HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Antologia zbrodni (muzycznej) 2014/11/29 09:46 #420363

mkapinski napisał: To wszystko nic w porównaniu z tym jakiej rzezi dokonano na muzyce rockowej ...


D... rzeczywiście nie urywa ale żeby nazywać to zbrodnią to już przesada. Po pierwsze, oni sami to wymyślili, po drugie być może nawet nie nazywają tego muzyką rockową. A jeżeli nawet, to do tego gatunku zawsze przysysały się różne glonojady:





więc ich trzeba najpierw pozwać (jeżeli już chcesz).

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2014/11/29 12:32 #420370

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
O nie! Zgłaszam sprzeciw!
Lubię i cenię SUPERTRAMP od zawsze i to w obydwu jego obliczach, oczywiście słucham sporadycznie, jednak zawsze z przyjemnością.
Nie zgodzę się z tym jakoby oni zabijali w jakikolwiek sposób rocka.
Wprowadzili bardzo udatnie sekcję dęciaków. To jest specyficzny podgatunek rocka, prawda, jednak oni jak i inni (już niekoniecznie z dęciakami na pokładzie) ale np. ze smyczkami (ELO) czy jeszcze inni jak Journey, Styx, Boston stworzyli sporo ciekawej muzyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2014/11/29 13:46 #420371

Adam Szulc napisał:

mkapinski napisał: To wszystko nic w porównaniu z tym jakiej rzezi dokonano na muzyce rockowej ...

D... rzeczywiście nie urywa ale żeby nazywać to zbrodnią to już przesada. Po pierwsze, oni sami to wymyślili, po drugie być może nawet nie nazywają tego muzyką rockową.
Pozdrawiam

J-ROCK, Adamie to pretensjonalne małpowanie po takich zespołach jak Flyleaf, Paramore, Nightwish i.t.p. Nie twierdzę że Japońcom brakuje umiejętności. W "pożyczaniu" powermetalowych riffów osiągnęli wszak mistrzostwo. Mój ból wątroby bierze się z kiczu. Przerostu formy nad treścią i maszynowym produkowaniu "hitów" bez jakiejkolwiek własnej kreatywności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2014/11/29 14:11 #420372

Iro napisał: Zgłaszam sprzeciw! ...


Oddalam B) Muzykę można polubić (nobody's perfect) ale za nazywaniem tego produktu rockiem powinien zająć się sprawą jakiś rzecznik praw konsumenta (reklama wprowadzająca w błąd). Oczywiście Supertramp na znalezienie się w tym albumie Lombroso nie zasłużył ale po co się szwendał w okolicy.

mkapinski napisał: ... J-ROCK, Adamie to pretensjonalne małpowanie po takich zespołach jak Flyleaf, Paramore, Nightwish i.t.p.


Małpowanie ale jednak wymyślenie własnej melodii i słów, a nie podłączenie się na krzywy ryj do tego co ktoś nagrał i obs... nie tego. Zresztą, jeżeli oryginał jest taki jak Nightwish (pierwszych dwóch, których wymieniłeś nie znam), to wart Pac pałaca.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2014/11/29 14:44 #420373

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
W razie czego złożę apelację.
Samo przebywanie ("szwendanie się") w okolicy miejsca zbrodni nie może świadczyć o winie! Ani o zamiarze jej popełnienia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2014/11/29 14:49 #420374



:sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2015/02/13 19:55 #423178

Dzisiaj śniło mi się, że ktoś zrobił remix w stylu z początku tego wątku jakiegoś utworu Marka Grechuty. Nie pamiętam czy "autorowi" czy fanowi próbowałem wytłumaczyć niestosowność takiego postępowania ale chyba nie przekonałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2015/11/22 17:50 #428482


Litości...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2017/04/21 20:23 #437833

W zasadzie powinienem założyć nowy watek, w którym "zbrodnia" zostałaby zamieniona na "występek". Z drugiej strony od Hrabiego można wymagać więcej niż od beztalencia, któremu wydaje się, że wzbogaca świat dźwięków, niszczących czyjeś dzieło za pomocą komputerowych gotowców. Całkiem niedawno odkryłem (a może wiedziałem o tym tylko organizm pozbył się tego przykrego wspomnienia), że orkiestra Counta Basiego nagrała dwie płyty z utworami Beatlesów. Niestety to jedne z gorszych wykonań piosenek liverpoolczyków. A Eleanor Rigby chyba najgorsze jakie słyszałem (z wiadomym zastrzeżeniem, sam parę razy to śpiewałem z brawurowym akompaniamentem nierównanej gitary, której marki już nie pamiętam):


Tamże Yesterday z odgłosami paszczą


Jako tako broni się Michelle, może dlatego że przypomina Lil Darlin'


oraz Come Together, bo oryginał ma podskórny jazzujacy rytm


I pewnie jeszcze coś ale nie chciało mi się już szukać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2017/09/11 22:32 #439230


Zgadzacie się ? Bo ja owszem, chyba nie znalazłem tu przyjemnego momentu, choć niektóre niestety "nieco jakby kojarzę".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2019/01/17 22:22 #446063

Mam dylemat. To jest co najmniej dobra muzyka, choć niezbyt nowatorska:



Ale to podobno Nina Simone, której głos został poddany elektronicznej obróbce (i przypomina np. Beth Hart). Nigdy bym nie zgadł, natomiast będę jednak upierać się, że to przestępstwo. Tyle, że przestępstwo typu bimbrownictwo (śliwowica łącka), a nie kradzież na rympał, tak jak w przypadku 99% remiksów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2019/01/17 22:32 #446064

John 1.5 V napisał:


Zgadzacie się ? Bo ja owszem, chyba nie znalazłem tu przyjemnego momentu, choć niektóre niestety "nieco jakby kojarzę".


Od mniej więcej 6'20'' spotkanie Keitha Emersona z Frankiem Zappą :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2019/01/17 23:07 #446065

Tak przy okazji - zajrzałem na początek wątku, żeby zobaczyć o co mi chodziło ponad 5 lat temu. A tu nic - nie ma wpisu założycielskiego. Dot pisał jakiejś rzezi spowodowanej kłopotami technicznymi ale myślałem, że to dotyczy tylko nowych wpisów. Zajrzałem do innych swoich, bo mniej więcej pamiętam początki i w większości wątków dłuższych niż 1 strona wykastrowało początkowe wpisy. No pięknie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2019/01/18 12:25 #446067

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Taka ciekawostka - gdy kliknie się w str. nr.1 - pokazuje się drugi wpis w temacie.
Założycielski wpis autora danego wątku widać tylko wtedy, gdy kliknąć w temat. :dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Antologia zbrodni (muzycznej) 2020/12/21 15:44 #449799

Widząc tytuł miałem nadzieję, że załapie się z tym do wątku - COVERY - ale po już po niedługiej chwili słuchania nie miałem wątpliwości gdzie to się nadaje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator