HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/29 16:00 #427318

Co to za wydanie jest, co kupić by mieć dokładnie to co w tym clipie, jakoś nic mi nie pasuje do tego, pogubiłem się trochę.



0:00:00 - Main Titles
0:02:28 - Blush Response
0:08:16 - Wait For Me
0:12:33 - Blade Runner Blues
0:21:21 - Memories Of Green
0:26:26 - Tales Of The Future
0:28:35 - Damask Rose
0:29:44 - Deck And Roy's Duel
0:31:45 - Tears In Rain
0:35:07 - Fading Away
0:37:37 - Dr.Tyrell's Owl
0:40:18 - At Mr.Chew's
0:45:04 - Leo's Room
0:47:20 - One Alone
0:49:26 - Empty Streets
0:54:21 - Mail From India
0:57:47 - Perfume Exotica
1:02:13 - Spotkani Z Matka
1:06:56 - Sweet Solitude
1:12:30 - Desolation Path
1:18:00 - Dimitri's Bar
1:21:54 - Piano In An Empty Room

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/29 16:41 #427320

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Posiadam taką 3CD urodzinową wersję.
www.allmusic.com/album/blade-runner-tril...versary-mw0001617962
I jest ona o tyle ciekawa, że na płycie 1 - jest original cd ost
na drugiej są ścieżki "pierwszy raz publikowane" - nieobecne wcześniej
Trzecia new Blade runner - "inspired on blade runner" - jest nie mniej ciekawa od dwóch pierwszych - vtaka ciekawostka - sam Vangelis zainspirował się wcześniejszą własną muzyka i nagrał więcej. To więcej jest moim skromnym nic nie gorsze!
Nie poddałem analizie tytułów, które ukazałeś ale chyba na tym 3CD nie wszystko jeszcze z tego jest?

Z dziwadełek Vangelisowych - w 2012r. wydał on "Chariots of Fire - The play" - to na nowo nagrane "rydwany" ale do wersji teatralnej - niby to samo ale nie to samo, niby podobnie ale jednak inaczej - warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/29 17:02 #427321

Ktoś sobie powybierał co niektóre nagrania z tej wersji 3 płytowej. Są pomieszane, nawet kolejność nie jest zachowana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/29 19:18 #427325

A gdzie jest "One more kiss, Dear" ?
Takie sytuacje mnie wkurzają - wersja taka, wersja śmaka, wydanie brytyjskie, wydanie amerykańskie z wyciętymi rzeczami obrażającymi uczucia rapera i w trosce o ciemnotę rednecka, wydanie japońskie zawsze z dodatkowym utworem albo i dwoma, reedycja, remaster 24bit, XRCD + niepublikowane nigdy wcześniej wyciągnięte z "niewiadomokąd" i na koniec wydanie "polska cena" z okładką zastępczą, tak jakby parę kartek w książeczce było odpowiedzialnych za połowę kosztów całego albumu.
Dżi.. Kur.. Ja Pie..

Zagadka dla wielbicieli plików - Czy wiecie której wersji słuchacie w tych wszystkich serwisach strumieniowych ? Da się to w ogóle ustalić ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/29 19:26 #427327

Nie mylmy plików ze streamingiem.
Ja, wyłączając z powodów oczywistych radia internetowe, dokładnie wiem której wersji i dlaczego słucham :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/29 19:26 #427328

John 1.5 V napisał: Zagadka dla wielbicieli plików - Czy wiecie której wersji słuchacie w tych wszystkich serwisach strumieniowych ? Da się to w ogóle ustalić ?


Zapodaj przykład John, to spróbuję ustalić. I "stay calm" bo ktoś cię wyraźnie zaprasza do "przewracanek" w błocie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/29 19:41 #427331

Spoko - od facetów i błota wolę kisiel i dziewczyny.

Przykład ? No nie wiem - niech będzie coś oklepanego czyli ponoć najczęściej kopiowana na kasety płyta - "bROTHER iN aRMS", że tak sobie sparafrazuję pisownię.
Która wersja jest w Tidalu ? Stara, wydana przez Warnera czy nowa zremasterowana wydana w 1996 przez Mercury Records ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/29 20:19 #427335

John 1.5 V napisał: Spoko - od facetów i błota wolę kisiel i dziewczyny.
Przykład ? No nie wiem - niech będzie coś oklepanego czyli ponoć najczęściej kopiowana na kasety płyta - "bROTHER iN aRMS", że tak sobie sparafrazuję pisownię.
Która wersja jest w Tidalu ? Stara, wydana przez Warnera czy nowa zremasterowana wydana w 1996 przez Mercury Records ?

Kiedyś sprawdzałem na Wimpie (jak jeszcze istniał :) )(tak to się nazywało? bo zapomniałem :) ) co to za wersja, ale nie było to podobne do niczego co znam, to znaczy na pewno nie była to wersja nieremasterowana (Vertigo 284 499-2) i na pewno nie była to wersja XRCD (Universal Vertigo JVC 5483572).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/29 21:30 #427336

Jeszcze drobne wytłumaczenie do tego tekstu:

John 1.5 V napisał: A gdzie jest "One more kiss, Dear" ?
Takie sytuacje mnie wkurzają - wersja taka, wersja śmaka, wydanie brytyjskie, wydanie amerykańskie z wyciętymi rzeczami obrażającymi uczucia rapera i w trosce o ciemnotę rednecka, wydanie japońskie zawsze z dodatkowym utworem albo i dwoma, reedycja, remaster 24bit, XRCD + niepublikowane nigdy wcześniej wyciągnięte z "niewiadomokąd" i na koniec wydanie "polska cena" z okładką zastępczą, tak jakby parę kartek w książeczce było odpowiedzialnych za połowę kosztów całego albumu.

bo chyba John to źle zrozumiał.
To, co Wdehe tu zapodał to nie jest żadna oficjalna wersja tej płyty. To prywatnie ktoś sobie zrobił takiego "składaka" i udostępnił na YT. To tak ja czy ktokolwiek inny mający konto na YT zrobiłby sobie na własny użytek jakiegoś "miksa" i tam umieścił. Teoretycznie każdy tak może (pomijam fakt czy to zgodne z prawem, bo nie o to w tym momencie tu chodzi). Nie musi to mieć związku z żadną oficjalną wersją tego wydawnictwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/30 09:34 #427349

Dzięki, czyli wersja 3 płytowa - Vangelis - Blade Runner Trilogy [25th Anniversary Edition].


A wie ktoś jak to się stało, że Polański wiersz recytuje, jak to trafiło do Vangelisa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Vangelis - Blade Runner - pytanie o wydanie. 2015/09/30 13:27 #427353

Polański w pewnym sensie "wystąpił" jeszcze na płycie "The City", więc Panowie się znają choć "The City" to oczywiście późniejsze czasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator