HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2012/05/18 02:21 #392246


Słucham, ale nie chcę się przyznać że właściwie nie wiedziałem, że tą słynną pościeloove to właśnie Donna Summer tak sugestywnie wyjęczała :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2012/05/18 17:13 #392263

raczer napisał:


Słucham, ale nie chcę się przyznać że właściwie nie wiedziałem, że tą słynną pościeloove to właśnie Donna Summer tak sugestywnie wyjęczała :-D


Wczoraj zmarła

[*]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2012/09/21 15:28 #396285

Konio napisał: Tak sobie przeglądałem tematy "Czego aktualnie słuchacie?" i "Co wam gra?" i muszę przyznać,że duża część wymienionych tam płyt to powiedzmy pozycje mało popularne i dla większości nieaudiofili trudno przyswajalne. Ciekaw jestem czy w waszych Cdkach lądują czasem płyty typowo popowe (lub produkcje z gatunku kiczowatych).

Żeby nie było przyznaje ,że właśnie słucham jakiegoś "Best Of Mariah Carey"(co Ona z siebie teraz zrobiła :? ) a już szykuję się na "GOLD" Abby.


ja słucham, ale chce się przyznać do ostatnio słuchałem non stop Thousand Years Sting oraz Dire Straits Your Latest trick.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/02/21 09:43 #406091

Wstydzić z pozoru nie nie ma się czego ale:
1. Słucham tego co najmniej już po raz dziesiąty (a i obrazek oglądam).
2. To reklama portugalskich linii lotniczych TAP (De Braços Abertos - otwarte ramiona jest ich sloganem).
3. Chór ciotek i wujów na końcu składa się chyba z pracowników TAP.

Mariza (Portugalia), Paulo Flores (Angola) i Roberta Sá (Brazylia):



Poza tym jakiś czas temu spodobała mi się ta piosenka:


Wbrew powszechnym opiniom Teach me tiger śpiewa April Stevens a nie Marylin Monroe. To bardziej przyzwoita wersja od tej poniżej (na drugim miejscu, bo z wspomnianym błędem w opisie):


Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/05/09 10:30 #408163

Znowu nie jestem pewny czy nie wpadam tu na krzywy ryj ale jest w tej piosence trochę kiczowatości, przynajmniej w sensie wagnerowskim. Charlies kryją się po krzaczorach, broń odmawia posłuszeństwa ale męska Walkiria przychodzi z pomocą.

Stan Ridgway i Camouflage:



Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/16 19:16 #412855

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Po ostatnich podejrzeniach, które padły na dwóch kolegów o przesłuchanie w całości (!?) niejakiej Beyonse i tym szlachetnym wątku, warto go na chwilę odświeżyć.

Nie jestem pewien czy mój auto-donos jest wystarczająco mocny, ale niech tam...




Mam ten winyl (przez Muzę wydany, stan miętowy i to od dnia pierwszego wytłoku) i niedawno odkurzyłem go sobie nie bez przyjemności.
(Polsko- Zachodnia wersja "Alice in Wonderland" , scenariusz i reżyseria Jacek Bromski, Jerzy Gruza, muzyka Henri Seroka, rolę Alice śpiewała Lulu)
To świetnie brzmi(!), jak na Muzę nawet genialnie.
Piosenki zgrabne i dobrze zaśpiewane a np. fragment "The Elevator" gdyby wtedy Kraftwerk wydał na swojej płycie , nikt by nawet nie zauważył, że coś nie tak.

Dlaczego więc tutaj ten wpis?
(A bo ja to wiem?)
Chyba chciałem się odstresować po ostatnim Braxtonie ("Quartet/Quinet NYC 2011" - maaaasakryczne jak mawiają młodsze roczniki ;) )
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/16 19:42 #412858

W temacie bejons na wszelkie pytania odpowiem tylko w obecności mojego adwokata
A teraz ja i pinokio musimy coś jeszcze raz obejrzeć. :blush:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/17 19:30 #412891

Arka Noego (taki zespół był z dzieciakami)) startuje w playerku, celem zaciągnięcia się świątecznym klimatem i co by się łatwiej klikało w sklepach internetowych. Fajnie wydana płytka tak chyba z 10 lat temu kupiona w kiosku RUCH razem z gazetą :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102
Ostatnia edycja: przez robin102.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/18 15:31 #412936

Nie przyznam się do tego, że słucham Smerfnych hitów;)






______________________
Skoncentrowane ćwiczenia przywrócą Twoją sprawność www.silfit.pl/rehabilitacja-fizjoterapia/ Skontaktuj się już dziś!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kandra.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/18 17:41 #412938

"Camuflage" to faktycznie typowy US kicz w krystalicznej formie => tandeta i obciach na maksa ale...to pikuś przy Justin Biber :evil: podobno są kraje gdzie ma być zakaz jego koncertów i publicznego odtwarzania jego twórczości bo... to łamanie Konwencji Genewskiej B) / :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/18 19:23 #412946

Przypomniała mi się Vogońska poezja z książek Douglasa Adamsa, tortura podczas słuchania chyba podobna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/18 19:41 #412948

Ja mam takiego "idola" z lat młodości-austriacka odpowiedź na Space Oddity Bowiego:

Przyznam się że kupiłem niedawno nawet jego płytę i ze łzą w oku czasem jej słucham.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez urbanator.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/18 23:04 #412976

Patrick napisał: "Camuflage" to faktycznie typowy US kicz w krystalicznej formie => tandeta i obciach na maksa


Nie byłbym taki pewny. Teledysk na pewno jest zrobiony z przymrużeniem oka, te chórki raczej też.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/19 12:53 #412985

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał:

Patrick napisał: "Camuflage" to faktycznie typowy US kicz w krystalicznej formie => tandeta i obciach na maksa

Nie byłbym taki pewny. Teledysk na pewno jest zrobiony z przymrużeniem oka, te chórki raczej też.
Pozdrawiam


Oczywiście, jak chodzi o wykonanie (dobrze w teledysku zagrana "powaga twardziela po przejściach") i tekst (cedzony zimno, przez zęby) - to na pewno co najmniej "przymrużenie oka" jeśli nie dosadna ironia z postaci twardych charakterów i dzielnych (big) marines, wykreowanych przez kiczowate do bólu filmy produkowane hurtowo, głównie o wojnie wietnamskiej z takimi tuzami aktorstwa jak Sly, Arni czy Chuck.
A forma? Często za pomocą kiczu lub pastiszu podkreśla się zaplanowaną ironię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Czego słuchacie a nie chcecie się przyznać.... 2013/12/19 13:48 #412990

Otóż Koledzy moje obserwacje tambylców na miejscu wskazują na to że taki rodzaj sztuki jest bardzo dobrze przyswajany przez tamtejszą ludożerkę => podstawowa różnica między nami a USAninami jest taka że nasz multikulturowy pararząd robi wszystko żeby ludożerce wybić z głowy narodowość a ówcześni jako metodę na Kowalskiego mieli budowanie jego Wielkiej Amerykańskiej Tożsamości i w tym celu te wszystkie filmy o sprawiedliwych wojnach w których US Marines heroicznie bronią świata i sprawiedliwości. Dżonu z Oregonu czy opalony Sammuel z NO mieli być dumni z tego że mają metkę Made in USA...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator