HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/17 13:51 #449761

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Edgar napisał: Iro, warto posłuchać najnowszych Mandarynek.
Świetna jest seria Sessions -to posłuchania na jutubie.

Najnowszą "Recuring Dreams" z 2020 to akurat znam (nawet z pożyczonej do posłuchania uczyniłem dla siebie kopię CDr)
Podoba się...tyle, że to w większości stary, klasyczny materiał zagrany/nagrany na nowo przez młodziaków, którzy są teraz Mandarynkami.

Sessions z YT trochę znam, ale mi chodziło o te wszystkie niezliczone produkcje z lat 90. i późniejsze, gdzie może i bywały ciekawsze rzeczy ale w zalewie tych rozmemłanych ambientów i innych dziwadeł trudne do wyłowienia i dla mnie nie warte starań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/17 13:57 #449762

Recurin Dreams to przeróbki niewarte złamanego grosza. Zresztą takich składanek było bardzo dużo, nie są warte zachodu.
Masz rację, materiał nagrany między 1990 a 2010 to niestety w większości też beznadzieja. Trochę to smutne, że dopiero po śmierci Froese'go zespół zaczął nagrywać coś ciekawego. Myślę, że duża w tym zasługa Ulricha Schnaussa -jego solowe dokonania też są co najmniej dobre.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/18 15:13 #449773

Dotarłem do 1985 (Le Parc) i mam wrażenie, że dopiero teraz zaczęło się coś ciekawego dziać, aczkolwiek bez szału. Jak do tej pory już wiem, że nie wrócę do żadnej z wcześniejszych płyt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/18 18:35 #449774

Matko Bosko Elektroniczno, John, co ty za herezje piszesz....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/18 19:26 #449775

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Edgar napisał: Matko Bosko Elektroniczno, John, co ty za herezje piszesz....

Edgarze - łączę się z Tobą w bólu, nasz kolega pewnikiem szaleju zażył, abo i co gorszego! :P

P.S.
Unci tak ma, nie koniecznie lubi rocka a we wczesnych TD to i często szarpidrut na gitarce pogra a i perkusja, taka prawdziwa łupnie. Później w tych el-rozmemłańcach już tego nie uświadczysz. :pinch:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/19 00:26 #449776

Ja wiem, że to prekursorzy, ja wiem, że kiedyś grało się inaczej i wiem, że bez nich nich i im podobnych nie było następnych i tego co po prostu bardziej mi się podoba i bardziej do mnie przemawia jak np. Carbon Based Lifeforms.



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/19 00:31 #449777

Albo - Future Sound Of London.



Zresztą podobne zastrzeżenia miałem kiedyś do innych prekursorów - Yello.
Mam poczucie, że ich muzyka się za bardzo zestarzała., ale co ciekawe zupełnie mi to nie przeszkadza przy słuchaniu mojego ulubionego "The City" Vangelisa.
CBL czy FSOL się nie zestarzali w ogóle choć to już w przypadku FSOL ponad 25 lat. Z CBL jest podobnie. Niektóre płyty JMJ też to mają, jak np. ponadczasowe "Oxygene"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/19 00:40 #449778

Z innych których też czas się nie ima (i nie będzie) wymienić też warto:
Orbus Terrarum


Orblivion


I jedna z ostatnich "Chill Out World", której nie wkleję bo YT pokazuje jakieś bzdurne składanki.
Ale dajcie mi dotrzeć do późniejszych lat "mandarynek", może zmienię zdanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/19 10:29 #449779

Od przedwczoraj w zasadzie tylko (bo słuchanie małych kawałków z tuby nie liczy się) Mahler, Mahler, Mahler i Mahler. Liczba powtórzeń nieprzypadkowa, bo teraz jestem przy Symfonii IV. Oczywiście z zestawu, o którym pisałem w Okazjach . Na początku byłem trochę rozczarowany, zwłaszcza Drugą: za mało dramatyzmu, a dyrektor przedsięwzięcia chyba nie nadążał za zmiennością - jakby ktoś posklejał z różnych fragmentów niby pasujących do siebie ale jednak z innego oddziału fabryki. Podejrzewam jednak, że to raczej ja nie nadążałem, bo przy Trzeciej i Czwartej (właśnie słucham) już takich wątpliwości nie miałem. Dlatego przy pisaniu prawdziwych recenzji trzeba wysłuchać dzieła co najmniej kilka razy, chyba że nie jest tego warte, a akurat nie ma kto przywiązać do fotela. A przy słuchaniu Mahlera trzeba mieć pilota pod ręką, żeby przyciszyć przy skokach intensywności (jak jest po włosku "po garach?).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/19 13:39 #449780

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (jak jest po włosku "po garach?).



fff (fortissimo possibile) możliwie najgłośniej
ff (fortissimo) bardzo głośno
f (forte) głośno
mf (mezzo forte) dość głośno

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/29 09:13 #449853

Iro napisał: ... Unci tak ma, nie koniecznie lubi rocka a we wczesnych TD to i często szarpidrut na gitarce pogra a i perkusja, taka prawdziwa łupnie. Później w tych el-rozmemłańcach już tego nie uświadczysz. :pinch:


Otóż dowcip polega na tym, że to właśnie pierwsze albumy, te "Schulze-owe", bardziej mi się podobały, a te "el-muzykowe" wcale.
Dotarłem jakimś cudem aż do Knights of Asheville z 2011 i robię - uff - przerwę. Przerwę spożytkuję przeczesując dokonania Weathersów, albowiem widziałem w MM pięciopak ich albumów (tych lepsiejszych) za 39,99 i chcę sprawdzić na ile silna jest we mnie żądza posiadania owych. Wydanie oszczędnościowe, w kartonikach, ale za to nie zajmuje dużo miejsca. Widziałem też Mahavishnu Orchestra i kilka innych jazzo- i około jazzowych, a nawet sam J.M.Jarre (mam tylko oxygene 1 i 3), ale nie wziąłem bo w komplecie było Revolution (ble).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/30 10:14 #449861

Schulzowy to był tylko jeden , ten pierwszy, "Electronic Meditation". Potem Schulze sobie poszedł. I może dobrze, bo nagrał multum świetnych płyt.
Obecnie na głośnikach Skinny Puppy :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/30 10:53 #449863

Edgar napisał: Schulzowy to był tylko jeden , ten pierwszy, "Electronic Meditation". Potem Schulze sobie poszedł. I może dobrze, bo nagrał multum świetnych płyt.
Obecnie na głośnikach Skinny Puppy :-)

Może się mylę, ale koledze chyba bardziej chodziło o klimat, niż fizyczna obecność Klausa ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/30 11:13 #449864

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Edgar napisał: Schulzowy to był tylko jeden , ten pierwszy, "Electronic Meditation". Potem Schulze sobie poszedł. I może dobrze, bo nagrał multum świetnych płyt.

W dodatku na tym jednym Klaus grał na ...perkusji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2020/12/30 12:05 #449867

Czyli obecność Schulze-a można określić bardziej jako homeopatyczną ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator