HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wątek rowerowy... 2009/01/31 15:31 #285038

sklep.rower.com/page.php?id=poradnik

dla zainteresowanych wielkoscia ram :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek rowerowy... 2009/01/31 15:41 #285041

bobiik napisał: sklep.rower.com/page.php?id=poradnik

dla zainteresowanych wielkoscia ram :wink:

Do tego rzeczywista wielkosc ramy mierzymy od srodka suportu do srodka polaczenie rur pod siedzeniem. Dlugosc tez mierzymy od srodka polaczen poszczegolnych rur. Stad te same rozmiary ramy daja inne rzeczywiste dla roznych producentow

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Wątek rowerowy... 2009/01/31 16:31 #285051

Najlepiej jest ,przymierzyc, rower. Mam 180 wzrostu i jezdze na 18calach :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek rowerowy... 2009/01/31 16:40 #285056

bobiik napisał: Najlepiej jest ,przymierzyc, rower. Mam 180 wzrostu i jezdze na 18calach :wink:

Wlasnie a ja przy 180 cm na 17'' przy dluzszym tulowiu. Stad te 23'' u Dyzmy sa zastanawiajace...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Wątek rowerowy... 2009/01/31 17:33 #285064

17 jest i u mnie do przyjecia :wink:
lepiej kupic rower o jeden rozmiar za maly i skorygowac za pomoca mostka i sztycy niz meczyc sie na za duzym.Wtedy juz nic nie pomoze. No i spadanie na gorna rure tez jest bolesne :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek rowerowy... 2009/02/01 11:07 #285140

He he , wiecie co , ja znam klientów którzy mając 185 cm wzrostu uzywają roweru z rama o rozmiarze 16 cali :wink: co nie oznacza , ze to prawidłowy dobór wielkosci ramy. Pewnie jakby sie kto zawziął to moze i jezdzic na rowerku przeznaczonym dla 6 latków :lol:
To czy ktos uzywa za małej ramy do jego wzrostu i za pomocą doboru sztyc, mostka itp próbuje cokolwiek skorygowac to juz jego wybór który dla mnie jest nieporozumieniem. Zreszta nie ma co dalej tego wałkowac. Poczytajcie ramki w linku powyzej . Prawda jest taka ze odpowiednia rama do 190 cm wzrostu jaki posiadam to w zaleznosci od rodzaju roweru 22 lub 23 cale i innego nie kupię. Bobiik, przeciez ja nigdzie nie powiedziałem ze chce kupic za duzy rower :lol: Cały pic polega na tym by kupic odpowiedni a nie taki by potem kombinowac ze sztycami itp. :wink: 21 cali które posiadam obecnie nie pozwala mi na zajęcie optymalnej pozycji wiec minimum które musze miec to 22 cale.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Wątek rowerowy... 2009/02/01 12:00 #285147

dyzma-69 napisał: Bobiik, przeciez ja nigdzie nie powiedziałem ze chce kupic za duzy rower :lol: Cały pic polega na tym by kupic odpowiedni a nie taki by potem kombinowac ze sztycami itp. :wink: 21 cali które posiadam obecnie nie pozwala mi na zajęcie optymalnej pozycji wiec minimum które musze miec to 22 cale.


Optymalna pozycja tzn?
Rozmiar ramy to jedno.Dochodzi jeszcze rozmiar gornej rury ktory nie jest ujety w romiarze :wink: Np Cube robi stosunkowo krotkie gorne rury w porownaniu z garym. I tak Cube i Gary przy jednakowym rozmiarze 18cali to zupelnie inna geometria rowerow. Na Cubie sylwetka bedzie bardziej wyprostowana , garym sportowa(bardziej meczaca na dluzszych dystansach.Takze trzeba patrzec sie nie tylko na rozmiar :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek rowerowy... 2009/02/01 12:20 #285152

bobiik napisał: Optymalna pozycja tzn?
Rozmiar ramy to jedno.Dochodzi jeszcze rozmiar gornej rury ktory nie jest ujety w romiarze :wink: Np Cube robi stosunkowo krotkie gorne rury w porownaniu z garym. I tak Cube i Gary przy jednakowym rozmiarze 18cali to zupelnie inna geometria rowerow. Na Cubie sylwetka bedzie bardziej wyprostowana , garym sportowa(bardziej meczaca na dluzszych dystansach.Takze trzeba patrzec sie nie tylko na rozmiar :)


Dokladnie. Trzeba sie przymierzyc, zmierzyc dlugosc nogi, ocenic swoja budowa czy jest proporcjonalna? I na koncu jednak usiasc na rower. Przejechac sie przynajmniej po ulicy. Podniesc przednie kolo o 15 cm w gore. Wlozyc piesc pomiedzy krocze i rame. Zapytac siebie gdzie i jak bedziemy jezdzili.

p.s. Dyzma wrzuc fotke siebie na rowerze z widoku z boku to ocenimy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Wątek rowerowy... 2009/02/01 12:41 #285157

Adamo_0 napisał:
p.s. Dyzma wrzuc fotke siebie na rowerze z widoku z boku to ocenimy


:-D
Temat staje sie troche niebezpieczny :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek rowerowy... 2009/02/01 13:00 #285161

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek rowerowy... 2009/02/01 13:57 #285166

bobiik napisał: Jeszcze jeden pomocny link

www.bikeboard.pl/index.php?art=46&d=porady&g=33


Tutaj znowu mamy te przeliczniki ale uwazam ze sa one zaawyzone.
Przeliczylem to dla MTB i do szosy.
W przypadku szosy na pewno wychodza niewlasciwe dane w wiem o czym pisze bo wychowywalem sie ;) na szosie.
Dobra rada jest( o czym pisalem) sprawdzian z kolem 15 cm od podloza.
Bledna czesciowo jest rada z ograniczeniem na sztycy bo to zalezy od producenta i sztyca jest czesto wymieniana.
Sposob 1 i 3 to wlasciwie sposoby na ustawienie prawidowej pozycji do juz dobranej ramy i sa godne polecenia aczkolwiek w sposob 1 moze sie nie sprawdzic przy ciezkim terenie- - ustawienie bedzie za wysokie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Wątek rowerowy... 2009/02/01 16:36 #285188

Zwał jak zwał :wink: Dla kazdego cos milego :) Obysmy byli zadowoleni z posiadanych rowerow i cieszyli sie jazda.Jak mowia -,,wszystko wyjdzie w praniu,,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek rowerowy... 2009/02/01 16:39 #285189

Oczywiscie ze rozmiar to nie wszystko ale chyba jest to jeden z najwazniejszych czynników prawidłowego doboru ramy do sylwetki rowerzysty. Po za tym jak juz wspomniałem miałem kiedys rame w rozmiarze 23 i leżała mi idealnie. Po prostu w przypadku ram o wielkosci 22-23 cale czuje się lepiej na takim rowerze i choc obecne 21 cali nie jest jakas tragedia to jednak widze niedoskonałosci w mojej sylwetce na rowerze spowodowane własnie zbyt małym rozmiarem a nie zła geometrią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Wątek rowerowy... 2009/02/01 16:42 #285190

Ja już odliczam czas do rozpoczęcia sezonu maratonem w Murowanej Goslinie. :wink:
Niebawem trzeba zacząc mocniej kręcic by złapac formę na poczatek sezonu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Wątek rowerowy... 2009/02/01 17:55 #285219

dyzma-69 napisał: Ja już odliczam czas do rozpoczęcia sezonu maratonem w Murowanej Goslinie. :wink:
Niebawem trzeba zacząc mocniej kręcic by złapac formę na poczatek sezonu.


Zycze b.dobrych wynikow, a przynajmniej zadawalajacych :wink: Chodzi przeciez o przyjemnosc z jazdy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator