HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2015/03/01 11:56 #423546

Tym razem tylko jedna płyta, w dodatku już nie taka nowa. Grażyna Auguścik śpiewa utwory Nicka Drake'a w promocji:

merlin.pl/Man-Behind-The-Sun-Songs-Of-Ni...166650.html#fullinfo

Podoba mi się bardziej niż płyta beatlesowska. Tutaj napisałem o niej kilka zdań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2015/03/09 23:01 #423693

Gigant wreszcie się sprężył i postanowił nawet nieznacznie przebić konkurencje promocjami . Sporo klasycznych płyt jest nawet po 17 zł. Tyle kosztuje np. Weather Report, Cohen czy Gardiner, tylko Patrycja Kazadi chodzi po 35 PLN, po przecenie. Trzeba zaczekać aż dołączy do tamtych, wtedy na pewno stanieje. Eh, żeby kiedyś były takie ceny. Sporo z tych płyt musiałem sprowadzać z zagranicy za dwu czy trzykrotność, choć dolara niewiele ponad 2 zł też udało mi się wykorzystać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2015/05/28 14:30 #424867

Pewnie już polecałem allegro przy Amazonie. Za dużo mniejsze pieniądze można tam kupić pełnosprawne albo lekko używane płyty gdzie indziej dostępne za wielokrotność tej kwoty. Dwa wczorajsze zakupy:

"Tempest In The Colosseum", V.S.O.P. Quintet za ok. 40 zł z dostawą (nówka zza oceanu).

"What Did He Say" Victora Wootena - tamże słynny The Loneliest Monk. Używka za ok. 20 zł z dostawą, gdzie indziej (nie wykluczając Amazona) ceny zaczynają się od dobrych 90 zł.

Trzeba tylko uważać, żeby nie kliknąć na cenę w złotych, tylko w funtach. Inaczej przeliczą po kursie przy którym nasze banki wyglądają jak instytucja charytatywne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2015/06/09 10:27 #425078

dla miłośników klarnetu płyta ALESSANDRO CARBONARE "THE ART OF THE CLARINET"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2015/08/08 13:55 #426018

Dla tych co jeszcze słuchają płyt CD, we wrocławskim Saturnie (Magnolia) jest przeceniona najnowsza płyta marka Knopflera "Tracker" -do dostania za jedyne 20 złociszy, nie wiem jak w pozostałych sklepach tej sieci w Polsce, ale tam na własne oczy widziałem.Co do zawartości muzycznej się nie wypowiadam bo ja jestem wyznania Knopflerowej gitary i nie jestem obiektywny, ale na pewno warta jest ta płyta tych pieniędzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2015/11/09 20:49 #428091

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
!!! WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET - "Polka" ***NA WINYLU***

już do zamówienia w serpent, czas oczekiwania - tydzień.


wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,47838

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2016/02/15 23:05 #431443

Rzadko zaglądam na oferty żeby nie wkurzać się jak coś znajdę a nie daj bozia coś czego szukam od lat ale raz na jakiś czas z nudów pod słupem... ;)

Wersja 476 5223 DECCA gdzie ten krążek jest jako CD2 jest już białym krukiem więc sama płyta => allegro.pl/lisa-gerrard-gladiator-more-m...ion-i5967211206.html to nielada zdobycz :)

Polecam gorąco bo ten krążek jest zdecydowanie lepszy niż original sountrack

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2016/02/15 23:24 #431445

Powiadasz kolego, że warta swojej ceny?
;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2016/02/15 23:35 #431447

Gdybym nie miał swojej 2CD i znałbym zawartość tego krążka to nie zastanawiałbym się :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2016/02/25 18:17 #431817

Ceny poniżej 20 zł za pełnowartościowe płyty sprzed lat nie są już żadną rewelacją ale co i raz znajduje się coś co albo przywołuje wspomnienia, albo coś co nie istniało nawet w pamięci. Zresztą często wydawca dorzuci jakieś bonusy. Płyta pierwszego rodzaju to kwartet Dizzy Gillespiego z Joe Passem (wtedy to był mój ulubiony gitarzysta; kiedy wydawało mi się że będę mógł pograć na tym instrumencie, był moim wzorem): www.empik.com/dizzy-s-big-4-gillespie-di...p1091209343,muzyka-p Jedno z tych nagrań (Birk's Works znalazło się na bułgarskiej składance z kultowej wtedy serii, zastępującej spragnionemu jazzu ludowi pracującemu i uczącej się młodzieży zachodnie oryginały.

O wspólnym nagraniu Theloniousa Monka i Gerry'ego Mulligana chyba nie wiedziałem. Ciekawe musiało być to spotkanie dwóch muzyków grających trochę po grudzie (Gerry tylko czasami), stawiających w równym stopniu na intelekt jak i emocje. www.empik.com/mulligan-meets-monk-monk-t...p1080883237,muzyka-p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2016/02/25 21:05 #431819

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
te dwie ostatnie płytki mi bardzo pasują :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2016/04/10 20:26 #433135

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2016/05/12 10:45 #433586

Jest okazja, żeby wyhaczyć kilka pozycji obowiązkowych z dorobku Milesa, jeżeli ktoś tego nie zrobił wcześniej i za większe pieniądze:

www.gigant.pl/promocja/881/

Ceny nie powinny mylić. 30 zł za tę płytę to dużo mniej niż cena sprzed kilku lat. A jest czego posłuchać, w szczególności Wyane'a wyczyniającego cuda.

22 za ten dublecik to też niewygórowana kwota. Tyle, że "On the corner" to dość specyficzna (najbardziej perkusyjna) płyta Mistrza - sam jej słucham dość rzadko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2016/05/14 08:38 #433598

Zamówiłem ten podwójny koncercik Milesa. Dwa składy z Coltarene'm i Shortetrem, a do tego orkiestra Gila Evansa. Można się oprzeć, nawet gdy ma się już wszystko, że tak zapytam retorycznie? W amerykańskim Amazonie nówka kosztuje więcej dolarów niż tu złotych. A przy okazji bez wielkiej nadziei zajrzałem na tę listę promocji za dychę . I choć sprawdzałem tylko po łebkach, to wzbogaciłem się o cztery płyty: podwójny Bing Crosby (do posłuchania raz na dwa lata gdy znudzi się Sinatra), Tony Benett z Billem Evansem i Kwartety Frania Schuberta w Hagenowskim wykonaniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2016/09/23 13:07 #435399

Powtórka z rozrywki w Gigancie. Mnóstwo dobrej klasyki rocka, popu i jazzu za 17 zł:

www.gigant.pl/promocja/31

A nawet za 10 (choć już nie zaglądałem w głąb ale z wierzchu parę pozycji niczego sobie):

www.gigant.pl/promocja/13

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator