HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Re:Radiostacje internetowe 2018/12/22 09:28 #445736

Nigdzie nie napisałem, że flac musi być automatycznie wysokiej jakości. Ale wysoką jakość dźwięku mogę osiągnąć tylko przez flac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek P.
Ostatnia edycja: przez marek.pap.

Re:Radiostacje internetowe 2018/12/22 09:56 #445737

A tu mnie zainteresowałeś, masz jakiegoś linka do zbiorczego porównania parametrów różnych formatów dźwięku?

Oczywiście, jeszcze trzeba by przeprowadzić test abx czy faktycznie papierowe różnice słychać, oczywiście na własnym sprzęcie, można się zdziwić.

Ja zdałem kiedyś test DR :)
Test formatów był zaskakujący, jak napiszę, że standardowe MP3 320 wystarczy to wyrzucicie mnie z forum?
Słuchałem na fiio i byerdynamicach, w czasach jak jeszcze byłem "narwany" teraz wolę cieszyć się muzyką,
a Spotify gra lepiej niż radia internetowe, opinia moja i żony,
a ona WIE.

DAB to porażka, stacje strasznie oszczędzają na transferze. Jeśli Planet Rock to tylko wersja netwowa, DAB jest w mono w 80kbps.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Radiostacje internetowe 2018/12/22 10:22 #445738

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

wdehe napisał: (...)
i żony,
a ona WIE.

To bardzo roztropne życiowo, mieć TEGO świadomość.
Bo to WIE-dźmy są. :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Re:Radiostacje internetowe 2018/12/22 13:28 #445740

wdehe napisał: A tu mnie zainteresowałeś, masz jakiegoś linka do zbiorczego porównania parametrów różnych formatów dźwięku?
Oczywiście, jeszcze trzeba by przeprowadzić test abx czy faktycznie papierowe różnice słychać, oczywiście na własnym sprzęcie, można się zdziwić.
Ja zdałem kiedyś test DR :)
Test formatów był zaskakujący, jak napiszę, że standardowe MP3 320 wystarczy to wyrzucicie mnie z forum?
Słuchałem na fiio i byerdynamicach, w czasach jak jeszcze byłem "narwany" teraz wolę cieszyć się muzyką,
a Spotify gra lepiej niż radia internetowe, opinia moja i żony,
a ona WIE.
DAB to porażka, stacje strasznie oszczędzają na transferze. Jeśli Planet Rock to tylko wersja netwowa, DAB jest w mono w 80kbps.


Nie mam takiego linka do porównania parametrów różnych formatów dźwięku. Zamiast tego posłuchaj radia z tych linków podanych przez Adama Szulca:
rondo.iradio.fi:8000/klasu.flac
rondo.iradio.fi:8000/klasupro.flac
Jakość dźwięku dużo lepsza niż PR2 Polskiego Radia. Rzeczywiście Spotify gra lepiej niż większość stacji internetowych. Wciąż poszukuję takich, które grają lepiej. DAB nie mam możliwości odsłuchu, ale nie żałuję. Do niedawna najlepszą jakość miała stacja D-dur Czeskiego Radia, ale już nie nadają strumienia flac. Są dostępne tylko strumienie o niższej jakości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek P.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator