HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/26 18:34 #445785

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
O, pacz pan, nie wiem teraz czy nie powinienem się zawstydzić?
Nie zrobię tego, Jethro dla mnie skończyło się na "Stormwatch" a na żywo widziałem ich 20 lat temu. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/01/17 18:57 #446058

Timor et tremor dzisiejsza polecanka, ze spotify, niemiecki pagan black metal , nic nowego, nic odkrywczego,
zwykłe kojące dźwięki atmosferic black metalu bez udziwnień, stara szkoła grania, akurat tego dziś było mi potrzeba, bo jakiś byle jaki jestem, jakby coś mnie brało, (grypa, przeziębienie).
W warstwie tekstowej nie wiem, wokalista dziwny akcent ma, ciężko zrozumieć.
Miesięcznie słucha ich 85 osób, teraz będzie 86 ;)
bo podoba mi się to, w sam raz na długie zimowe wieczory.



a wcześniej słuchałem, div (piosenkarki) , i przy Mariah Carey doszedłem do wniosku,
że czas na nowe kolumny, albo spotify ma tak skopaną wersję, albo zaczynam tracić słuch (wysokie tony)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/01/26 20:07 #446128

Michel Legrand, "Legrand Jazz":




(u mnie nie trzeszczy, bo z CD)

Stara gwardia umiera ale nie poddaje się - muzyka przeżyje nas wszystkich. To coś w rodzaju "Birth of the Cool" bis, dla mnie ciekawsze od pierwszej edycji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/01/27 14:28 #446131

Phlebotomized - Deformation of Humanity,
minęło 21 lat od ostatniego albumu i oto jest nowy, solidny, niezbyt równy, mocno death metalowy,
się zastanawiam, ile jest podobnych albumów, które są wydawane co roku, a ja je omijam bo wydają je zespoły mniej znane, a przecież mogą być równie dobre a nawet lepsze. bo niestety wygląda na to że Phlebotomized nie powtórzą sukcesu z debiutu, z 94 roku.


Brahms - Violin Concerto, Second movement. zadanie domowe córki ze szkoły, posłuchać i przygotować się do dyskusji o tym. chwilami mocno usypiające.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/01/29 20:16 #446141

wdehe napisał: (...) Brahms - Violin Concerto, Second movement. zadanie domowe córki ze szkoły, posłuchać i przygotować się do dyskusji o tym. chwilami mocno usypiające.


Jak dla mnie, mocno energetyzujące, w odróżnieniu od death metalu :) A w jakiejż to szkole są takie ciekawe lekcje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/01/31 15:26 #446153

to w Anglii, to chyba odpowiednik polskiego gimnazjum, to dobra szkoła tzw. Grammar school (to takie lepsze szkoły, żeby tam się dostać trzeba zdać nietypowy egzamin, i oni te dzieciaki męczą, normalnie każą im się uczyć zadają dużo zadań domowych, i mają wyższe wymagania niż cała reszta za brak wyników, postępów, można wylecieć -> dee4di.com/2015/10/24/grammar-school-w-anglii-a-co-to/.

Córka zdaje w przyszłym roku egzamin GCSE (ang. The General Certificate of Secondary Education -> ) i jako jeden z przedmiotów wybrała muzykę, będzie musiała zagrać na instrumencie (gra na pianinie, ćwiczy z zapałem bo lubi), coś tam komponuje, oczywiście wiedza teoretyczna itp. Dzieciaki, które wybrały inne przedmioty na egzamin już nie uczą się muzyki.

Pianinować uczy się prywatnie, raz w tygodniu przychodzi do nas "trenerka", uczy się wg standardów ABRSM -> en.wikipedia.org/wiki/ABRSM
by dobrze wypaść na egzaminie musi zagrać coś z poziomu 5, (już wybrała Film Noir by Mike Cornick)
Do gitary jej nie ciągnie, a szkoda, bo moglibyśmy pograć razem black metal. Black metal jakoś kiepsko wychodzi na pianinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/01/31 15:42 #446154

jak słabo wychodzi ? , próbowała szarpać struny :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/02/03 20:43 #446180

Minimalizm. Jazz modalny. Repetycje. Trans. Akustyczne Techno na żywo. Techno in vivo.

www.polskieradio.pl/9/322/Artykul/225698...rzenoszenia-3-lutego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/02/04 09:49 #446182

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Brandt Brauer Frick - znam i bardzo lubię!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/02/05 19:12 #446196

wdehe napisał: Phlebotomized - Deformation of Humanity,
minęło 21 lat od ostatniego albumu i oto jest nowy, solidny, niezbyt równy, mocno death metalowy,
się zastanawiam, ile jest podobnych albumów, które są wydawane co roku, a ja je omijam bo wydają je zespoły mniej znane, a przecież mogą być równie dobre a nawet lepsze. bo niestety wygląda na to że Phlebotomized nie powtórzą sukcesu z debiutu, z 94 roku.
Brahms - Violin Concerto, Second movement. zadanie domowe córki ze szkoły, posłuchać i przygotować się do dyskusji o tym. chwilami mocno usypiające.


I bardzo dobrze jeden Immense Intense Suspense wystarczy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/02/08 17:04 #446210

Auto: Trójka
Dom: od tygodnia Brian May "Furia"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/02/25 20:16 #446295

Wytrzymać do 0:50 potem ... dać głośno



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/02/25 21:13 #446296

Heh, John, myślałem, że Ty bardziej "elektroniczny" jesteś :-)
U mnie od czterech dni leci La vie Electronique 3 Klausa Schulze -cedek numer dwa.
Dlaczego tak długo? Tray mi się zaciął w Audiolabie i nie chce się wysunąć, a mi się nie chce dziada rozkręcać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/02/25 21:21 #446297

Chyba wstyd przyznać ale ... serdecznie mnie ubawiała Twoja "tragedia" :lol:

A co do "kwadratopchacza" to jest to idealny przykład bardzo wyuzdanej krzyżówki drum&bass-u i Jazzzzu, które to krzyżówki uważam za najciekawsze muzycznie zjawiska EVER!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2019/02/25 22:59 #446298

Edgar napisał: Tray mi się zaciął w Audiolabie i nie chce się wysunąć, a mi się nie chce dziada rozkręcać.


A odłączyłeś na noc od prądu (wyciągając wtyczkę lub cos w tym rodzaju)? U mnie pomogło, a byłem w jeszcze gorszej sytuacji, bo nie miałem wtedy żadnej płyty w środku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator