HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Szlachetne zdrowie 2008/10/16 20:25 #269092

A propos okladow z herbaty, jak to jest, zalac herbate wrzatkiem i... maczac torebki w "herbacie" i cieple klasc na oczy, czy cieplo/wilgotnosc nie jest wazne a chodzi o sama herbate?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.

Szlachetne zdrowie 2008/10/17 19:21 #269243

resspEct_84 napisał: A propos okladow z herbaty, jak to jest, zalac herbate wrzatkiem i... maczac torebki w "herbacie" i cieple klasc na oczy, czy cieplo/wilgotnosc nie jest wazne a chodzi o sama herbate?


Trzeba normalnie zaparzyć herbatę lub rumianek a zużyte torebki, najlepiej jeszcze ciepłe, położyć na powieki. Trzymać dopóki się nie znudzi.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szlachetne zdrowie 2008/10/17 23:34 #269278

Dzisiaj poszedłem do apteki po moje wspomagacze.
Poprosiłem o tussi, na co usłyszałem: tylko na receptę ! szczęka mi opadła bo zawsze było bez..to był szok! :evil:
Co teraz? znacie jakieś lekarstwa zawierające efedrynę bez recepty?
SSRI już mi się skończyły, a nie widzi mi się iść do lekarza.
Z góry dzięki.

Ps. w razie czego można na pw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szlachetne zdrowie 2008/10/18 02:54 #269291

też biorę SSRI i jeszcze inne mózgoskręty:). Drogie te leki trochę, ale swoje robią. Alkoholu w żadnych ilościach nie spożywam, nawet słabego piwa. I nie palę. Zdrowo się odżywiam od prawie zawsze. A mimo to i tak mi się w głowie zryło trochę....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nad C320+Nad C521i+Amc T7+Koda K-2000B

Szlachetne zdrowie 2008/10/18 11:24 #269309

Po co wam te lekarstwa z efedryna?

pl.wikipedia.org/wiki/Efedryna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Szlachetne zdrowie 2008/10/18 13:17 #269318

Adamo_0 napisał: Po co wam te lekarstwa z efedryna?


Efedryna jest składnikiem syropu i tabletek przeciwkaszlowych- to normalnie, a nie normalnie to taki red bull x100.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szlachetne zdrowie 2008/10/18 13:33 #269320

Prawda napisał:

Adamo_0 napisał: Po co wam te lekarstwa z efedryna?


Efedryna jest składnikiem syropu i tabletek przeciwkaszlowych- to normalnie, a nie normalnie to taki red bull x100.


To ja wiem stad sie pytam czy kaszelek Was meczy czy speed'a potrzebujecie :)
Obawiam sie ze to drugie a jesli tak to chyba temat ten nie dla Was :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Szlachetne zdrowie 2008/10/18 16:03 #269332

Adamo_0 napisał: ... To ja wiem stad sie pytam czy kaszelek Was meczy czy speed'a potrzebujecie :)
Obawiam sie ze to drugie a jesli tak to chyba temat ten nie dla Was :)


Na razie nie ale po wystąpieniu się skutków ubocznych jak najbardziej. Jedynie w przypadku przedawkowania istotnie ten wątek nie będzie dla nich:

=========================================
nieprawidłowości kardiowaskularne: tachykardia, arytmia serca, choroba wieńcowa, wazokonstrykcja, nadciśnienie;
zmiany dermatologiczne: zaczerwienienie skóry, pocenie się, trądzik (wysypki skórne);
rozstrój żołądkowy: nudności, utrata apetytu;
układ moczowo-płciowy: zwiększone wydalanie moczu z powodu zwiększonego ciśnienia krwi;
układ nerwowy: niepokój, chaotyczność (zmieszanie), bezsenność, umiarkowana euforia, manie i halucynacje (rzadko, pod warunkiem wcześniej występujących psychicznych zaburzeń), wrogość (drażliwość), mrowienie (nieudokumentowane), paranoja, pobudzenie psychomotoryczne (zwłaszcza kiedy przyjmowana z kofeiną);
układ oddechowy: duszności, obrzęk płuc;
inne: podniesiona średnio o 1°C temperatura ciała (działanie termogeniczne), zawroty głowy, ból głowy, drżenie (zwłaszcza rąk), hiperglikemia, suchość w ustach.
Przedawkowanie może prowadzić do śmierci, aczkolwiek w przypadku zażycia zalecanej dawki rzadko występują efekty niepożądane.

Przyjmowanie wysokich dawek efedryny może prowadzić do uszkodzenia mózgu z powodu ciągłego oddziaływania na neurotransmitery; może także powodować uszkodzenia naczyń krwionośnych z powodu towarzyszącego nadciśnienia. Efedryna może powodować zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz psychozy paranoidalne. Badania na zwierzętach wskazują na możliwość uszkodzeń mózgu, mogących prowadzić do "tików" podobnych do występujących w chorobie Parkinsona. Istnieją podejrzenia nadwrażliwości na efedrynę u osób przyjmujących ją wcześniej
=========================================
(za Wikipedią)

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szlachetne zdrowie 2008/10/18 16:32 #269336

Właśnie dlatego wprowadzili recepty. Ktoś się w końcu pokapował w MZ, że syropik za 7 zł daje takiego kopca.
Może to i dobrze, boję się tylko że młodzież zacznie znowu kombinować z innymi używkami.

Efedryna ma jeszcze jedną niebezpieczną właściwość:
tolerancja organizmu na ten związek zwiększa się w niemiłosiernym tempie.
Dlatego może być niebezpieczna.

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szlachetne zdrowie 2008/10/26 22:25 #270609

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Ale o ile mniej więcej wiadomo jaki powinien być materac, to na temat poduszki opinie są często sprzeczne. Tak jak sprzeczne ze sobą są jej pożądane własności przy spaniu na plecach i na boku. W pierwszym przypadku powinna być w miare płaska i miękka. W drugim wyższa i raczej twarda.

Jakie są Wasze opinie/doświadczenia w tym względzie: kształt, materiał, twardość? Sam używam lateksowej, która mięknie pod wpływem temperatury ale od pewnego czasu pobolewa mnie szyja. Być może m. in. wskutek siedzenia przed komputerem ale spać na właściwej poduszce trzeba tak czy inaczej.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szlachetne zdrowie 2008/10/26 23:31 #270624

A no właśnie, od kilku lat wolę spać bez poduszki, chyba od momentu zakupu dobrego materaca, który świetnie dopasowuje się do ciała. I to nie tylko leżąc na plecach, ale też na boku. Poduszkę mam, ale dość cienką i twardą, znacznie wygodniejszą od tradycyjnych, w których głowa się zapada aż trudno oddychać ;) Ważne, żeby poduszka nie odkształcała się, ale stanowiła podporę. Moja np. jest prostokątna i jest wypełniona czymś w rodzaju gąbki.
Zauważyłem też, że mój materac potrafi nawet działać terapeutycznie, czasami kładę się dosłownie na kilkanaście minut z jakimś bólem, zmęczeniem czy inną dolegliwością, a wstaję w dużo lepszej kondycji :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szlachetne zdrowie 2008/10/27 07:51 #270637

poduszki to trzeba zmieniać, bo się wyrabiają, wszystko zależy od geometrii od ramion w górę właściciela

ja lubię duże i miękkie

na sen najlepszy jest ruch na świeżym powietrzu przed spaniem, dla mnie zagadką jest to, że rewelacyjnie śpi mi się nad morzem- dość trudny sposób..

i dobrze mi robi zegar ze świecącymi cyframi, rzut oka i wiem, poza tym uwielbiam bezgłośność takich ustrojstw- obecność tych cyfr całkowicie zastępuje mi budzikowy dzwonek

a pobocznym fajnym tematem jest to że miewam świetne sny 8)
tu moja kiepełe we śnie jest istnym artychą reżyserem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szlachetne zdrowie 2009/04/21 21:57 #294068

Panowie, znacie jakis naturalny sposob na obnizenie cisnienia? Na chwile obecna mam 193/75.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.

Szlachetne zdrowie 2009/04/21 22:07 #294069

na jakim tle to nadcisnienie?

bo jak na tle nerwowym na co moze wskazywac prawidlowe rozkurczowe ale podwyzszone skurczowe, to wiadomo, trzeba pewnie uspokoic uklad nerwowy.

ale jesli inna jest przyczyna to sprawa sie komplikuje.

dobrze, ze nie masz wysokiego rozkurczowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Szlachetne zdrowie 2009/04/21 22:13 #294070

zentaur problemy z cisnieniem mam od kiedy przestalem uprawiac sport. Niedlugo czeka mnie dluzsza wizyta w szpitalu, tymczasem czacha mi peka. Lekow na obnizenie cisnienia nie wzialem z Pol...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator