HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/18 12:27 #444893



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/18 13:46 #444895

nie moja kategoria muzyczna , nie lubię czegoś takiego , wolę kobiety (piszczałki :) ) sopranistki , i chociaż jeden żywy instrument , to myślę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/18 19:23 #444899

Spróbowałem ... i co mnie wcale nie zaskoczyło ... znów się rozczarowałem ponieważ ogromna liczba ludzi produkujących muzykę hip-hop nie bardzo ma pomysłu na to co chce przekazać ani w warstwie tekstowej, która w tym gatunku jest najważniejsza, jak w muzyce Punk w latach '70 i '80 kiedy chciano wykrzyczeć światu w twarz jaki jest popierdolony, ani w warstwie muzycznej, która w hip-hopie niestety zawsze traktowana jest jako mało waży dodatek, a tymczasem fajny i wpadający w ucho groove jest w stanie podnieść kawałek, nawet z błahym tekstem, do poziomu przy którym słuchamy go z przyjemnością i zaczynami tuptać nogą do rytmu. Tu to niestety nie zachodzi bo nie dostajemy niczego porywającego.

Po pierwsze - pomysł na tekst, to musi być o czymś, o jakimś uczuciu, fantazji, pragnieniu, tęsknocie, patologi, biedzie, korupcji, krótko mówiąc - qrwa o czymś na litość boską !
Po drugie - Rytm. To musi pulsować, bez pulsu nie ma hip-hopu, bez pulsu to jest ambient. Puls daje muzyce życie.
Po trzecie - Groove, groove i jeszcze raz groove.

Przykład ? Oklepany, stary i nadal genialny, ale aby go stworzyć niestety trzeba być muzykiem, inaczej nie ma się co za to brać.


I nie rozumiem jeszcze jednego, zwyczaju na robienie w polskim hip-hopie coraz spokojniejszych i w konsekwencji coraz nudniejszych kawałków. Ballada w hip-hopie się moim zdaniem nie sprawdza. Wygląda jakby całe środowisko zdziadziało, a nielicznym wyjątkom coraz trudniej przebić przez masę kiepścizny.

Czy w PR3 nadal istnieje audycja "domy z betonu" ? Bo bywało tam czego posłuchać z polskiej sceny, ale przez ostatnie tygodnie w nocy z soboty na niedzielę postanowiłem pospać i nie wiem co się dzieje.

I jeszcze jedna rzecz - Audi A8 ? Serio !? Przecież to samochód dla 60-paro letniego Pana Mecenasa albo BORu, owszem szybki ale nudny niemiłosiernie. Młody i żywy chłopak powinien mieć jakiegoś Hot Hatcha jak Golf R32, Focus ST, Clio V6, Abarth 500, Alfa Brera, Civic Type-R - jakąś małą petardę, a nie "lymuzyne" dla statecznego pana. Wybieracie złe samochody. Jedynym w historii fajnym Audi było Quattro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/19 20:27 #444903

Ten wątek to jakiś żart?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/19 20:50 #444905

być może , albo zasłona dymna najpierw trzy posty bez większego składu i zasranie forum reklamami ,
ale też trzeba ostrożnie żeby nie obrazić ,,uczuć'' nowego na forum bo może takie Stare Grzyby jak my na nowoczesnej muzyce się nie znają

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/19 21:03 #444907

Jarek2176 napisał: być może , albo zasłona dymna najpierw trzy posty bez większego składu i zasranie forum reklamami ,
ale też trzeba ostrożnie żeby nie obrazić ,,uczuć'' nowego na forum bo może takie Stare Grzyby jak my na nowoczesnej muzyce się nie znają


Ani to nowoczesne, ani to muzyka. Jakiś bełkot. Ale jeszcze, żeby odpowiadać co o tym myślicie, to już za dużo. DNO i dwa metry mułu. Jestem w szoku co stało się z tym forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/19 21:11 #444908

Posłuchaj sobie jakie ''hiciory'' są walowane na ESKA TV to się zdziwisz co teraz znaczy słowo Muzyka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/19 21:15 #444910

Jarek2176 napisał: Posłuchaj sobie jakie ''hiciory'' są walowane na ESKA TV to się zdziwisz co teraz znaczy słowo Muzyka


Muzyka to coś co mieszka w moim sercu a nie w ESKA TV. :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/19 21:32 #444915

Masz rację , moim sercu są POP przeboje lat 80\90 z którymi połączone są wspomnienia o przyjemnych wydarzeniach , a nie jest to jakaś wzniosła twórczość pewnie patrząc z boku niewiele różniąca się od współczesnej z ESKI

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/19 21:45 #444916

MUZYKA, najwspanialsza ze sztuk, a zarazem najłatwiejsza do ZBRUKANIA. copyright reserved :whistle: :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/19 22:57 #444917

rajaz napisał: ... Ani to nowoczesne, ani to muzyka. Jakiś bełkot. Ale jeszcze, żeby odpowiadać co o tym myślicie, to już za dużo. DNO i dwa metry mułu. Jestem w szoku co stało się z tym forum.


A co miało się stać? Usycha, jak większość tego typu forów. To że ktoś prosi o ocenę swojej (wy)twórczości, a ktoś odpowiada świadczy, że proces usychania jeszcze nie wszedł w faze ostateczną.

Żeby nie było nieporozumień: nie włączyłem tej muzyki. Ostrzegł mnie przed tym instynkt, a John utwierdził w przekonaniu, że nic nie straciłem. Co nie znaczy, że nie mogłem się pomylić ale jakoś nie mam ochoty sprawdzać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/20 07:04 #444919

Aha aha, joł joł.
Dobrze napisane to zostało już w pierwszym poście, taka muza to ma być przekaz w warstwie tekstowej o czymś ważnym dla wykonawcy by było słychać i czuć + rytmiczny bit do tego.
Jak z kumplem dojeżdżałem w ubiegłym wieku do szkół to puszczał nam wzgórze ya-pa-3 , i słuchało się tego i porywało to, i czasem się teks razem z nimi 'nawijało'
Mimo że w walkmanie siedziały kasety z death metalem, na plecach skóra a włosy do pasa były,
jeszczenie parę lat temu do sprzątania zdarzyło się zarzucić Peję. Bo to jest o czymś.

Prezentowany kawałem nie zainteresował mnie w żaden sposób, nie pamiętam nawet o czym to było, pewnie o niczym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/20 08:02 #444922

Przesłuchałem całe , mieszane uczucia, wokal problem z dykcją i nie do końca rozumiem o czym to. Ale ta muza to nie moja bajka zapytam synów. Jedno co mi się podobało to zmiany tempa wokalu taka tworzona dodatkowa linia melodyczna obok głównego bitu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Co myślicie o tym? Muzyka 2018/10/20 13:16 #444924

Sobota, z tenisa i uzupełniania płynów nic nie wyszło (pogoda) więc złamałem się i posłuchałem. Nie bardzo rozumiem zarzuty, że to niepodobne do typowego hip hopu. Prawdę powiedziawszy, to dla mnie to raczej warunek konieczny abym się zainteresował bardziej ale w tym przypadku dalece niewystarczający. Głos trochę przypomina Grabaża (strachy na Lachy), tekst też jakby został przez niego napisany ale gdzieś tak w wieku 15 lat. A może przez tego bacę z kawału, który jeżeli ma czas, to siedzi i kombinuje. Muzyka z komputera więc nie komentuję - kiedyś taką nazywano muzak. Do windy może by się nadawała.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Co myślicie o tym? Muzyka 2019/10/09 15:30 #447353

Jak dla mnie słaby kawałek niestety , ogólnie nie jestem fanem Solara i nie siada mi jego muzyka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator