HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/03 09:58 #266534

Witam rozglądam się za zegarkiem w sieci trafiłem na kilka sztuk ale żeby było ciekawiej i fajniej się kupowało pomyślałem sobie, że zapytam Was tutaj, który Wy sami byście wybrali gdybyście byli w roli kupującego :)

4 typy:

Esprit
Lotus
Lotus
Festina

I jak je oceniacie, który Wam bardziej się podoba :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/03 10:50 #266548

Zdecydowanie Lotus-y odpadają... Wg. mnie nr 1.Esprit jest najciekawszy. 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EXIT MIUSIC.

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/03 10:56 #266550

Jakiś czas temu prawie kupiłem Festinę ale ostatecznie wybór padł na Adriaticę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Myryad Z110 → Nordost Enchantress → Myryad MP100 → Albedo Flat One → Myryad MA360 → Belden H1000 + Monster XPHP → Monitor Audio GS20
Myryad Z130 → Sonic Link Red ──────↗

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/06 21:23 #267323

Najbardziej podoba mi się ESPRIT, Lotusy znacznie mniej bo wyglądają jak z kategorii unisex (tak, tak jest taka kategoria), natomiast styl Festiny absolutnie nie dla mnie, choć muszę przyznać, że elegancji mu nie brakuje, jednak do takiego zegarka wszystko inne też musi być w podobnym stylu.

Jakiś rok temu też szukałem zegarka który miał mi się przede wszystkim podobać, wyglądać sensownie, być w miarę dobrej klasy, mieć kilka bajerów, nie kosztować majątku i mieć bezwzględnie niebieską tarczę. Wybór padł na Lorus-a RF 345 AX 9, czyli "pod markę" Seiko, które dostarcza mechanizmy. Jestem bardzo zadowolony i to za połowę tego co musiałbym zapłacić za podobnej klasy zegarek z napisem SEIKO.

A przy okazji - sensowne forum zegarkowe.
zegarkiclub.pl/forum/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/06 22:09 #267336

W 2001 roku kupiłem podobnego Timexa. Nie było by nic w tym ciekawego gdyby nie to ,że chodził na jednej baterii aż 7 lat ,w sklepie też przecież poleżał chwilę. Pochodziłby pewnie jeszcze dłużej ale już nie świecił w nocy i postanowiłem dać mu nowe "serducho" .Nawet przypadkowo udało się kupić identyczną baterię Panasonic. Ciekawi mnie straszliwie ile pochodzi na drugiej ,bo zawsze na tych pierwszych bateriach zegarki działają najdłużej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/06 23:59 #267379

Ja do swojego też kupiłem baterię ale nie wiem jak otworzyć kopertę bo nigdzie nie ma żadnego miejsca na wetknięcie czegokolwiek i chyba przyjdzie mi iść do porządnego serwisu bo do punktu nabijania zapalniczek i dorabiania kluczy nie zamierzam. Zabawne jest to, że wspomnianej baterii mimo odwiedzenia chyba 10 wypasionych sklepów z zegarkami wielce szacownych marek, baterii która z tego co się dowiedziałem, używana jest dosyć powszechnie w innych markach - ni chu chu. Nie ma, nie wiem, nie znam, nigdy nie było itp. odpowiedzi. Mocno zawiedziony, stojąc na przystanku spostrzegłem szyld - Zegarmistrz, wszedłem, blat okienka pamiętał chyba gomułkę, pan w mocno średnim wieku pokazał mi to czego bez sensu szukałem w wymuskanych salonach, nawet w dwóch wersjach, zwykłej i tzw. srebrowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/08 07:39 #267648

Czyli jednak można powiedzieć, że Esprit podchodzi Wam i mi bardziej :) Timex'a ma mój brat więc nie mogę na tą markę narzekać :) Poza tym w dzisiejszych czasach :) każdy zegarek będzie chodził na jednej baterii kilka lat i według mnie takie minimum to 3 lata. Inna rzecz, że bateria kosztuje około 7-8zł więc taki ewentualny co trzyletni wydatek nie będzie kryzysem w budżecie domowym:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/08 10:00 #267659

Proponuję abyś jeszcze sprawdził tutaj : www.wzaleski.pl/

Mają bardzo ciekawy wybór.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..... Warszawa da się lubić ja Ją kocham to pewne i wogóle i w szczególe i pod każdym innym względem ....

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/11 16:48 #268283

Ja zamówiłem sobie ten model, tylko troszkę taniej 8)
www.e-zegarek.pl/PK4qrX2nAdEgQU3 ... XcbGKZqDUR

Jeszcze nie wiem czy sobie go zostawię czy sprzedam :) , zależy jak będzie leżał na ręce :)

Ten Espirit ładny, zdecydowanie najładniejszy z wymienionych przez Ciebie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2008/10/11 23:52 #268363

Kup coś używanego, ale z duszą.
:wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zegarki jaki kupić co i jak :) 2022/02/02 11:01 #451115

Wykopuję wątek bo ostatnio naszła mnie ochota na nowy zegarek.

Na starcie odrzucam wszystkie marki które sprzedają głównie ciuchy, błyskotki, trzewiki i tego typu duperele. Odrzucam też amerykańce i szwajcary, a także japońce (choć Seiko i Citizen oraz ich podmarki to akurat bardzo sensowne produkty). Co zatem oglądam?

Junkersy i Zeppeliny, zerknąłem też na Kronaby i Skagena. No i mamy też kilka polskich opcji - G.Gerlach, Błonie, Xicorr, ale ten ostatni w sumie nawiązuje stylistycznie do sprzętów których fanem nigdy nie byłem choć model inspirowany warszawą M20 wygląda nieźle. Miałem swój typ w katalogu Błonie, ale potem zobaczyłem G.Gerlach PZL37 Łoś i ... ech, szukam powodów dla których nie powinienem go kupować (albowiem rwie me oko) i kupić coś (często znacznie tańszego) z np. Zeppelina.

Generalnie szukam czegoś w typie sportowo-aviatorowym, ale z mocnym akcentem retro.
Ma ktoś jakieś pomysły?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Zegarki jaki kupić co i jak :) 2022/02/02 11:23 #451116

A może smartwatch?

Gdyby nie to że mam poprzedni model, to pewnie bym brał.

Huawei

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zegarki jaki kupić co i jak :) 2022/02/02 11:42 #451117

Nadmienię tylko, że tytuł wątku traktuje o zegarkach, z akcentem na ZEGARKI.

Te urządzenia smartfonopodobne na rękę wcale nie są praktyczne, a ich główną funkcją jest zawracanie dupy i na dodatek wyglądaj jak plastikowe byleco.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Zegarki jaki kupić co i jak :) 2022/02/02 13:50 #451118

John 1.5 V napisał: Nadmienię tylko, że tytuł wątku traktuje o zegarkach, z akcentem na ZEGARKI.


Pamiętasz zegarki elektroniczne z czerwonymi wyświetlaczami?

Te urządzenia smartfonopodobne na rękę wcale nie są praktyczne, a ich główną funkcją jest zawracanie dupy i na dodatek wyglądaj jak plastikowe byleco.


No, jeżeli tytan to "plastikowe byleco", to ja nie mam więcej pytań.

A co do praktyczności i zawracania dupy, to kwestia osobistego ogarniania współczesnych technologii, jak mniemam.

No offence, rzecz jasna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Zegarki jaki kupić co i jak :) 2022/02/02 14:10 #451119

To nie kwestia ogarniania tylko zbędności pewnych rzeczy. Nie potrzebuję dostawać info wprost na rękę, że przyszedł mejl, powiadomienie na komunikatorze czy coś tam innego. Obejdę się też bez niezliczonych funkcji zaszytych w systemie operacyjnym. Nie mam ochoty też co chwila latać z tym do ładowarki. Smartwatch tylko dubluje (i to w ograniczonym stopniu) funkcję smartfonu i nie wnosi nic innego oprócz miniaturyzacji, a ta wcale nie jest mi taka niezbędna, skoro oswoiłem się z rozmiarem smartfona. Za chwilę zrobią smart-słuchawkę wkładaną do ucha. Nie szukam urządzenia które zastąpi wszystko. Lubię mieć rzeczy dedykowane konkretnym zadaniom.

Tak wygląda G.Gerlach PZL-37 Łoś.


A tu przegląd Zeppelinów i Junkersów.
zegarownia.pl/zegarki-zeppelin
zegarownia.pl/zegarki-junkers
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator