HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/02 15:47 #15813

Roman, Kornik,
niecały rok temu zebranie grupy przedwzmacniaczy z przedziału 8-15 tys. w wielkich bólach obrodziło ilością sztuk trzech (test ukazał się w październiku), z czego 2 w chwili publikacji były na wylocie (wycofywane z produkcji) z czego 1 to był preamp lampowy.
Schodząc niżej (4-8 tys.) i zawężając poszukiwania tylko do lampowców widzę przed oczami czarną dziurę. Teretycznie na rynku moglibysmy się doliczyć może ze dwóch modeli (nie liczę produkcji rodzimego lampowego podziemia) bez żadnej gwarancji że one fizycznie sa u nas dostepne i do kupienia. Wprawdzie nie śledziłem rynku pod tym kątem w ostatnich miesiącach, ale tak czy inaczej jestem pesymistą jesli chodzi o taki test. Dwa preampy na krzyż (w kombinacjach z końcówkami) to moze sie okazać w sumie nudne. Ale Kornik, jeśli się podejmiesz, to ci będe kibicował.
Pozdro,
MM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

HFiM

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/02 19:17 #15860

ROMAN , wiesz że nie jesteś sam z ta petycją do Kornika. Popieram żarliwie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/02 19:22 #15863

=> BRODA
No właśnie bardzo chcę zmienić zdanie, dlatego nadal czekam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/02 20:40 #15884

  • NowY :-)
  • NowY :-) Avatar
  • Gość
  • Gość
Yo Kornik jakie ty te integry terz molestujesz?
Bo ja to bym chętnie zobaczył test nada 352- ujki:)
Wogóle chetnie bym zobaczył jakieś testy sprzetu w przedziale 2-4kzł. Może by tak jakieś cd?
A tak poza tym stwierdzam, że mogłoby się coś grubszego pojawić. Jak wtedy, gdy pan Stryjecki te 25 par kolumn testował. To było bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Rozumiem, że on już teraz zmądrzał i nie będzie mu się chciało tak męczyć z taszczeniem tego wszystkiego,ale mamy w końcu Kornika. Młody jest pasjonat i tak dalej.
Życze pomysłowosci i chęci. No i oczywiście najważniejszego mianowicie CHĘCI WSPÓŁPRACY ZE STRONY DYSTRYBUTORÓW:);)
Pozdrawiam wszystkich :) Krzychu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/02 21:54 #15902

No to mam dla Ciebie dobrą wiadomość, 352 będzie w tym samym teście co Rotel RA-03. Ale się wstrzeliłem!! Teraz testuję integry z przedziału 4000-8000 zł. Może macie jakieś typy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/02 22:09 #15909

  • NowY :-)
  • NowY :-) Avatar
  • Gość
  • Gość
Normalnie Kornik tyś moim wybawcą. A ja już sobie w brode plułem, że o rotelu 03 zapomniałem napisać:)
Wielkie dzięki :)
To się nazywa profesjonalizm. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/02 22:57 #15924

>>> Kornik
Co powiesz na: A A Puccini, CEC, Cairn4808, Radmor Amplifikator, TACT 2125, THULE IA 150B, coś z ATOLLA, VINCENTA nie wspominajac o rodzimych konstrukcjach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/06 17:30 #16537

mariusz m. napisał: Schodząc niżej (4-8 tys.) i zawężając poszukiwania tylko do lampowców widzę przed oczami czarną dziurę.

nieeeeee.........

mariusz m. napisał: (...)(nie liczę produkcji rodzimego lampowego podziemia).

Właśnie - a może o lampowym podziemiu? Niekoniecznie test jako taki, z kółeczkami, kropeczkami, ale subtelnymi sugestiami i dużą ilością treści do "czytania między wierszami"?

mariusz m. napisał: Ale Kornik, jeśli się podejmiesz, to ci będe kibicował.

KoRnik. Podejmij się. Normalnie kurde podejmij się. Też będe kibicował :)

Przy okazji - test nada 352 bardzo mnie ucieszy. No bo jeśli nie lampa (mhm, póki co brak płynności), to może właśnie nad będzie dla mnie ok? Chętnie poczytam, a kto wie, może posłucham...

A wracając do testów - może ponownie superbudżetowe CD? Podobno w tanich CD-kach widać największy postęp w ciągu ostatnich paru lat.

I zdecydowanie hi-end. Tu kończy się "punktowanie" sprzętu, a zaczyna --- ROZMOWA z czytyelnikiem? Po takiej lekurze żywiej płynie krew i przypominają się słowa reklamy NIKE: "There is no finish line". Baaaaardzo lubię hi-endowe recenzje.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Get rich or die trying.

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/06 17:47 #16539

Post Scriptum
A jeżeli chodzi o konkrety: Jolida JD 102B (że też nie było recenzji razem z Cayin-ami i Pocahontas), z producentów: Luxman, Usher, Esa, Qba, Cabasse, Celestion w przedziale 2-6 tysiaków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Get rich or die trying.

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/06 22:09 #16585

Tanie źródła - porównanie budzetowego CD z budżetowym DVD np do. 1000zł lub 1000 - 2000. Ciekawe czy gwałtowny postęp DVD przegonił zapuszczające się w niszę CD?

Pozdrwiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha/VdH/Audiowave

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/09 12:28 #17020

Piszczel napisał: Tanie źródła - porównanie budzetowego CD z budżetowym DVD np do. 1000zł lub 1000 - 2000.

Zapomnij, redakcja prówna CD + CD odtwarzane na DVD. Następnie porówna muzykę na CD z Dolby Digital 5.1 i w konkluzji stwierdzi że nie rozumie czym ludzie się podniecają skoro stare CD jest takie dobre ;-) Że kino to owszem może być ale żeby muzykę w 5 kanalach... ? Przecież to zacofanie ;-))) No i to jest passe
pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdr

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/09 21:01 #17125

pasuje ocenic mocno popularne multiformatowe DVD Pioneera 575 - klocek za mniej niz 1000 zł.

A specjalnie dla mnie DVD Denona 2910.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/09 22:25 #17134

A ja bym jeszcze zaproponował do testu lampy francuskiej Kory. Bardzo miło zagrały na AS z Trianglami... Zupełnie niemęcząco, tak bez zobowiązania. Pełny relaks. A i ceny bez ekstrawagancji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem"

www.sir-szkolenia.pl

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/10 20:57 #17335

A może coś z innej półki.Trochę techniki z grubsza można by liznąć.Ci zieloni zrozumieli by dlaczego trafo musi być jak garnek,żeby bas był piękny.Z kąd dokąd i którędy płynie sygnał i co ma wpływ na jego brzmienie,no i w ogóle...wszystko w małych odcinkach.Fajne to by było.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

"Koncert życzeń czytelników hi-fi i m" 2005/03/10 21:52 #17359

"Zapomnij, redakcja prówna CD + CD odtwarzane na DVD"

Właśnie o to mi chodzi. Płyty CD na tanim CD (są takie jeszcze?) i na tanim DVD. Czy do budżetowego Stereo wystarczy DVD. Mamy jedno źródło, które jest wystarczajace (a może nie). Chodzi mi ot żeby CD i DVD były z tego samego przedziału cenowego.

Pozdro[/i]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha/VdH/Audiowave
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator