HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Radiostacje internetowe 2011/11/28 08:57 #382439

Tytułowy temat przewijał się od czasu do czasu przez to forum ale własnego wątku chyba nie miał. Teraz już będzie mieć.

Radio Jethro Tull:
www.jethrotull.com/live365/jethr ... index.html

A tu trochę szczegółów technicznych:
www.jethrotull.com/news/tullradio.html

Grają non stop cały repertuar Jethro i Andersona (i chyba Barre), a jak skończą, to zaczynają od nowa.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radiostacje internetowe 2011/11/28 13:37 #382469

Ja od czasu do czasu słucham sobie radio za pomocą programiku radiosure. Jest mały, może być portable, nieprzeładowany oczojebnymi efektami, no i baza audycji jest przeogromna; jedyne 20398 stacji :shock: .Wersja darmowa nie ustępuje niczym specjalnym płatnej.

www.radiosure.com/downloadz/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radiostacje internetowe 2011/11/28 18:28 #382490

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...)

Radio Jethro Tull:



A właśnie - a pro pos JT - jakoś nie pamiętam byś się przyznał - byłeś na ich koncercie w Kongresowej, czy jednak nie?
(to takie 1/2 OT :wink: bo w tym radyjku, jak wszystko to wszystko, nagrania live też...choć to nie, oj nie to samo, co być na takim koncercie 8) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Radiostacje internetowe 2011/11/28 21:45 #382504

Iro napisał: A właśnie - a pro pos JT - jakoś nie pamiętam byś się przyznał - byłeś na ich koncercie w Kongresowej, czy jednak nie?


Ano nie byłem. Boje się tego głosu Iana, bo ciągle pamiętam jak kiedyś dokazywał. Ale po tym jak wysłuchałem współczesnego Grega Lake'a* (a wcześniej Leonarda Cohena), to pomyślałem, że trzeba brać co jest i na następny koncert na pewno pójdę. Cohen zresztą śpiewa teraz chyba lepiej niż 10 lat temu, więc kiedy tamci osiągną jego lata pewnie też będą.

By wrócić do tematu. Te dwa zbiorki mi wystarczają:

www.jazzradio.com/
classicalwebcast.com/europe.htm

choć akurat teraz leci to:
radiojazz.fm/

Pozdrawiam

* Wystąpi w grudniu z Jethro, niestety tylko w Anglii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radiostacje internetowe 2018/06/05 18:10 #443298

Wygląda na to, że Henryk Palczewski uaktywnił swoje audycje Muzyki Ucha Trzeciego na YouTubie - być może trafią do szerszego grona odbiorców.
W każdym razie, gdyby ktoś z Was poszukiwał / chciał zapoznać się z muzyką z katalogu ARS2, może to zrobić wchodząc na poniżej podany adres:

www.youtube.com/channel/UC7gy3XIKVr36Izz1DjqwljA

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radiostacje internetowe 2018/06/14 15:09 #443363

Może się powtórzymy (bo podaliśmy już w innym temacie). Radio Paradise
Fajny dobór repertuaru z różnych gatunków.

Pozdrawiamy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radiostacje internetowe 2018/06/14 15:12 #443364

Linka nie damy bo nam wyskakuje komunikat o "prawdopodobnym ataku na witrynę" :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radiostacje internetowe 2018/07/17 21:37 #444135

Ja polecam www.jazzradio.com/ bardzo dobre radio dla fanów jazzu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radiostacje internetowe 2018/12/16 22:02 #445657

Być może wielu z Was to zna ale jeżeli nie, to tutaj:

audiolifestyle.pl/nowosci/flacowe-stacje-internetowe/

są wymienione rozgłośnie radiowe (wszystkie trzy) grające muzykę w formacie bezzstratnym i za darmo. Niestety nie działają na zasadzie kliknij i słuchaj. Linki też jakoś nie chcą zadziałać ale może ktoś sobie z tym poradzi.
Edytka: Chwilę poguglałem i trafiłem na przykład na to:

www.hiresaudio.online/cd-quality-internet-radio/

Przeważnie wystarcza kliknąć i słuchać, a mam na czym, bo dokupiłem se za kilkadziesiąt złotych zewnętrzny DAC. Poprawiło jakość dźwięku nawet bardziej niż sieciówka za 6000 ojro. Teraz słucham kontrolnie:
kunr.org/reno-sparks-welcome-895-kncj-nevada-classical-jazz
Bezpośredni link do grajka tutaj:
70.35.194.108:8400/stream

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Radiostacje internetowe 2018/12/17 19:00 #445670

Na tej stronie też są stacje nadające w formacie FLAC
radiobit.50webs.com/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek P.

Radiostacje internetowe 2018/12/18 13:23 #445686

Tak se porównuję jakość dźwięku ze stacji, w których jakość powinna być najwyższa. Są różnice.

Tutaj:

www.kunr.org/895-kncj-nevada-classical-jazz#stream/1

istotnie jest wysoka.

A tu już niekoniecznie:

audiophileclassical.radio.net/

pomimo dumnie brzmiącego członu "audiophile" w nazwie rozgłośni. Audiofilski rock/blues (trzeba kliknąć na obrazek pod "Similar Stations") brzmi wręcz marnie, choć głośno. Za to jazzik całkiem, całkiem, może nawet lepiej od klasyki ale trudno porównywać małe zespoły i specyficzne jazzowe brzmienie z orkiestrą, która ma brzmieć krystalicznie.

Sądzę jednak, że to nie kwestia plików, z których grają tylko transmisji. Gos spikera dochodzący z Nevady jest równie audiofilski jak muzyka. A może nawet bardziej. W drugiej nie ma spikerów więc trudno porównać. Ciekawe czy macie takie same wrażenia brzmieniowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radiostacje internetowe 2018/12/19 00:59 #445696

Trudno oceniać jakość muzyki odtwarzanej przez przeglądarkę internetową, a tylko tak można słuchać KUNR Radio. Nie znalazłem adresu URL tego radia żeby posłuchać na Foobarze 2000 i porównać z innymi stacjami nadającymi w formacie FLAC.
Natomiast Radio Audiophile jest audiofilskie tylko z nazwy, nadaje w jakości MP3 320kbps. Takie parametry podaje Foobar przy odtwarzaniu tych strumieni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek P.

Radiostacje internetowe 2018/12/19 08:13 #445697

To, co pokazuje foobar też jeszcze o niczym nie świadczy. Są stacje, które mimo, że nadają flac (tak pokazuje foobar) mają tak obcięte pasmo jak kiepska mp3 (np. do 16 kHz).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Radiostacje internetowe 2018/12/19 09:48 #445698

To prawda, że plik flac może być kiepskiej jakości. Ale plik mp3 nie będzie lepszy niż flac, jeśli obydwa są z takiego samego pliku źródłowego. Trudno nazwać stację audiofilską, jeśli nadaje mp3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek P.
Ostatnia edycja: przez marek.pap.

Radiostacje internetowe 2018/12/19 10:40 #445699

Dobry mp3 (np. prawdziwe 320 kbps) będzie lepszy od flac, który przeszedł po drodze przez mp3 128 kbps.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator