HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/05/03 08:08 #448604

I biorą się za rozwiązanie największej zagadki: czy Beatlesi byli więksi od Stonesów?

Są powody, żeby sądzić, że tak:
www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-82...ys-admire-other.html

Ale inne przemawiają za tym, że nie:
www.esquire.com/entertainment/music/a322...ling-stones-beatles/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/07/28 09:37 #448955

Łżesz !
Nie masz gustu, nie słuchałeś ani jednych ani drugich i niczego nie pobrałeś. Jedyne co zrobiłeś to wkleiłeś link, tu i wszędzie indziej gdzie się pojawiłeś.
Żegnaj internetowa łajzo.

edyta.

To było do wpisu teto10, który już, całkiem zasłużenie, zniknął.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/07/29 17:49 #448967

Stonsi górą bo cały czas grają!
Takie coś kiedyś usłyszałem w "planet rock radio" i ciężko się nie zgodzić.
nie czytałem artykułów z linków, słucham ich tylko pasywnie - jak radio puści , ale głosuję na stonsów - angie to jeden z kawałków ponadczasowych.
IMO "Bitelsi" to taka muzyka dla tych co tak naprawdę nie lubią rocka, dawno temu, ze 30 parę lat temu był jakiś cykl o nich w 5-10-15, już wtedy mi nie podeszli.

A tak w ogóle, to najlepszy angielski zespół wszech-czasów to Ironi, oczywiście, Floydzi mogą potrzymać im gitary.
takie jest moje subiektywne zdanie:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/07/29 18:53 #448968

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

wdehe napisał: IMO "Bitelsi" to taka muzyka dla tych co tak naprawdę nie lubią rocka, dawno temu, ze 30 parę lat temu był jakiś cykl o nich w 5-10-15, już wtedy mi nie podeszli.
A tak w ogóle, to najlepszy angielski zespół wszech-czasów to Ironi, oczywiście, Floydzi mogą potrzymać im gitary.
takie jest moje subiektywne zdanie:P

Tylu herezji w jednym wpisie to dawno nie widziałem! :P

Bitelsi dla tych co nie lubią rocka... hmm Back in the USSR, Helter Skelter, Come Together, I Want You...nie chce mi się dalej wymieniać
...ale gdy poznajesz ICH za pomocą...5-10-15 ...lubisz później Iro-nsow
(mecenas Chyłkę lubię pasjami [przeczytane wszystkie jak dotąd 11 tomów tego czytadła... ale z jaką przyjemnością] jednak jej "miłość" do IM jest nieznośna :P )

żeby nie było - Stonsów - (też) kocham

(się nudziłem dzisiaj i to właśnie napisałem - z ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/07/29 19:12 #448969

Mam wrażenie że zarówno wokół "żuczków" jak i "flojdów" jest zbyt dużo mitologi, jakie to cudowne i najlepsze zespoły "ewer", a tymczasem jest to w sporej mierze wynik tego jak te grupy były przedstawiane przez nasze media czyli głównie 3-kę i Kaczkowskiego. Na świecie istniało w podobnym czasie mnóstwo innych zespołów i choć owszem uznaje się wielkość obu wspomnianych to nie ma się do czynienia z tym polskim bałwochwalczym biciem pokłonów przed absolutem. Swego czasu 3-ka organizowała takie zbiorowe słuchani wybranych płyty na jakimś mega drogim zestawie stereo. Co musiało być na pierwszych sesjach ? - no oczywiście że "sierżant pieprz" oraz "ściana" i choć ta druga broni się ogólnym wydźwiękiem warstwy tekstowej, całkiem niezła muzyką i znośnym brzmieniem to pierwszego wyboru nie jestem w stanie uzasadnić niczym innym jak tylko sentymentem do nastoletnich czasów panów redaktorów. Na sali oczywiście nikt nie miał odwagi aby wstać i powiedzieć "król jest nagi".
A jeszcze gwoli plebiscytu na najlepszy zespół - w Angli np. status mega, mega gwiazdy ma przeciętnie u nas znany The Who. Podobnie np. The Clash i wiele innych grających nie tak grzecznie i milusio jak "żuczki" i "flojdzi". Czy w temacie znawstwa brytyjskiej muzyki sami "brytole" nie maja aby więcej do powiedzenia ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/07/29 22:28 #448970

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: Mam wrażenie że zarówno wokół "żuczków" jak i "flojdów" jest zbyt dużo mitologi, jakie to cudowne i najlepsze zespoły "ewer", a tymczasem jest to w sporej mierze wynik tego jak te grupy były przedstawiane przez nasze media czyli głównie 3-kę i Kaczkowskiego. Na świecie istniało w podobnym czasie mnóstwo innych zespołów i choć owszem uznaje się wielkość obu wspomnianych to nie ma się do czynienia z tym polskim bałwochwalczym biciem pokłonów przed absolutem.
(...)
A jeszcze gwoli plebiscytu na najlepszy zespół - w Angli np. status mega, mega gwiazdy ma przeciętnie u nas znany The Who.


Ty tak na poważnie? Czy to są jaja i nudzisz się w czasie pandemii?
To cholernie ciekawa teoria (spiskowa), nie pierwszy zresztą raz o niej czytam.
Trójka i w szczególności P. Kaczkowski - winni są NIEUZASADNIONEJ wielkości, sławy, wpływów Bitelsów i PF (że w Polsce to oczywiste) NA CAŁYM K***WA ŚWIECIE.
Okazuje się, że ta Trójka to miała zasięg! Na cały świat!
Prześledź sobie Dżonie w wolnym czasie różne podsumowania (nie jakiejś jednej gazetki w Anglii, która wybrała Who) najbardziej wpływowych zespołów tego świata, listy najlepiej sprzedanych płyt, listy płyt "wszech czasów", 500 Rolling Stone, różne spisy płyt typu "must have" itp. itd.

...no chyba, że to wszystko faktycznie wina Trójki i Kaczora, bo trąbił o nich, "bałwochwalczo' się kłaniał ...a cały świat to słyszał i łykał tą popelinę jak pelikan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/07/29 23:16 #448971

Wpływ na innych muzyków i rzesze słuchaczy musiał być, bo każdy kto dorastał w tamtym czasie zetknął się z ich muzyką. Zetknąłem się i ja (choć nie dorastałem). Spotkałem też nie raz nie dwa osoby, które nie widzą świata poza PF i ich głównie 3-ma płytami - "dark side ...", "wish you ..." i "ścianą". To dobre albumy, bardzo, ale ... świat na nich ani się nie zaczął, ani nie skończył, okazuje się jednak, że dla niektórych owszem i to ich miałem na myśli, a musi ich być spora liczba, skoro ja mający niewielką próbkę znanych osób trafiłem na aż tylu fanatyków.

A co do "żuczków" - męczę się przy ich płytach i chyba ogólnie przy muzyce lat '60-tych. Znacznie bardziej wolę się cofnąć o 30-40 lat i słuchać muzyki przy której wtedy się ludzie bawili - przy ragtime-ach, dixie i boogie. Tam jest dla mnie nieporównywalnie więcej radosnej energii grania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/07/30 10:54 #448974

Co by się nie rozpisywać: Stonesi z lat 70-90 (potem już wiek robił swoje) byli lepszym zespołem koncertowym niż Beatlesi w latach 60-tych. Porównywać więc trudno. Natomiast jeżeli chodzi o wartość nagrań studyjnych z lat 60-tych, to wręcz przeciwnie: porównanie jest banalnie proste i wypada zdecydowanie na korzyść Beatlesów. Oczywiście jeżeli uznać fakt, że czwórka z Liverpoolu składała się z pięciu osób. Eleanor Rigby to arcydzieło art rocka, a A Day in the Life prog rocka - kilka lat przed powstaniem tych gatunków. A przyłoić po bożemu tez potrafili (audite tytuły podane przez Iro).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/07/30 15:11 #448976

trójka, właśnie, gdzie to ja czytałem, że oni bardzo mocno narzucili "właściwa" muzykę słuchaczom a kompletnie zaniedbali punk itp, jakby tego w ogóle na świecie nie było.

The Who, hm, to akurat mam na płytach, a i nawet koszulka w szafie wisi, dziwne bo faktycznie zacząłem ich słuchać po przeprowadzce tutaj, przedtem chyba nawet nie kojarzyłem, że coś takiego istnieje, a tu i owszem można ich usłyszeć, nawet kiedyś ktoś mnie zaczepił na ulicy z powodu tej koszulki, chciał pogadać o muzyce,
wcześniej takie reakcje wzbudzały tylko koszulki Ironów, choć raz ktoś mi powiedział, że nienawidzi ich i woli coś tam innego...
A facet instalujący dywany, jak usłyszał u mnie to radio co wspominałem i zobaczył instrumenty, to od razu został moim "najlepszym kumplem", pokazywał swoje zdjęcia z Joe Eliotem i całą resztą, okazało się, ze gra na basie itp.
w ogóle dość muzyczny naród tutaj mieszka.
ten co dzisiaj ze mną pracował woli Floydów, ale to młody chłopak tylko 41 lat ma,

Iron Maiden są genialni, przewidywalni a jednocześnie odkrywczy, ciężko znaleźć inny teki zespół,
BTW: Iro wszyscy tutaj wiedzą jaki miał być twój nick na forum (Iron Maiden) ale akurat był zajęty i
stąd tylko te pierwsze trzy litery ;)

Helter Skelter
znam i lubię jest w tym moc, ale w tej wersji poniżej, świetnie się rozwija, potem koło 1 minuty uspokojenie i znowu czadu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/07/30 18:39 #448978

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
.."trójka, właśnie, gdzie to ja czytałem, że oni bardzo mocno narzucili "właściwa" muzykę słuchaczom a kompletnie zaniedbali punk itp, jakby tego w ogóle na świecie nie było."
Nic nie narzucali - po prostu (w czasach jakie były i przy cenach płyt "zachodnich") sami kupowali (grali z prywatnych płyt) i nadawali TO CO NAJLEPSZE I NAJWAŻNIEJSZE w tamtym czasie (okazuje się, że do dziś).
Punka też wtedy w Trójce słyszałem nie jeden raz, zawsze wtedy mnie to wqu****ło i uważałem to za stratę czasu (antenowego), bo sam unikałem kolesi, którzy malowali na koszulkach "I hate PF" :pinch: (a póżniej sami przyznawali, że to było tylko "pod publiczkę")
Nawet Kaczkowski grał punka, choć była wtedy specjalizacja (on od prog rocka głównie był) ale np. M. Wiernik i inni GRALI w Trójce punka!
Na pewno nie było tego punka % tyle ile hard rocka, prog rocka czy el-muzyki ale globalnie ...na tyle zasługiwał.
Nie cierpię takich niesprawiedliwych UOGÓLNIEŃ, nie popartych FAKTAMI i zawsze reaguję na takie "pomówienia".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/08/01 17:10 #448989

dobrze że prostujesz, bo tak byłbym przekonany , że faktycznie pomijali punka
osobiście nie byłem jakimś wielkim słuchaczem trójki, oczywiście słuchało się listy, i klub stereo, pamiętam jak nagrałem "iternal aydol" sabbatów (dokładnie tak tę kasetę opisałem - mnie uczyli rosyjskiego w szkole, internetu nie było, żeby sprawdzić)
z genialnym Tony Martinem, który był dużo lepszy niż Ozzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/08/02 08:28 #448990

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

wdehe napisał: (...)
z genialnym Tony Martinem, który był dużo lepszy niż Ozzy.


Znowu prowokujesz? ;)

Na pęczki było i jest lepszych wokalistów rockowych od Ozzyego. To prawda.
Ale nie w Black Sabbath!
Sabbs = Ozzy
Ozzy = Sabbs

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/08/02 09:38 #448991

nie lubię go,
Ozzy i jego wokalna "maniera" kompletnie mi nie pasuje, Sabbaci mieli szczęście do dwóch wielkich, do DIO i Martina, czemu porzucili tego drugiego i wrócili do Ozzyego, nie rozumiem tego, źle zrobili, cała historia jest dobrze opisana, uratował im dupę, płytę nagrał praktycznie prosto z marszu...
szkoda gadać,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/08/02 15:41 #448992

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

wdehe napisał: nie lubię go,
Ozzy i jego wokalna "maniera" kompletnie mi nie pasuje, Sabbaci mieli szczęście do dwóch wielkich, do DIO i Martina,


Czyli nie lubisz Black Sabbath. Wolno nie lubić.
Lubisz INNE (całkiem niezłe) zespoły hard/metalowe, z tymi wokalistami...które nie wiedzieć czemu (prawnicy?) nazywają się BS.
Nawet Iommi gra na tych płytach zupełnie inaczej i w innym stroju gitary.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/08/03 22:33 #449001

Wygląda na to, że nieboszczyk spamer ożywił ten wątek czyli w sumie spełnił pożyteczna rolę, bo jakikolwiek żywy wątek na tym zacnym forum jest rarytasem. To może by tak podrzucić kolejny temat: Led Zeppelin versus Deep Purple (skoro już zeszło na Black Sabbath, to płyńmy do źródeł) . DP są jak Beatlesi, LZ jak Stonesi, chyba wiadomo dlaczego. Może to herezja ale znając kilka koncertów Ołowianych stwierdzę, że lepszym bandem koncertowym byli Purpuraci. Ci pierwsi starali się jedynie odtworzyć brzmienie studyjne, łapiąc okazje do odchyleń, które zsyłał im dobry los. Ci drudzy niby byli lepiej przygotowani ale w konfrontacji z publicznością łapali wiatr w żagle i potrafili go wykorzystać. A potem już wiek i rutyna zrobiły swoje i tak jak nie było okazji do porównań Beatlesów i Stonesów w identycznych warunkach, tak nie ma ich i w tym przypadku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator