HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2011/08/23 01:07 #377147

Fajna przedmowa :mrgreen:
Jeśli jej autor chciał zrobić z autora książki wariata, to mu się udało :lol: "Ataki bronią elektroniczną na ludzki umysł", ja pier... :roll: To chyba jeden z tych wątków autobiograficznych - atakowali mu umysł w zakładzie dla obłąkanych, potem facet zwiał i ucieka tą ciężarówką... w głąb własnego umysłu :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2011/08/23 07:34 #377150

akreiksi napisał:
Krótka przedmowa prof.Wawrzyńca Konarskiego.


Autor, będący podróżnikiem i dziennikarzem, wyprawia się w głąb własnego umysłu. Równocześnie prowadzi wielką ciężarówkę po najpiękniejszych drogach w Stanach Zjednoczonych.




:mrgreen:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2011/08/23 09:59 #377158

  • akreiksi
  • akreiksi Avatar
  • Gość
  • Gość

raczer napisał: Fajna przedmowa :mrgreen:
Jeśli jej autor chciał zrobić z autora książki wariata, to mu się udało :lol: "Ataki bronią elektroniczną na ludzki umysł", ja pier... :roll: To chyba jeden z tych wątków autobiograficznych - atakowali mu umysł w zakładzie dla obłąkanych, potem facet zwiał i ucieka tą ciężarówką... w głąb własnego umysłu :-D


Raczer, w Illusianie mają miejsce wątki fikcyjne, ale nie jest to książką z gatunku science fiction. Zapewniam Cię, że autor książki jest w pełni władz umysłowych, chociaż chętnych do umieszczenia Go w wariatkowie zapewne nie brakuje. Prof.Konarski pisząc przedmowę do tej książki, myślę, że podobnie jak jej autor, świadom jest wszelkich zagrożeń w świecie w jakim żyjemy i w jakim przyjdzie nam żyć. Może jeszcze króciutki fragment tej przedmowy.

Czy pora umierać? Aż tak źle chyba jeszcze nie jest. Krzysztof Jurczyński walczył i ma przekonanie, że wygrał. Przeczytajmy Jego książkę po to, by zobaczyć, dlaczego tak sądzi. Przeczytajmy ją uważnie także i po to, by uzbroić się w broń, o istnieniu której - ogłupiani na masową skalę - zapominamy w coraz większym stopniu. Tą bronią są możliwości naszego mózgu. Zawsze jest nadzieja, że jeśli dobrze go wykorzystamy, wtedy może nie poddamy się spreparowanej papce informacyjnej wtłaczanej nam do głowy przez apologetów dobrych tylko stron globalizacji, podczas gdy ostrzegający przed złymi uchodzą za myślących defetystów. Niech ta książka pomoże w znalezieniu złotego środka do myślenia o świecie obecnym i przyszłym oraz o tym, na jakie pokusy narażeni są mandatariusze władzy gospodarczej i politycznej dziś i na jakie będą narażeni wkrótce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2011/08/23 14:27 #377166

  • akreiksi
  • akreiksi Avatar
  • Gość
  • Gość
Mała korekta. Przy przepisywaniu zjadłam jedno zdanie. :)

Czy pora umierać? Aż tak źle chyba jeszcze nie jest. A zatem bronić się, ale jak? Krzysztof Jurczyński walczył i ma przekonanie, że wygrał. Przeczytajmy Jego Książkę po to, by zobaczyć, dlaczego tak sądzi............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2012/09/24 14:15 #396413

dużo czytam, ale najbardziej S. King nie było książki, na której bym się zawiódł. Larssona Milenium też czytałem, ale duża komercja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2012/09/24 19:11 #396416

raczer napisał: To że nie używa "wzorów" to akurat mało oryginalne ...


Wydaje mi się, że w przypadku Kołodki to nie był świadomy wybór tylko konieczność (tak krawiec kraje ...). Należy on do grona gawędziarzy, tak jak zresztą większość polskich ekonomistów z jego pokolenia. Czyli takich, którzy nie muszą przeprowadzać badań (czytaj: stosować metody matematyczne), bo i bez tego wiedzą. Inna sprawa, że ekonomia z punktu widzenia zarządzającego jest prosta jak konstrukcja interkonektu, opierająca się na kilku zasadach. Na szczeblu państwowym podstawowa zasada mówi: nie wydawać więcej niż się ma, a wydawać dużo nie trzeba, bo należy odpieprzyć się od gospodarki. Na szczeblu mikro jest trochę trudniej, bo zasady można wymienić ze dwie i obie są trudniejsze w realizacji: tanio kupić i drogo sprzedać oraz sprzedawać to czego ludzie chcą.

A z ciekawych książek już polecałem (gdzie indziej) "Pisma i felietony muzyczne" Stefana Kisielewskiego. Druga pozycja jest spóźniona, bo to lektura typowo wakacyjna: "Kaprys historii" Marcina Wolskiego. Zręczna intryga, trochę polityki, trochę świństw i ... nie będę zdradzać zakończenia.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/01/04 09:01 #413744

Ludwik Stomma "Historie niedocenione"

Historyczne ciekawostki z komentarzami autora. Zaczyna się naprawdę ciekawie i wciąga i wciąga.... lepsze niż nasze forum, zdecydowanie! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/01/08 09:07 #413894

Dzięki audycji w Tok-fm trafiłem na książkę Tomasza Witkowskiego "Zakazana psychologia".
Przedstawiony w książce ogólny poziom wszelkich zagadnień dotyczących psychoanalizy oraz przykłady wielu osób zajmujących się psychoterapią to dosyć wstrząsający obraz.
Wychodzi na to, że 90% wszelkich zagadnień dotyczących psychoterapii można podsumować jednym określeniem - jedna wielka ściema, a ponadto jawne i bezczelne oszustwo oraz, heh ... przy okazji niezły biznes.

blog
Wykaz książek

A tak przy okazji czytając o niedorzecznościach proponowanych w świetle tzw. "nauki" miałem nieodparte wrażenie jak wiele metod "potwierdzania" swoich tez i prawideł, którymi na co dzień posługują się adepci "nauk" psychoanalitycznych, astrologii i innej maści wróżbiarstwa jest podobna do naszego ołdiofylskiego półświatka. Zwłaszcza jeśli chodzi o zawiłość języka i kompletny brak rzetelnej wiedzy.

Polecam bardziej niż gorąco, bo książka otwiera bardzo szeroko oczy na te zagadnienia. Przy okazji pokazuje mechanizmy wypływania na szerokie światowe wody wszelkich uzdrawiaczy dusz, którzy zalecają metody nie tylko nie mające empirycznego potwierdzenia ale wręcz szkodliwe dla zdrowia, a nawet zagrażające życiu.

Przeczytajcie i dajcie do przeczytania wszystkim waszym bliskim, bo to moim zdaniem lektura obowiązkowa każdego trzeźwo myślącego człowieka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/01/08 11:42 #413895

Wiedźmin. Sezon burz - A. Sapkowski.
Dupy nie urywa, ale jest kawał dobrej rozrywkowej fantasy.
Po ponad 20 latach AS dalej w formie, tyle, ze czytelnicy już nie ci co kiedyś, mnie osobiste te wszystkie "faktury" i "errory" przestały pasować, jak i nadmierna elokwencja autora czasem razi, ale czytadło dobre, dynamiczne i są momenty!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/01/11 09:25 #414013

  • akreiksi
  • akreiksi Avatar
  • Gość
  • Gość
Aj aj aj, trochę kiepsko z tym czytelnictwem tutaj. Trzy książki na dwa lata. Tylko muzyka i piwo. :blink: Jak już książek nie lubicie to przeczytajcie chociaż coś takiego. :)

docs.google.com/file/d/0B3GRI_KTUyuwdG9fWVFtZGN5ZHc/edit?pli=1

PS.
Nie pamiętam jak się te linki robi. Prośba do Moderacji o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez akreiksi.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/01/11 09:47 #414015

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
O! Iskierka, dawno tu nie widziana.
Kiepsko to tutaj jest, ale raczej z chęciami do dokonywania wpisów, zresztą Ciebie to także jak widać dotyczy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/01/11 10:53 #414021

  • akreiksi
  • akreiksi Avatar
  • Gość
  • Gość
Hej!
U mnie Iro krucho z czasem. Uczę się trochę śpiewu, trochę języków..... ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/01/11 21:29 #414047

Ostatnio wziąłem się za:

Ostatnia zbrodnia Stalina. 1953: Spisek lekarzy kremlowskich autor Jakow Rapoport.

"„Mordercy w białych kitlach” – tak 13 stycznia 1953 roku w komunikacie agencji prasowej Tass nazwano grupę lekarzy, aresztowanych pod zarzutem pracy dla zachodnich agencji wywiadowczych i uśmiercania pacjentów. Tak rozpoczęto prowokację o charakterze antysemickim, która w zamierzeniu Stalina miały doprowadzić do kolejnej czystki w partii, środowiskach naukowych i artystycznych. Zamiarów nie zrealizowano, 5 marca 1953 roku przerwała je śmierć Józefa Wissarionowicza.
Autor, jeden z oskarżonych, w sugestywny sposób przybliża Czytelnikowi piekielną atmosferę śledztwa w sprawie „spisku lekarzy”, oddaje duszny, niszczący ludzi klimat antysemickiej histerii, z nienawiścią do „potworów w ludzkim ciele” i panicznym strachem przed przedstawicielami świata medycyny.
Na kartach książki znajdziemy, świetnie nakreślone, sylwetki osób, które odegrały haniebną rolę w owych wydarzeniach, ale też osób niezłomnych, dzielnych lub po prostu przyzwoitych, co w naznaczonych terrorem czasach Stalina stanowiło formę odwagi."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/02/18 22:32 #415223

Od czasu do czasu czytam coś z beletrystyki Waldemara Łysiaka. Przedostatnio to była sensacja o tytule "4" (czterech nieustraszonych z Chuckiem Norrisem i księdzem Mateuszem w jednej osobie na czele), a ostatnio "Satynowy magik". Pisarstwo WŁ jest trochę irytujące ze względu na pretensjonalny miejscami język i mentorski ton nie zawsze mający uzasadnienie ale akcję to potrafi on skonstruować, mimo że tym razem daleko jej do awanturnictwa "4". Bo "Magik" właściwie jest moralitetem, a nie powieścią akcji.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/03/04 21:54 #415446

Coś z literatury faktu, pozornie w oderwaniu od bieżących napięć na najbliższym wschodzie. "Z mocy bezprawia" Wojciecha Sumlińskiego jest zapisem jego spotkania z karzącym ramieniem bezpieki, w szczególności WSI, o której napisał kilka tekstów. Niezawisłe sądy też dołożyły swoje. Jako fantastyka na horror nadawałoby się ledwie, ledwie natomiast jako zapis rzeczywistości szokuje. Można oczywiście mieć wątpliwości odnośnie prawdziwości relacji ale liczne kopie dokumentów i konfrontacja z innymi faktami raczej te wątpliwości rozwiewają. Jest jeszcze wątek prezydencki ale nie będę go rozwijać w obawie przed ogniami piekielnymi. Ewentualnie mogę to zrobić w temacie "Polityka".

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator