fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Co nowego na półce

Re:Co nowego na półce 2020/11/25 10:28 #449619

• Adam Szulc
  • Adam Szulc Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Otrzymane podziękowania: 93

wdehe napisał: Jak to jest , że nikt nie pisze o nowym AC/DC POWER UP?

Zapewne są dwa główne powody:
a) Większości nie chce się pisać o niczym, a zwłaszcza o muzyce.
b) Mniejszość, której chce się pisać, zwłaszcza o muzyce, nie uważa tej płyty za godną uwagi.

Ja należę do b), zgodnie z grupą krwi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jerzy Gondol

Re:Co nowego na półce 2021/01/17 12:13 #450015

• Adam Szulc
  • Adam Szulc Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Otrzymane podziękowania: 93
Tym razem jestem opóźniony w rozwoju tylko o pół roku. "Arctic Riff" Trio Marcina Wasilewskiego i Joe Lovano miał premierę w czerwcu 2020 r., u mnie na szeroko rozumianej półce wylądował przedwczoraj. Słucham drugi raz z takim samym zadowoleniem jak za pierwszym czyli w średniej strefie stanów wysokich. Od dawna zauważyłem, że jeżeli jakaś płyta za bardzo mi się nie podoba za pierwszym razem, to za drugim razem często wręcz przeciwnie. W drugą stronę to też działa ale chyba z mniejszą intensywnością. Pewnie dlatego, że byle co mi się nie podoba od pierwszego słyszenia.

Najprzyjemniejszy jest pierwszy utwór (Glimmer of Hope), bo działa prawo inżyniera Mamonia. Klasyczne trio Marcina, klasyczny Joe Lovano (w wersji łagodnej), klasyczny ECM. Teraz słucham chyba całkowicie improwizowanego Cadenza i podoba mi się bardziej niż za pierwszym razem. A takie całkowicie improwizowane są na płycie jeszcze trzy numery, więc żartów nie ma. Po prawdzie wolę takie jak wspomniany Glimmer of Hope (lata robią swoje) ale gdyby na płytę składały się wyłącznie tego typu numery, to chyba bym się trochę wynudził.

Płyty fanom nie trzeba polecać, nie-fanom też nie, bo pewnie nie kupią. Najwyższa jakość nagrania jest oczywistą oczywistością, nienajwyższa jakość pudełka też. Kiedyś płyty ECM były dwa razy droższe i miały dobre również pudełka. Nie wiedziałem, że to one tak podbijały cenę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jerzy Gondol
Ostatnio zmieniany: przez Adam Szulc.
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator