HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/11 20:09 #449709

Takie znalazłem i nie wiem czy warto.

bonito.pl/k-90605331-antologia-polskiej-...-elektronicznej-2-cd

Iro (mile widziani również inni), znasz takie "cóś" ? Coś Ci mówią te nazwiska ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/11 23:34 #449710

Mam tą książkę. Cóż, mnie nie zachwyciła. Jest przekrój po polskich wykonawcach mających jakikolwiek związek z klawiszami. Od Komendarka po... Papa Dance (serio!). Jest wywiad z Kordowiczem. Jest opis syntezatorów które są ważne w historii rozwoju muzyki elektronicznej. Są też dwie płyty CD z utworami artystów prezentowanych w książce.
Jest to chyba jedyna pozycja o polskiej muzyce elektronicznej. Pamiętam, że kupując ją miałem o wiele większe oczekiwania, po lekturze czułem się taki jakiś..... niedoinformowany....
Gdybyś mieszkał w Szczecinie, to byś podjechał i pożyczył ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/12 09:48 #449714

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Za autorów piszących tam, znam dwóch Kirmuć, Chaciński, Kordowicz nic nie napisał poza wywiadem z nim.
Nie wiadomo co jest na płytach, można to jakoś podejrzeć?

P.S. wczoraj byłem w MM czy aby nie ma jakiejś promo-wyprz. winyli (pojawiły się w różnych miastach takie okazje od 25 zł).
Winyli tanich nie było, za to na półce z (resztkami CD) zobaczyłem mini boxy z serii Original Album Classics 5CD, w cenie 39,99
Judas Preist, Mahavishnu Orchestra, Boney M, Smokie, coś tam jeszcze...nie kupiłem nic z tego (bo mam wszystkie płyty MO a z reszty wybrane tylko poz.)
Kupiłem jednak coś na CD - nowego Pinka Freuda - warto, kolejna dobra ich płyta, bez przełomu i wiekopomnej wagi ale dobrze nagrana i miłe 46 minut (brawo!) słuchania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/12 09:51 #449715

Obecnie mieszkam na dalekich przedmieściach Szczecina i chyba się jednak nie zdecyduję bo podróż zajęłaby by mi jakieś 6 godzin z okładem - wiesz, korki, światła, remonty itp ;)

W tym sklepie nie spotkałem się z obecnością treści multimedialnych nawet we fragmentach, więc nie da się podsłuchać tego co jest na płytach, ale mam nadzieję, że Edgar rozwieje nam wątpliwości, zatem - Edgarze - co na płytach ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/12 14:52 #449717

Na zdjęciu spis utworów.
BTW, książkę można dostać taniej:

sklep.nck.pl/pl/p/Antologia-Polskiej-Muzyki-Elektronicznej-/738
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/12 14:53 #449718

Jeszcze raz...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/12 14:56 #449719

Nosz w morde....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/12 19:04 #449720

Może trzeba pomniejszyć?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/12 20:19 #449721

Edgar napisał: Może trzeba pomniejszyć?


Jeżeli to pełna lista, to widzę parę, delikatnie pisząc, niedociągnięć. Brak Czesława Niemena jest tak oczywisty, że musiały go spowodować jakieś czynniki wyższe, pewnikiem nie do pokonania. Ale gdzie Freelectronic Tomasz Stańki (z syntezatorami Tadeusza Sudnika i Janusza Skowrona)? Gdzie Konrad Kucz? I to piszę ja, Jarząbek wielbiciel akustycznych brzmień, który w związku z tym musiał parę nazwisk przeoczyć. I rozumiem, że liczy się tylko elektronika PRL-owska, bo potem już nic ciekawego się nie wydarzyło, może poza powrotem Papa Dance.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/12 22:03 #449722

O Niemenie jest osobny rozdział. Na płytach jest pokazany tzw. "przekrój", nie jest to zbiór najlepszych twórców, ani tym bardziej największych elektronicznych przebojów.
Ale jak pisałem powyżej książka, mimo, że warta wspomnienia jako chyba jedyna taka pozycja o polskiej muzyce elektronicznej, to jednak mnie nie zachwyciła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/13 13:13 #449724

Coś dla fanów Mahlera z niekompletną płytoteką. Można sobie zabezpieczyć (cypyright by Kolega Kierownik) ewentualnie zapotrzebować (copyright by Salon Niezależnych) od razu wszystkie symfonie z bonusami. Kłopot polega na wyborze, bo albo Simon Rattle a 102,59 PLN:
livro.pl/mahler-the-complete-symphonies-...r-sku1153121730.html
albo Leonard Bernstein a 113,99 PLN:
livro.pl/leonard-bernstein-conducts-mahler-sku1239623488.html

Przy braku jakichkolwiek informacji wybiera się to co tańsze. Znając datę nagrania, wybiera się to co prawdopodobnie zabrzmi lepiej. A znając skłonność Leonarda do oznaczania własnego terenu wybiera się go do Strawińskiego ale do Mahlera niekoniecznie (nie wspominając o Bachu). 3:0 dla Simona ale wszystko to są z mydła bańki (copyright by ... no własnie, kto?), bo teoria tak słuszna niekoniecznie sprawdzić się raczy. Na szczęście można sprawdzić samemu:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/13 15:22 #449725

Jak się tak licytujecie to za trzy dyszki można nabyć
ameo.pl/antologia-polskiej-muzyki-elektr...&utm_medium=referral

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/13 15:25 #449726

Adam Szulc napisał: Coś dla fanów Mahlera z niekompletną płytoteką. Można sobie zabezpieczyć (cypyright by Kolega Kierownik) ewentualnie zapotrzebować (copyright by Salon Niezależnych) od razu wszystkie symfonie z bonusami. Kłopot polega na wyborze, bo albo Simon Rattle a 102,59 PLN:
livro.pl/mahler-the-complete-symphonies-...r-sku1153121730.html
albo Leonard Bernstein a 113,99 PLN:
livro.pl/leonard-bernstein-conducts-mahler-sku1239623488.html
Przy braku jakichkolwiek informacji wybiera się to co tańsze. Znając datę nagrania, wybiera się to co prawdopodobnie zabrzmi lepiej. A znając skłonność Leonarda do oznaczania własnego terenu wybiera się go do Strawińskiego ale do Mahlera niekoniecznie (nie wspominając o Bachu). 3:0 dla Simona ale wszystko to są z mydła bańki (copyright by ... no własnie, kto?), bo teoria tak słuszna niekoniecznie sprawdzić się raczy. Na szczęście można sprawdzić samemu:



Proponuję przez ceneo. I Bernstein o dychę mniej (też Livro).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/14 10:35 #449728

smykus_starszy napisał: ... Proponuję przez ceneo. I Bernstein o dychę mniej (też Livro).


Ciekawa sprawa, w czasie pisania cena była wyższa. Czyżbym miał moc ich obniżania? Ale i tak zamówiłem już Rattle'a, kierując się względami artystycznymi. Będę miał okazję porównać jego wersje z moimi ulubionymi czyli Otto Klemperera. Dokładniej z Drugą i Dziewiątą, bo Maestro Otto był wybiórczym wielbicielem Mistrza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2020/12/18 12:01 #449771

Jest wyższa (albo była). Jeśli coś kupujecie w jakimś sklepie internetowym, warto prześledzić cenę na ceneo. Może się okazać, ze te kilka procent uda się urwać (kupując w tym samym sklepie). Przykład, przeglądając (i wybierając przedmioty do koszyka) np w Bonito czy Livro w cenie np 200 zł, wchodząc przez ceneo wyjdzie nam powiedzmy 180 zł.

Herbert *bezpośrednio w sklepie) 96,99 zł
livro.pl/herbert-biografia-tom-1-niepoko...j-sku1186985455.html

przez ceneo 92,14 zł
livro.pl/herbert-biografia-tom-1-niepoko...bid&utm_source=ceneo

Później, przy odświeżeniu strony w sklepie, wskakuje już niższa cena z ceneo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator