fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: W czasie pandemii dzieci się nudzą.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/08/04 18:35 #449005

• wdehe
  • wdehe Avatar
  • Wylogowany
  • High-fidelity
  • High-fidelity
  • Tekst osobisty.
  • Otrzymane podziękowania: 52
no przecież wiadomo, że z tego zestawienia to DP są górą.
Ledzi mi nie podchodzą kompletnie, ja wiem, ze mają kilka wielkich utworów, w tym jeden taki co to każdy gitarzysta musi ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gdy wszystko inne zawiedzie przeczytaj instrukcję!

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/08/04 18:45 #449006

• Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • nie jestem kompatybilny ze streamingiem plików
  • Otrzymane podziękowania: 107

Adam Szulc napisał: Może to herezja ale znając kilka koncertów Ołowianych stwierdzę, że lepszym bandem koncertowym byli Purpuraci. Ci pierwsi starali się jedynie odtworzyć brzmienie studyjne, łapiąc okazje do odchyleń, które zsyłał im dobry los. Ci drudzy niby byli lepiej przygotowani ale w konfrontacji z publicznością łapali wiatr w żagle i potrafili go wykorzystać

To jednak "trochę" uogólnienie.
Biorę do ręki wydawnictwo live 3CD "How the West Was Won" (moim skromnym znacznie lepsze od kultowego "Song Remains The Same")
Popatrzmy na czasy trwania, nie będę tu wspominał o kilku "pomniejszych" (jak "Stairway...") wydłużonych o 2-3 minuty.
Ale już Dazed and Confused - ponad 25 minut,
Moby Dick - ponad 19 minut,
Whole Lotta Love - 23 minuty
Wiec lubili sobie pograć ciut inaczej niż w studiu. Pewnie, że szaleństwa i wariactwa na scenie mniej niż u Purpli ...ale pewnie i mniej u nich jednak było dragów?
Ja tam w zależności od nastroju jednako lubię i jednych i drugich. Więksi, bardziej wpływowi i ikoniczni są jednak LZ - tu chyba nie ma wątpliwości.
Ale na winylach mam więcej Purpli.
Nawet ostatnio nabyłem w biedronku "made in Japan" i jestem baaaardzo zadowolony z muzyki - to truizm ale z samego brzmienia i pięknej "wypas" edycji.
The following user(s) said Thank You: Adam Szulc

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/08/08 12:18 #449016

• Adam Szulc
  • Adam Szulc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Otrzymane podziękowania: 91
Iro, Twoje wyjaśnienia przyjmuję z pokorą ale i godnościom osobistom. LZ na żywo poznałem tak naprawdę tylko z jednej taśmy VHS. Owszem, 10-minutowe sola Bonzo w Mobby Dicku nie są mi obce ale to akurat uznałem za stratę czasu (wystarczyłyby 3 minuty). I mam trochę pretensje do Jimmy'ego za lekceważącą wypowiedź o koncertach Jethro ("u nas pełny spontan, u nich wypracowany teatrzyk, w którym nie wiadomo o co chodzi").

To może jeszcze jeden temacik чтобы поддерживать разговор, który chyba jednak należałoby podkreślić wężykiem. "Kind of Blue" czy "A Love Supreme". Teraz zdecydowanie wolę tę pierwszą płytę ale kiedyś było inaczej. Z Coltrane'a chyba wyrosłem (o, grom z jasnego nieba mnie nie spalił) co, obawiam się, można złożyć na karb spierniczenia. Oczywiście nie znaczy to, że oszczędnie dawkowany Trane przestał zachwycać. Ale nie tak jak kiedyś i nie wszystko (np. ostatnio pierwszy koncert w Village Vanguard trochę znudził). A "Amandli" wysłuchałem ostatnio с большим удовлетворением.

PS A "How The West Was Won" na bluryju już zaczął za mną chodzić. Ale tu w puszczy nie rośnie na drzewach ani nie pływa jeziorach.

Jerzy Gondol
Ostatnio zmieniany: przez Adam Szulc.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/08/10 13:59 #449019

• Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • nie jestem kompatybilny ze streamingiem plików
  • Otrzymane podziękowania: 107

Adam Szulc napisał: Iro, Twoje wyjaśnienia przyjmuję z pokorą ale i godnościom osobistom. LZ na żywo poznałem tak naprawdę tylko z jednej taśmy VHS.

Nooo, masz do czynienia z osobnikiem, który widział na żywca (chwilami z odległości ok. 10m***) 1/2 LZ ! B)
poniżej dowód-pamiątka

*** zmienna odległość obserwacji wynikała głównie z konieczności przemieszczania się, w poszukiwaniu dogodniejszego miejsca do choćby dobrego, lub dostatecznego komfortu słuchania. Ten koncert jawi się w mej pamięci, jako jeden z najgorzej nagłośnionych, niestety.
Dooopa wyszła z wklejki foto bileciku - rozmiar na dysku jpg =3,2 M , forum informuje, ,ze można wkleić do 4,9M ...a jednak nie.
Dla porządku - Spodek katowicki, rok 1998 - Page & Plant Live
Załączniki:

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnio zmieniany: przez Iro.

W czasie pandemii dzieci się nudzą. 2020/09/07 14:53 #449165

• zentaur
  • zentaur Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Otrzymane podziękowania: 3

Iro napisał: Wiec lubili sobie pograć ciut inaczej niż w studiu. Pewnie, że szaleństwa i wariactwa na scenie mniej niż u Purpli ...ale pewnie i mniej u nich jednak było dragów?
Ja tam w zależności od nastroju jednako lubię i jednych i drugich. Więksi, bardziej wpływowi i ikoniczni są jednak LZ - tu chyba nie ma wątpliwości.

Po pierwsze, DP nie brali narkotyków (za wyjątkiem Bolina, w MkIV). U nich bardziej był alkohol.
Po drugie, nie jest oczywiste dla mnie, że LZ byli lepsi od DP. Tak to przedstawiają media, nie znaczy, że tak jest, bo to będzie bardzo subiektywne. Można się zgodzić jednak, upraszczając trochę rzeczywistość, że LZ i PF byli lepsi w studiu. Ale na żywo, nikt nie był w stanie Purplom dorównać. A ponieważ kwintesencja rock 'n roll to jednak granie na żywo, to dla mnie DP są numerem jeden. Ale jak mówiłem - każda taka ocena jest po prostu bardzo subiektywna.

ROTEL → B&W
Ostatnio zmieniany: przez zentaur.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator