HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zagadki muzyczne 2015/11/24 10:52 #428569

A ja podpowiem, że hit, o który pyta Iro jest najprawdopodobniej odpowiedzią na połowę mojej zagadki. Chyba, że chodzi o pewien brytyjski zespół specjalizujący się w coverach bez podawania autora, który z definicji musiał mieć największe hity.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2015/11/24 12:24 #428576

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Nie, nie jest brytyjskim.
Zaś na słynnej płycie z hitem światowym na 5/4 są jeszcze kawałki na 6/4 i 9/8 ....na 10/8 nie znalazłem... w opisach oczywiście :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zagadki muzyczne 2015/11/25 10:10 #428605

Adam Szulc napisał: Zespół można byłoby nazwać pierwszą polską supergrupą ex-post, ponieważ kilku jego członków odegrało naprawdę znaczącą rolę w rozwoju polskiego rocka, a nawet jazzu. Klasą samą w sobie był autor tekstów, tragiczna postać zresztą. Perkusista i basista grali w bardzo ważnych zespołach najważniejszych postaci polskiego jazzu we wczesnych stadiach ich kariery. Gitarzysta później zasilił słynny polski zespół rockowy (niech stracę: będący przedmiotem poprzedniej zagadki). Saksofonista był członkiem zespołu słynnego muzyka (rockowego to zbyt mało powiedziane) i wziął udział w nagraniu jednej z najsłynniejszych jego płyt.


Jedna zaległość:



Perkusista: Wiktor Perelmuter (grał z Tomaszem Stańko), basista: Tadeusz Wójcik (grał ze Zbigniewem Namysłowskim), gitarzysta: Jerzy Tarasiński (Skaldowie), saksofonista: Zbigniew Sztyc (Niemen Enigmatic). Autorem tekstów był Wiesław Dymny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2015/11/26 15:25 #428668

5/4:



10/8:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2015/12/01 10:26 #428807

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Przy okazji debiutu na okładce X znajdujemy taki tekst:
"Obdarzono mnie głosem, który stanowi źródło inspiracji dla moich przyjaciół a narzędzie tortur i zniszczenia dla moich wrogów. To instrument prawdy."

Pytanie kto to X?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zagadki muzyczne 2015/12/01 13:51 #428841

Diamanda Galás

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2015/12/01 14:00 #428842

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
podchodząc do tytułu ...fonetycznie i nie całkiem gramatycznie to...





yes of course!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zagadki muzyczne 2015/12/01 17:21 #428858

Iro, John ---> dzięki Wam posłuchałem se Diamandy, choć pretensjonalny wpis na płycie nie zachęcał do tego. Materiału do przemyśleń dostarczyła (postać typu Yoko Ono, tyle że z talentem muzycznym) a przy okazji wprowadziła mnie w nastrój odpowiedni do zadania takiej zagadki: który ze słynnych muzyków umarł ze śmiechu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2015/12/01 18:22 #428862

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Iro, John ---> dzięki Wam posłuchałem se Diamandy, (...)



A czego? Litanii do S.?
Litanię owszem, z trudem poznałem kiedyś, na półce mam tylko Guilty, Guilty, Guilty! ale boję się słuchać ;)

Z performerek wolę bezpieczniejszą jednak Laurie Anderson.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zagadki muzyczne 2015/12/01 19:11 #428867

Iro napisał:

Adam Szulc napisał: Iro, John ---> dzięki Wam posłuchałem se Diamandy, (...)

A czego? Litanii do S.?
Litanię owszem, z trudem poznałem kiedyś, na półce mam tylko Guilty, Guilty, Guilty! ale boję się słuchać ;)
Z performerek wolę bezpieczniejszą jednak Laurie Anderson.


Gloomy Sunday, utworu z Johnem Paulem Jonesem o dziwnym tytule, czegoś z "Muerte" w tytule i chyba jakiegoś czwartego kawałka. Laurie Anderson parę płyt mam ale raczej rzadko ich słucham. Kiedyś było inaczej i może jeszcze będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2015/12/01 21:29 #428869

To ja się muszę przyznać do oszustwa, bo jakby to powiedzieć ... ściągałem :blush:

Lubie mroczność w wokalu ale nie taką wprost, wystarczy w warstwie tekstowej, bez nadmiernej ekspresji, choć doceniam ją jako element przekazu, zatem Diamanda nigdy nie znalazła się w polu moich zainteresowań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2015/12/02 22:32 #428915

To jeszcze jedna.

Saksofonista będący niedawno obiektem zagadki zagrał kiedyś utwór, w którego tekście występuje jego nazwisko. Jaki to był utwór?

Jeżeli chodzi o tego, który umarł ze śmiechu, to z wyżej wymienionym miał pewną bardzo wspólną cechę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Zagadki muzyczne 2015/12/03 17:37 #428946

Adam Szulc napisał: ... Jimmy Carter (...), który na swoim koncie miał ten występ:


A Barack Obama ma na koncie taki występ:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2015/12/06 10:20 #429012

Adam Szulc napisał: Saksofonista będący niedawno obiektem zagadki zagrał kiedyś utwór, w którego tekście występuje jego nazwisko. Jaki to był utwór?


Nazwisko to jest pierwszym słowem tekstu oryginału stworzonego przez baaardzo sławny zespół. Słowo to to jest tym razem imieniem jednego z dwóch [Edycja: nie dwóch a dwojga] bohaterów piosenki.

Jeżeli chodzi o tego, który umarł ze śmiechu ...


A ten muzyk odszedł bardzo młodo (poprzedni też niestaro) ale trzeba powiedzieć, że na tę śmierć uczciwie zapracował. Ale duuużo uczciwiej zapracował na miejsce w muzycznym panteonie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Zagadki muzyczne 2015/12/07 11:25 #429058

Podpowiedź do pierwszej zagadki



I do drugiej:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator