HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:RE: Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/06/14 09:41 #438280

Wczoraj miałem okazję posłuchać w moich pieleszach albumu "Me and the Man" duetu Nergal/Porter.

Wydanie z zewnątrz owszem niczego sobie, książeczka, teksty, turpistyczne grafiki, płyta na złocie ... i tu pierwszy zgrzyt (tak, będą następne) wpierniczona ot tak luzem w tekturową kieszonkę, która za niedługo odciśnie swoje trwałe piętno na złotym licu.

Zgrzyt namber tu - obaj panowie od lat posługuję się angielszczyzną ale ... jakoś tego nie słychać. Ja wiem, że akcentów angielskiego jest pincet i wcale ten z BBC nie musi być jedynie słusznym, ale dlaczego wybrali taki brzydki ? Dla kogo oni tak śpiewają, dla polonii z Greenpoint-u ?

Zgrzyt numer trzy - zgranie głosów nie zachodzi i kiedy próbują śpiewać razem (bynajmniej nie na głosy) to brzmi to ... bezsensownie. No nima harmonii.

I zgrzyt numer śtry - wtórność, wtórność, po trzykroć wtórność. Początek utworu i zamiast nowej wymyślonej melodii słyszę ... "Peronal Jesus" ? , i to nawet nie z oryginału tylko tak trochę z wersji Johnny-ego Cash-a. Innym znów razem motyw z serialu "Crime Story" zaśpiewany jeszcze wcześniej przez nie pamiętam już kogo. Nie zanotowałem utworu, który miałby szanse zapaść w pamięć lub wnoszącego coś do gatunku. Odgrzewane kotlety, w niektórych przypadkach już drugi raz. Przypomniała mi się krótka charakterystyka muzyki punkowej - "trzy akordy, darcie mordy" która bardzo mi tu pasuje. Nuda, brzydota i "wogle" po co ?

A teraz niech ktoś napisze o pozytywach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:RE: Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/06/14 15:01 #438281

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
O pozytywach ...hmmm

O! Mam pozytyw, nie miałem pojęcia o takiej personalnej kolaboracji.
Drugi - nie kupię, nie wydam kasy i nie posłucham.
Niejaki Nergal, jak dla mnie zupełnie nie "istnieje".
Porter, (poza "Helikopters") i jeśli już w duecie, to z kimś znacznie ładniejszym (Anita L.) lubię i czasem z przyjemnością słucham.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:RE: Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/06/15 09:14 #438288

John 1.5 V napisał: Zgrzyt namber tu - obaj panowie od lat posługuję się angielszczyzną ale ... jakoś tego nie słychać. Ja wiem, że akcentów angielskiego jest pincet i wcale ten z BBC nie musi być jedynie słusznym, ale dlaczego wybrali taki brzydki ? Dla kogo oni tak śpiewają, dla polonii z Greenpoint-u ?


W BBC już dawno doszli do wniosku, że poprawność językowa to dyskryminacja, obcy akcent jest cool i trendy, może być nawet komiczna wada wymowy, byleby treść była odpowiednia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez raczer.

Re:RE: Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/07/02 17:08 #438508

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Do słuchania i co ważniejsze do obejrzenia.
Dokument BBC sprzed 3 lat, zapewne powstał po sensacyjnej zapowiedzi koncertów Artystki.
Ciekawy zastaw gości wypowiadających się "na temat", od tych oczywistych, po takich mniej oczywistych a niekiedy i zaskakujących.

Może ktoś nie widział?
(od siebie nie muszę dodawać...wzruszyłem się wielokrotnie)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/07/02 18:44 #438511

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Rob Roy napisał: No nie porwała mnie ta płyta, niestety :(

JAKIEŚ TO TAKIE... mniamuśne i delikatne :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/07/02 23:23 #438513

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/07/05 11:46 #438525



Miałem obawy co do mariażu tego co grali do tej pory z damskim wokalem i ... się nie zawiodłem na swoich obawach. Nie pasuje mi to kompletnie i w ogóle zjeżdża na pop, zwłaszcza w kawałku z Noviką, która, z racji swojej dotychczasowej twórczości, miałem nadzieję wniesie troszkę skoczności, a tymczasem ... eee. Reszta nagrań jest "nawet nawet" ale gdzie im tam do tych z "Jazzpo!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/09/25 15:58 #439319

Ja to zawsze z sympatią wracam do pisenki "Lady in black" Uriah Heep

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/10/09 16:51 #439629

Dla mnie to odkrycie miesiąca. Okazuje się, że istnieje zapis (i to niezłej jakości) występu Beatlesów (jeszcze z Pete'm Bestem) przed komisją wytwórni Decca, po którym padły słynne słowa "Guitar groups are on the way out":


Być może gdyby dyrektorzy wytwórni wydającej wspaniałe płyty z klasyką i jazzem okazali się mniej skostniali, to nie doszłoby do spotkania Czwórki z George'm Martinem. Aż strach pomyśleć ale z drugiej strony szkoda, że nie można tego sprawdzić w jakimś alternatywnym świecie. Podobno jest ich aż 10^500 (jedynka i 500 zer) więc na pewno taki istnieje. Tyle, że każdy stworzył własne prawa fizyki. A skoro fizyki, to i muzycznej estetyki i może być tak, że najwybitniejszym twórca country & western jest Joseph Haydn, a Frank Zappa gwiazdą softballu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/10/09 18:47 #439630

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Nigdy tego castingowego zestawu nie słyszałem.
Teraz, może to zabrzmi nieprzyzwoicie, nie bardzo się dziwię szefom Decca.
Oczywiście na podstawie tego co usłyszeli, nie ma co dywagować o ich "wyczuciu", skostnieniu czy słabych zdolnościach do jasnowidzenia, w "tamtym świecie" i tak pewnie zdarzenia potoczyłyby się inna "ścieżką" (słusznie wspomniany G. Martin).
Jak byłbym wtedy na ich miejscu, też bym to towarzystwo pogonił. No jak to brzmi?
Poza otwierającym "Money" ja Beatlesów nie słyszę. Słyszę za to podróbkę Presleya (nierockendrolowego), Paula Ankę, zalatują jakieś smęty Italiańsko-country'owe. Wybrali sobie "repertuar" że ho ho.
Może i dobrze (ze względu na Martina - to pewne), że tak się stało.
Koniec końców Decca przytuliła Stonesów i aż tak źle na tym nie wyszła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/10/12 11:49 #439661

Ja słucham Nirvany

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/11/05 10:30 #439932

, plan na dzisiaj ze 3-4 płyty w tym klimacie , przy niedzieli wypada ? sąsiedzi wytrzymają

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/11/23 21:27 #440362

Słucham samplera :blush:
Na usprawiedliwienie dodam, że dostałem na AVS2017 w pokoju gdzie grały Mangery (nawiasem mówiąc zacne kolumny), więc wypada posłuchać. Sampler jest podwójny, nazywa się "The Invitation to MoonJune Records" i o ile pierwsza płyta nie spowodowała u mnie chęci wyrażenia o niej pochlebnej opinii to druga jest już znacznie ciekawsza, w wielu miejscach koncertowa. Z nazwisk wnioskuję, że grają południowi Słowianie choć nie tylko. Kilka kompozycji, zwłaszcza o wyższych numerach to całkiem żywiołowe granie rocko-progresywno-jazzowe.

moonjunerecords.bandcamp.com/album/moonjune-sampler

Wkleję potem okładkę, żeby było wiadomo o jakich nagraniach właściwie mówię ale na razie strona zgłasza mi, że plik za duży, a jak jest "niezaduży" to robi się ... nieczytelny. Ech ...

Ale wrzucę Wam coś co zachęci do ... głębszego zgłębiania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/11/24 18:35 #440386

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/11/24 21:04 #440390



Tymon z zespołem zabrali Leszka i poszli odwiedzić Frycka, a trafili schodami ruchomymi na wzgórze do Karoli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator