Prokurator".

Cóż - poza tym, że film bardzo mi się podoba i zachęcam do oglądania (były już dwa odc. ale każdy jest odrębną całością, więc można zacząć w dowolnym czasie), rolę tytułową fantastycznie gra doskonały aktor - Jacek Koman, to dodatkowo jest on (prokurator ów) fanem kaset magnetofonowych.
W każdym odcinku kaseta (również w swojej niedoskonałości...mechanicznej), jest rekwizytem bardzo widocznym i znaczącym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2015/09/13 15:12 #427024

Drugi dzień MTSKM rozpocząłem, zainspirowany przez Iro od kasety z "Seven Standards 1985, vol. 1" ANthony'ego Braxtona. Niestety w sieci znalazłem jedynie zdjęcie jej młodszej siostry bliźniaczki . Moja jest tam tylko na winylu .

Tym razem standardy brzmią standardowo, tak jak bardzo standardowi są muzycy towarzyszący: Hank Jones, Rufus Reid i Victor Louis. Prawdę pisząc, to nie wiem czy nie wolałbym np. Phila Woodsa na alcie, bo Braxton wydaje się być używany niezgodnie z instrukcją, choć od czasu do czasu mile zazgrzyta lub szarpnie.

Ponieważ tutaj raczej mówi się o kasetach niż samej muzyce, to opowiem historię wejścia w posiadanie wyżej wymienionej. W 1989 byłem w Tel-Aviwie i miejscowi odradzali samodzielną wycieczkę do Jerozolimy. Odżałowałem więc $20 (dolar wtedy już mocno dołował, ale suma w dalszym ciągu była pokaźna) na ekskursję zorganizowaną. Po zwiedzaniu był czas na obiad w knajpie. Oczywiście zapłacić trzeba było dodatkowo więc oznajmiłem że nie jestem głodny i poszedłem spożyć swoje kanapki w terenie. Poszwędałem się potem po niezbyt ciekawej okolicy za to natrafiłem na sklepik z tanimi płytami i kasetami. Oprócz standardów Braxtona za dolara (amerykański oryginał na chromowej taśmie) kupiłem też za dwa podwójny album "The Great Arrangers" składający się z "Out of the Cool" Gila Evansa i płyty Gary'ego McFarlanda w bardzo zacnym składzie i parę innych płyt i kaset. Świat już wtedy przechodził na CD, więc była to pierwsza fala wyprzedaży.

PS
Iro, czy Jacek Koman z "Prokuratora" to ten sam Argentyńczyk?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2015/09/13 15:47 #427025

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...)

PS
Iro, czy Jacek Koman z "Prokuratora" to ten sam Argentyńczyk?



Tak, on ci to jest!
Postać prokuratora, jego charakter to właściwie antypody (nomen omen, Koman mieszka na stałe w Australii) charakteru "Argentyńczyka".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator