HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/09 20:19 #412597

A ja nie mam żadnej woli. nawet z Woli nie pochodzę. Ale nauczcie mnie jak mieć silną wolę i głowę wolną od pokus? Adamie, ratuj! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/09 20:28 #412598

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

smykus_starszy napisał: A ja nie mam żadnej woli. nawet z Woli nie pochodzę.


Sama Wola tu nie pomoże - trzeba pochodzić z Żelazowej Woli :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/09 20:45 #412599

Frycek, ten to miał wolę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/17 22:13 #412923

Może nie jest to bardzo niska cena jak na ten wątek (skóry też nie zdzierają) ale sam fakt, że "Lola" Namysłowskiego została rzucona na rynek (przed Świętami?)

merlin.pl/Lola_Zbigniew-Namyslowski-Mode...oduct/4,1223118.html

jest okazją. Z której oczywiście nie omieszkałem skorzystać. Teraz czekam aż ktoś wyda koncert tego zespołu podczas Jazz Jamboree 63. Późniejszy kwartet z Makowiczem zamiast Gulgowskiego teoretycznie powinien być "lepszy" a jakoś nie chce. Ma natomiast tę przewagę, że przebywa u mnie od wielu lat na winylu i też wielu, ale mniej, na CD.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/22 20:19 #413130

Znacie jakieś dobre i tanie wydania płyt Marka Oldfield'a?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/23 19:36 #413193

Ortega napisał: Znacie jakieś dobre i tanie wydania płyt Marka Oldfield'a?

czyje? :)
PS Ja akurat w przypadku M.O. nigdy jeszcze nie trafiłem na wyjątkowo kiepsko zrealizowaną płytę.
Natomniast jak mnie coś ruszy - to idę za radą Plikusa i wybieram stare wydania.
Kupiłem takie Crises - Panie, cień księżyca ....nad Somozą :cheer: dawał cienie nawet na ścianie w ciemny pokoju, tak to grało, ło!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez emboy.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/23 19:42 #413195

chowam się do dziury.
A w zasadzie to ipada do szuflady niby mądry jeśli chodzi o słownik ale artystów to nie zna!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/29 06:43 #413405

Polecam promocję w Merlinie- ponad 1500 płyt z wytwórni Uniwersal po 16,99zł/szt. Można pouzupełniać braki. CD-eki tanieją, ciekawe czy będzie podobnie jak z winylami w latach 90, taniały , znikały żeby się odrodzić , niestety w dużo wyższych cenach. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/29 11:29 #413409

Obawiam się, że to iż płyty cd tanieją to tylko pobożne życzenie. Niestety tendencja jest odwrotna. Z roku na rok jest coraz drożej. Ale muszą robić takie akcje (i bardzo dobrze), bo wiedzą, że bez tego zostanie im tylko śmietnik. A magazynowanie kosztuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/29 12:24 #413414

smykus_starszy napisał: Obawiam się, że to iż płyty cd tanieją to tylko pobożne życzenie.


Górna granica jak została ustalona na poziomie 65-70 zł z 10 lat temu tak się trzyma (nie licząc wyjątków ale takie i wtedy były, choćby DIW po 80zł). Za to 30 zł wydawało się wtedy wyjątkowa okazją, a 20 to już cud. Teraz pełnosprawne choć niekoniecznie pierwszej młodości płyty można brać poniżej 20 PLN a niektórzy wybrzydzają (choć jako джентльмен nie będę pokazywać palcem kto ;) ) A magazynowanie i wtedy kosztowało.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/29 12:50 #413419

Adamie, przesadzasz z ceną. 65-70 ok, ale gdzie? Empik? W internecie było taniej.

A co do wyprzedaży masz rację. Coraz więcej jest i będzie wyprzedaży. Słupki im zaczęły spadać i biedacy połapali się, że jednak niewiele osób kupuje płyty. Stąd idiotyczne akcje pt "polska cena" (a teraz na wyprzedaży oba wydania w identycznej cenie 16,99 ;)).

Im więcej promocji tym lepiej. Bardzo chętnie zapłacę za płytę 9,99 zamiast 79,99. A, że wybrzydzam... no pewnie, że tak :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/29 19:25 #413440

smykus_starszy napisał: Adamie, przesadzasz z ceną. 65-70 ok, ale gdzie?


Bywało, bywało choć dowodów nie zachowałem. Teraz zresztą też trudno o taką cenę ale kto szuka ten znajdzie.

Im więcej promocji tym lepiej. Bardzo chętnie zapłacę za płytę 9,99 zamiast 79,99.


Ja jeszcze chętniej dostawałbym płyty za darmo ale jest jeszcze ta druga strona. Kolega Kierownik Redakcji dowodził tu kiedyś, że ciężko wyjść na zero przy cenie poniżej 35-40 zł, choć rzecz dotyczyła wydań niskonakładowych.

Ale sprawa nie jest beznadziejna, za 9,99 można znaleźć niezłe płyty w Merlinie (patrz linki powyżej) czy w Gigancie (patrz link poniżej)

www.gigant.pl/promocja/13

Obok "Bravo Hits" można znaleźć naprawdę niezłe pozycje klasyczne.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2013/12/30 17:31 #413489

Adam Szulc napisał: Może nie jest to bardzo niska cena jak na ten wątek (skóry też nie zdzierają) ale sam fakt, że "Lola" Namysłowskiego została rzucona na rynek (przed Świętami?) ...


Właśnie dostałem wiadomość od Merlina: ni ma (choć to nie półpancerz praktyczny). Za to jest ponoć w Fabryce:

www.fabryka.pl/muzyka/lola-zbigniew-namyslowski-464082/

i to nawet troszku taniej.

Tamże polecam Tanią Strefę:

www.fabryka.pl/tania-strefa/

która wprawdzie z wierzchu straszy Stachurskym ale po wejściu do środka i przerzuceniu kilku ton odpadów można natrafić na wyjątkowe okazje. Np. takie:

www.fabryka.pl/muzyka/rmf-classic-kolekc...w-orchestra-2152918/
(trochę podejrzane, bo na okładce nie ma Royal Concertgebouw Orchestra)

albo takie:

www.fabryka.pl/muzyka/2-1-impulse-reissu...ith-jarrett-1900598/

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2014/01/07 18:31 #413862

No i szpas. Zamówiłem z fabryki 12 płyt za 223 PLN i zapomniałem jakie. "Road Shows 2" odgadłem z czapki - to Sonny Rollins z udziałem Ornette Colemana. "Love cry"/"The last album" udało się wygooglać (Albert Ayler). Ale kto jest na "Essential" i "The best of" za cholerę nie pamiętam. Co gorsza pewnie nikt z Was mi nie pomoże a zamówienie ma długi czas realizacji, więc będę żyć w niepewności. Jednym z podejrzanych jest Willie Nelson ale z szansą trafienia najwyżej na 50%.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2014/01/07 19:10 #413867

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
"No i szpas. Zamówiłem z fabryki 12 płyt za 223 PLN i zapomniałem jakie".

Dobre! :)
Pasuje też do zakładki "humor".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator