HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/01 20:52 #445424

W kwestii marudzenia na zużywanie się, trzaski itp. "atrakcje", poczułem się nieco przywołan ;)

Iro napisał: ... wystarczy sprzęt takiej klasy jak u mnie ...

Zapomnieliście kolego wymienić z imienia i nazwiska Waszych "Szaf gdańskich" i pieca, które bynajmniej nie są klasy pod tytułem - "wystarczy" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/02 17:55 #445437

Wracam na chatę na 2-5 dni w miesiącu mam takiego głoda :cheer: że leci wszystko a jeszcze grzebię w kolumnach , głośniki ''na dotarciu '' chciało by się aby grały 24h/d bo tak potrwa to z rok :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/04 23:48 #445477

Puściłem sobie do spania ,,Unit" Makowicz i Bartkowskiego, ale obaj grają tak fajnie, że ze spania nici.

Właśnie sobie powtarzam 5-ty utwór w którym Bartkowski gra frazę której mógłbym słuchać niemal na okrągło, a i Makowicz swoim Fenderem robi mu wybornie klimatyczny suspens.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/05 08:02 #445478

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Po "ciągu" winylowym, Yesowym, musiałem zmienić klimat i słuchałem wczoraj... Bartkowskiego Czesława "Drums Dream" ...też z 1976 :)
Także z Makowiczem (piano, el-piano) ale i jest tu Szukalski, Stanko, Karolak a w dwóch numerach Studio Jazzowe Ptaszyna - no, cud-mniód!

Na dziś w planie - Studia Jazzowego - "Sprzedawcy glonów" z 1973. kolejny cud-mniód!
Jest na tej płycie utwór "Jan Szpargatoł Makawiśnia" i malutka zgadywanka - komu "dedykowany" on ci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/05 13:09 #445486

Halestorm, koncertowa set lista z ich ostatnich koncertów w UK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/05 16:10 #445487

Iro napisał: Po "ciągu" winylowym, Yesowym, musiałem zmienić klimat i słuchałem wczoraj... Bartkowskiego Czesława "Drums Dream" ...też z 1976 :)
Także z Makowiczem (piano, el-piano) ale i jest tu Szukalski, Stanko, Karolak a w dwóch numerach Studio Jazzowe Ptaszyna - no, cud-mniód!

Na dziś w planie - Studia Jazzowego - "Sprzedawcy glonów" z 1973. kolejny cud-mniód!
Jest na tej płycie utwór "Jan Szpargatoł Makawiśnia" i malutka zgadywanka - komu "dedykowany" on ci?

Dedykowany John McLaughlin Mahavishnu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/05 16:22 #445488

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
remak +

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/05 19:08 #445492

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Iro napisał: Na dziś w planie - Studia Jazzowego - "Sprzedawcy glonów" z 1973. kolejny cud-mniód!


Są tu też dwa utwory ("Bez wyciszenia" Namysłowskiego i "Wyznacznik pierwszy" Ptaszyna), których aranżacja, klimat i melodie jako żywo stawiają mi przed oczyma Kamasiego Washingtona i jego muzykę...może Kamasi słuchał kiedyś naszego Mistrza?
Kończąca zaś "Magma" (Trzaskowski) na początku brzmi jak Zappa... tyle że Ptaszyn miał tu lepszego (niż u Zappy J.L.Ponty) ) skrzypka na pokładzie - Seifert znakomitą solówką kończy ten utwór.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/05 21:10 #445498

Iro napisał: ... Kończąca zaś "Magma" (Trzaskowski) na początku brzmi jak Zappa... tyle że Ptaszyn miał tu lepszego (niż u Zappy J.L.Ponty) ) skrzypka na pokładzie - Seifert znakomitą solówką kończy ten utwór.


Raczej bym powiedział, że brzmi jak Gil Evans, tyle że ten późniejszy (z czasów "Live at Sweet Basil") ale kompromisowo zgodzę się na Zappę i na pewno zgodzę się, że Zbiggy był ciekawszym skrzypkiem od Jeana Luca. Co Ptaszyn sądził o Evansie to wiadomo ale fanem Franka chyba nie był. Pamiętam jak z przekąsem powiedział o tych, którzy za największego jazzmana uważają Zappę, a Rollins to dla nich jakiś element skansenu. Choć Frank miał poważanie nawet wśród konserwatywnych jazzmanów i fanów, pamiętam że Jazz Forum poświęcił mu sporą część numeru i przypadkowo zbiegło się to ze śmiercią Mistrza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/08 13:23 #445545

- Iro

Przede wszystkim gratuluję zakupu "nowych-starych" płyt Yes - najważniejsze, że jesteś zadowolony.

Myślałem trochę nad tym co napisałeś o brzmieniu nowego wydania i...
...postanowiłem sprawdzić jak to jest z tą jakością soniczną nagrań grupy Yes.
Większość ich płyt mam na analogach "z epoki", z wyjątkiem "Relayer" (który mam od Ciebie na cede), jakiegoś koncertu z 1978 roku (także cede), oraz analogowej zgrywki na kasetę magnetofonową "Drama" (czyli ostatniej lub przedostatniej płyty zespołu, której jestem w stanie z jako takim zadowoleniem wysłuchać).
Sprawdziłem trochę z przekory, ponieważ zawsze uważałem, że realizacja wczesnych płyt Yes granych z winylu jest co najmniej wzorcowa.
...ale sprawdziłem dla świętego spokoju - posłuchałem mojej ulubionej płyty Yes "The Yes Album" - tak jak przypuszczałem - kapitalne rockowe brzmienie, gęste, dosadne, lepkie, kolorowe, wtłaczające w fotel, a jednocześnie precyzyjne detaliczne i czytelne, po prostu super!
Pewnie nigdy nie posłucham wydań płyt Yes o których piszesz, jednak po tym co usłyszałem z oryginału, zastanawia mnie sens "grzebania w czymś", co jest idealne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bananamour.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/26 14:43 #445780

Świątecznie:



Kwartety Brittena polecone przez Bananamour'a w innym wątku też były. Piękna sprawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/26 16:07 #445781

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

bananamour napisał: (...)
Pewnie nigdy nie posłucham wydań płyt Yes o których piszesz, jednak po tym co usłyszałem z oryginału, zastanawia mnie sens "grzebania w czymś", co jest idealne.


Yesy i różne ich wydania, od winyli z epoki, przez pierwsze wyd. na CD po wyd. na Cd remasterowane znam doskonale.
Możesz wierzyć lub nie - jest sens, szczególnie wtedy, gdy robi to taki ktoś jak Steven Wilson, okazało się bowiem, że wcale tak idealnie wcześniej nie było.
Znasz nowe wyd. poprawione przez Gilesa Martina (z TYCH Martinów) Sierżanta i Biały Album?
Od kiedy wszedłem w posiadanie boxu Mono myślałem, ze pod względem brzmienia nic już tego nie przebije - remastery Martina tych płyt są jeszcze lepsze...mimo, że stereo.
Mało tego tzw. "rare", outtake'i i inne "czastuszki" z tych sesji (Biały Album) dodane na 4 dodatkowych CD, również brzmią jak "docelowe" nagrania.
Podobnie jest z nowymi re-masterami płyt Kate Bush - tu ona sama + James Guthrie.
Naprawdę można, jak się okazuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/26 16:09 #445782

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Świątecznie:


Kwartety Brittena polecone przez Bananamour'a w innym wątku też były. Piękna sprawa.


Ten młodzian w środku, to któż zacz?
Może zdolny synowiec któregoś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/26 17:33 #445783

świątecznie , bez łomotu (większego) :) ABBA ,sarah brightman ''zimowo''

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2018/12/26 17:44 #445784

Iro napisał: .... Ten młodzian w środku, to któż zacz?


"Florian Opahle (born 1983) is a German rock musician, best known for his work with progressive rock artist Ian Anderson of band Jethro Tull, with whom he has played since 2003. From 2017 he is in a new line-up of Jethro Tull".
en.wikipedia.org/wiki/Florian_Opahle

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator