HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/06/27 10:08 #374409

Było już o koncertach, teraz będzie o płytach czyli o drugiej rzeczy, która jest potrzebna do szczęścia i która pozwala zrekompensować nawet braki w brzmieniu (oczywiście nie każdemu z Szanownych For(um)owiczów).

W Amazonie wiedzą o mnie wszystko i ostatnio podesłali taką propozycję:
www.amazon.co.uk/gp/product/B004 ... 931_snp_dp

Komplet nagrań Anthony'ego Braxtona (nie mylić z Toni Braxton) dla Black Saint i Soul Note. 8 płyt za 26,81 funtów to jak za darmo, bo wychodzi niecałe 15 zł za sztukę. Sztukę, która w Polsce pojedynczo kosztuje ok. 60 zł albo i więcej. Do Polski i paru innych krajów (również Watykanu - może Benedykt XVI w wolnych chwilach podsłuchuje sobie Antoniego) wysyłają za darmo. Całkiem. Nic tylko brać, czego oczywiście nie omieszkałem uczynić.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/06/27 19:13 #374455

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
mniam mniam mniam


dzięki Adamie !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/08/05 16:33 #376311

Kolejne remastery awangardowej klasyki albo klasycznej awangardy:
www.amazon.co.uk/dp/B003PCL1EO/r ... d_re_dt_t1

5 płyt Cecila Taylora nagranych dla Black Saint i Soul Note za ok. 20 funtów. Trzeba dołożyć sobie jakąś płytę z 5 aby móc skorzystać z bepłatnej przesyłki ale co to za problem dla melomana czy nawet niektórych audiofili. Sam biję się z myślami, bo z tych płyt ma dwie na winylu: "Historic Concerts" to duet a Maxem Roachem (piękna sprawa) i sporo innych płyt Taylora, które w sumie sa dość monotematyczne. Ekonomicznie byłoby sprzedać winyle (które osiągają czasami zawrotne ceny), kupić CD, a resztę zainwestować, np. w nieruchomości czy dzieła sztuki. Żeby tylko znaleźć nabywcę, bo ci sprzedawcy to jakieś cieniasy psujące rynek dzieł rzadkich:
www.amazon.co.uk/gp/offer-listin ... ition=used

Edycja: gdyby ktoś zastanawiał się jaką płytę dołożyć, żeby siągnąć 25 funtów, to lepiej wydać trochę więcej i na tę szóstkę:
www.amazon.co.uk/dp/B004LR5JZO/r ... d_re_dt_t2

Miles Davis i John Coltrane dla Columbii za 13 funtów. Niezwykła cena tylko niestety kto miał je kupić ten już dawno kupił. Ja oczywiście tak.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/08/05 22:40 #376327

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...)

Miles Davis i John Coltrane dla Columbii za 13 funtów. Niezwykła cena tylko niestety kto miał je kupić ten już dawno kupił. Ja oczywiście tak.

Pozdrawiam


yes, yes, yes !
szczególnie cd5 cd6 - czyli koncertowe odloty.

ps. do ośmiopaku Braxtona - podchodzę już drugi raz na allegro - może tym razem? (podniosę lekko "poprzeczkę")

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/09/19 23:00 #378446

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Iro napisał:
ps. do ośmiopaku Braxtona - podchodzę już drugi raz na allegro - może tym razem? (podniosę lekko "poprzeczkę")



I...do trzech razy Sztuka :idea:
wytargałem właśnie z allegro - za 96 pln-ów :idea: (w tym przesyłka)


oj, będzie na długie jesienne wieczory, oj będzie 8)





>>>Adamie - jeszcze raz serdeczne dzięki - za zwrócenie uwagi na to wydawnictwo.
(Braxton po 12 pln za płytę - to niebywałe jest)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/10/06 19:26 #379639

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
A, napiszę w tym wątku (jak widać Antek nikogo więcej nie poruszył :( )

Adamie, co sądzisz o brzmieniu tych re-masterów?
Właściwie największe "wrażenie" robi duet z Maxem R.
Nie wiem jak to brzmiało na płycie "z epoki" ale tu, szczególnie perkusja zajmuje całą (wolną) przestrzeń i przy głośniejszym słuchaniu ...jest WIELKA.
Wszystko jest ok (blachy "brzęczą" miodo-cudnie)
ale... te instrumenty, jakieś takie ogromne.
(laudness war - oczywiście tu brak)

O samej muzyce tej i innych płyt - jam niegodny i zbyt mało osłuchany Braxtonem - aby się wymądrzać, ale warto, po tysiąckroć warto, i to jeszcze many, mnogo raz, mus do tego wracać, wracać i wracać i roztapiać się w tym oceanie.
Egzystencjalno-emocjonalno-intelektualno-matamatyczno-geometryczne przeżycie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/10/06 22:21 #379648

Iro napisał: Adamie, co sądzisz o brzmieniu tych re-masterów?


Brzmienie? Prawdę mówiąc mało o nie dbam. A płyta z Maxem Roachem istotnie robi największe wrażenie i to bez cudzysłowu. Ale jeszcze większe ich nagranie koncertowe ("One In Two - Two In One"; cena też nie byle jaka, pamiętam że kupowałem tę płytę taniej.):
sklep.stopklatka.pl/888,0,muzyka ... axton.html

ale warto, po tysiąckroć warto, i to jeszcze many, mnogo raz, mus do tego wracać, wracać i wracać i roztapiać się w tym oceanie.
Egzystencjalno-emocjonalno-intelektualno-matamatyczno-geometryczne przeżycie


Sprawiedliwie powiedziane.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/10/08 15:47 #379738

Iro napisał: ... Nie wiem jak to brzmiało na płycie "z epoki" ale tu, szczególnie perkusja zajmuje całą (wolną) przestrzeń i przy głośniejszym słuchaniu ...jest WIELKA.
Wszystko jest ok (blachy "brzęczą" miodo-cudnie)
ale... te instrumenty, jakieś takie ogromne.


Posłuchałem właśnie tej płyty jeszcze raz i zwróciłem uwagę na to na co zwykle nie zwracam: stereofonię. Istotnie, ktoś się zabawia wędrówkami bębnów po kanałach. Nie tak radykalnie jak na "Big Fun" Milesa ale zaczęło mnie to trochę razić (w czym masz swój udział ale akurat mój prawnik jest na urlopie).

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/10/08 16:50 #379741

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Nie tak radykalnie jak na "Big Fun" Milesa ale zaczęło mnie to trochę razić (w czym masz swój udział ale akurat mój prawnik jest na urlopie).


:-D (czekam na pozew)

"Big Fun" - daaaawno nie słuchałem i ...nie pamiętam :oops:
trzeba będzie sobie odświeżyć... i to nie tylko ze względu na bębny :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/10/19 14:03 #380437

W Gigancie można kupić jedną płytę jazzową za pół ceny jeżeli kupi się drugą za pełną. A nawet te pełne nie zawsze są zniechęcające:
www.gigant.pl/promocja/562

Coltrane'a nie będę polecać, bo pewnie każdy ma Dzieła Zebrane w domu ale jeżeli ktoś jeszcze nie zaopatrzył się w "Beyond the Sound Barrier" Shortera i "Survival's Suite" Jarretta, to ma okazję naprawić ten błąd niezbyt dużym kosztem.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/10/19 17:19 #380449

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...) "Survival's Suite" Jarretta, to ma okazję naprawić ten błąd niezbyt dużym kosztem.


Po wysłuchaniu TEJ płyty - już nic nie jest takie samo...
Dla mnie jedna z najważniejszych płyt, nie tylko Jarrttta, nie tylko jazzowych...muzyczny absolut.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/11/07 10:07 #381385

Czasami pojawiają się na tym forum pytania o jazzowe rekomendacje. Odpowiadam: Weather Report i "Sweet Nighter", która to płyta kwalifikuje się jednocześnie do działu "okazje":
www.empik.com/sweetnighter-weath ... 2,muzyka-p

Do wzięcia za jedyne 18,79 zł (sic), w dodatku można zaoszczędzić na transporcie, bo dostarczają do dowolnego empiku w kraju za darmo.

Na takie rzeczy trafia się w czasie szukania tego i owego. Szkoda tylko, że nikt poza mną nie dzieli się swoimi odkryciami.

Edycja:
Znalazłem jeszcze "Kind of Blue" za podobną cenę:
www.empik.com/kind-of-blue-davis ... 7,muzyka-p

Podobno są osoby, które tej płyty nie mają.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/11/09 18:15 #381494

Iro napisał:

Adam Szulc napisał: (...) "Survival's Suite" Jarretta, to ma okazję naprawić ten błąd niezbyt dużym kosztem.


Po wysłuchaniu TEJ płyty - już nic nie jest takie samo...
Dla mnie jedna z najważniejszych płyt, nie tylko Jarrttta, nie tylko jazzowych...muzyczny absolut.


Zamówiona.
Chcę się przekonać, co zrobiło na Tobie Iro, takie wrażenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/11/09 18:22 #381495

Adam Szulc napisał: Czasami pojawiają się na tym forum pytania o jazzowe rekomendacje. Odpowiadam: Weather Report i "Sweet Nighter", która to płyta kwalifikuje się jednocześnie do działu "okazje":
www.empik.com/sweetnighter-weath ... 2,muzyka-p

Do wzięcia za jedyne 18,79 zł (sic), w dodatku można zaoszczędzić na transporcie, bo dostarczają do dowolnego empiku w kraju za darmo.

Na takie rzeczy trafia się w czasie szukania tego i owego. Szkoda tylko, że nikt poza mną nie dzieli się swoimi odkryciami.

Edycja:
Znalazłem jeszcze "Kind of Blue" za podobną cenę:
www.empik.com/kind-of-blue-davis ... 7,muzyka-p

Podobno są osoby, które tej płyty nie mają.

Pozdrawiam


Lubię ten wątek. Chętnie tu zaglądam. Dzieliłbym sie odkryciami ale mam wrażenie, że dla Was Panowie, odkrywałbym rzeczy oczywiste - to i siedzę cicho.

"Podobno są osoby, które tej płyty nie mają." :-D - uznanie za kulturalny drogowskaz i styl.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2011/11/09 18:34 #381497

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

emboy napisał: (...)

Zamówiona.
Chcę się przekonać, co zrobiło na Tobie Iro, takie wrażenie.


...czuję się inwigilowany :-D


PS. zrobiło kiedyś a i dziś robi nadal, choć "kontekst" przecież inny.
Swobodnie domniemywam, potrącając o pewność, że będziesz
zadowolony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator