HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Gdybyście mogli przenieść się na dowolny koncert 2017/01/23 20:46 #436417

to na który? Czas i pieniądze nie liczą się.

W moim przypadku byłaby to premiera "Święta wiosny", choć ponoć warunki do słuchania pozostawiały wiele do życzenia. Poza tym chętnie wysłuchałbym na żywo, najlepiej w jakimś klubie zespołu Charliego Parkera z Gillespiem i Monkiem. I Jimiego Hendrixa, i Satchmo, i Trane'a itd.

Do studia nagraniowego też chętnie bym się wcisnął, żeby wziąć udział w powstawaniu "Kind of Blue" i "Sierżanta Peppera". "Astigmatic" również bym nie odmówił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gdybyście mogli przenieść się na dowolny koncert 2017/01/23 22:26 #436420

Dla mnie Republika z GC, Grechuta to napewno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gdybyście mogli przenieść się na dowolny koncert 2017/01/24 08:59 #436426

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Dużo tego jest.
Zappa, Cream, Beatles, Kate Bush, Hendrix, King Crimson, Rolling Stones i Simon & Garfunkel z Hyde Parku, Davis, Coltrane, Can, Jarrett (amerykański skład), Tangerine Dream z czasu "Encore", Doors, Mingus z Dolphy'm z Bremen, Ellington w Newport, Rollins...and many many more...

Ale jeśli ma być jeden, to ten, który przyszedł do głowy po przeczytaniu tematu jako pierwszy. Mimo, że widziałem ich trzy razy na żywo, to jednak przyszedł mi ten:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Gdybyście mogli przenieść się na dowolny koncert 2017/01/24 12:54 #436432

Tak, Mingus z Dolphym to kolejna pozycja na mojej liście, jakoś pominięta w pośpiechu. Frank, Duke, wczesny King Crimson tuż obok. Ale pomyślałem se, że skoro czas nie gra roli, to dlaczego nie posłuchać improwizujących Frycka czy Wolfganga Amadeusza. Bo generalnie celuję w tych, których nie miałem okazji usłyszeć na żywo czy chociażby dobrze z dobrze nagranej płyty koncertowej. Pomyślałem jeszcze o rodakach ale poza Ewą Demarczyk, Krzysztofem Komedą i Markiem Grechutą chyba słyszałem na żywo wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gdybyście mogli przenieść się na dowolny koncert 2017/01/24 14:27 #436434



Floydzi - Delicate Sound of Thunder 1988

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gdybyście mogli przenieść się na dowolny koncert 2017/01/25 21:06 #436442

Death, koncert promujący album symbolic, choćby metalmania z 1995 (o ile dobrze pamiętam datę).
World Slavery Tour - Iron maiden,
no i kilka koncertów z monsters of rock z ubiegłego wieku, Ac/dc, gunsi ....

Delicate Sound of Thunder - nagrałem z kablówki, już parę tygodni (miesięcy?) czeka, jakoś nie mam czasu ani nastroju na floydów chwilowo. Republikę z GC widziałem na zamku w Szczecinie, dawno temu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Gdybyście mogli przenieść się na dowolny koncert 2022/04/06 21:31 #451313

Tu też chętnie bym się znalazł:


Edytka:
Ponieważ film nie odtwarza się na tej stronie, to trzeba kliknąć adres na tubie na powyższym obrazku.

Jeden z komentarzy:
"And after the show, Mister Getz went out and jumped his motorcycle over 15 busses".

Na szczęście jest to wideo, mam płytę z koncertem tego samego składu, a każdego z muzyków słyszałem na żywo, tyle że osobno. Więc trochę mniej żal, że tak już nikt nie gra.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator