HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Boxy wielopłytowe 2007/05/16 13:00 #167189

Dobiasz napisał: ... Inna dziewiąta Ci się przyda, bo akurat ta pod Norringtonem to porażka ;-)


Już jestem po pierwszym przesłuchaniu (z przerwami na inny nowy nabytek - William Parker & The Little Huey: Creative Music Orchestra; co za bezpretensjonalny tytuł swoją drogą) i nie nazwałbym jej porażką. Słuchałem porządnie, to znaczy po kolei (zamiast rzucić się od razu na V i IX, potem VII i III) i może przyzwyczaiłem się do norringtonszczyzny. Wykonanie Dziewiątej jest dość lekkie i frywolne, a przez to inne od pozostałych jakie znam, ale słucha się bardzo dobrze. Choć pozycja Furtwanglera pozostała niezagrożona.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boxy wielopłytowe 2007/05/16 13:06 #167190

A tempo finału Ci nie przeszkadza?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boxy wielopłytowe 2007/05/16 14:30 #167207

Dobiasz napisał: A tempo finału Ci nie przeszkadza?


Hmm, a powinno? Posłucham jeszcze raz (nawet nie pamiętam czy było szybsze czy wolniejsze od innych), ale nie sądzę, żeby zaczęło. Tempa, a właściwie ich zmienność, to mi przeszkadzały w Savallowskim "Requiem", ale już sie przyzwyczaiłem. A w Beethovenie mam już za sobą Gardinera i Furtwanglera: dwie tempowe skrajności w Piatej.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boxy wielopłytowe 2007/05/16 14:49 #167213

Hmm, a powinno? Posłucham jeszcze raz (nawet nie pamiętam czy było szybsze czy wolniejsze od innych)


Jedno z najwolniejszych nagrań finału w historii fonografii. Ja nie jestem tego w stanie znieść. Ale jeśli nie zauważyłeś, to... albo Ci nie przeszkadza, albo... mówimy o dwóch różnych nagraniach ;)

Ja mówię o tym:



A jest jeszcze to, nowsze, którego dotąd nie słyszałem:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boxy wielopłytowe 2007/05/22 22:16 #167967

Dobiasz - z tego boxu trzeba słuchać 2. i 8. reszta to tylko jako bonus do tego (w tej cenie warto kupić dla tej jednej płyty, a resztę traktować jako 'alternative take'). pozdr
adam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

naim, harbeth, md, project, beyerdynamic, grado, koss, apple, audioquest, totem, reason

Boxy wielopłytowe 2007/05/23 07:51 #167984

Z którego z tych dwóch?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boxy wielopłytowe 2007/05/27 22:29 #168591

Moje boxy

1. LABORATORIUM - bardzo fajne wydanie, liczne bonusy, polecam !
2. EXODUS - jw - raczej dla fanów art-rocka
3. KACZMARSKI - mam Syna Marnotrawnego, ale chyba dokupię, to co pomaton wydał ostatnio
4. GRECHUTA - majsterszyk, nie byłem fanem MG, ale powaliła mnie jakość tego wydawnictwa.
5. DEEP PURPLE - The Bootleg Series 1984-2000 - razi słaba jakość dźwięku (nawet jak na bootleg ...)
6. STRING CONNECTION - 3 CD, ale nie wszystkie płyty są tu reprezentowane ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boxy wielopłytowe 2007/05/28 12:34 #168664

Witam,

jeśli ktoś nie ma - gorąco polecam:
Clara Haskil, "The Legacy" 12 CD Phillipsa.
Ostatnio było na Allegro (nikt nie kupił...). Ja tam bym nie sprzedał.
Wystawiał antykwariat z dworca W-wa Śródmieście.
Naprawdę nie siedzę u nich w kieszeni, a box wart grzechu.

pozdrawiam wszystkich

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boxy wielopłytowe 2007/05/31 20:25 #169314

MERZBOX

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boxy wielopłytowe 2007/05/31 20:45 #169317

Dobiasz - pisałem o vergin classics. resztę symfoni warto uzupełnić w kolekcji innymi wydaniami, jeśli oczywiście lubisz LvB.

PS polecam Ci książkę napisaną z wielką pasją o betowenie. może nie jest to skarbnica wiedzy, ale warto przeczytać. mały drobiazg za to świetny język i bardzo przystępna - "życie beethovena" autorstwa Romain Rolland.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

naim, harbeth, md, project, beyerdynamic, grado, koss, apple, audioquest, totem, reason

Boxy wielopłytowe 2007/05/31 22:26 #169338

@parmenides
Rollanda czytałem jakieś 15 lat temu, kiedy zaczynała mi się faza na Beethovena.

Co do uzupełniania - samych kompletów symfonii mam kilka, nie licząc nagrań pojedynczych (głównie 3, 5 i 9) :-P

Obecnie już tak za LvB nie przepadam, jak kiedyś. Ale stara miłość ponoć nie rdzewieje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boxy wielopłytowe 2017/11/07 15:04 #439956

Niedawno ukazał się wartościowy zestaw z muzyką Tima Buckleya.
Zawiera osiem płyt; siedem kolejnych wydawnictw Buckleya (lata 1966 - 1972) oraz ósmy dysk "Works In Progress" z alternatywnymi odsłonami studyjnych kompozycji.
Co ciekawe, w zestawie dostajemy, do tej pory trudno dostępne (i drogie) albumy "Starsailor" oraz "Blue Afternoon", niewznawiane na cede od 1989 roku.
Jeśli nie znacie tej kapitalnej muzyki lub dopiero kompletujecie nagrania Tima Buckleya, to nie ma się nad czym zastanawiać - polecam.

www.discogs.com/Tim-Buckley-The-Complete...ion/release/11045049

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator